Görüntü
Diş Teli Tedavilerinde Planlamalar
Diş Teli Tedavilerinde Planlamalar

Diş teli tedavi süreçlerinde planlama adımlarının sağlanması gerekli süreç akışı için önemlidir. Bireylerin hangi aşamada hangi müdahale adımları ile karşılaşacağını bilmesi sürece yönelik bütünsel bakış açısı geliştirmesine katkı vermektedir. Alanında uzman kadromuz ile sizlere gerekli süreç akışını sunmaktayız.

Ortodonti tedavisinde nelere dikkat etmeliyim? Diş teli tedavisi duyulduğu gibi zor mu? Alanında uzman bir ortodontisti nasıl anlarım? gibi sorular diş tedavileri başlangıçlarında bireylerden fazlaca duyulmaktadır. Alanında uzman kadromuz Alpdent olarak sizlere bu sorularınıza ayrıntılı cevaplar sunmaktayız.

 

Diş Teli Tedavisinde Aşamalar

Diş teli tedavi sürecinde aşamalar adım adım ele alınırsa muayene, bulgulama, müdahale seçme, uygulama ve izleme olarak ele alınabilmektedir. Bu adımların ele alınarak değerlendirilmesi bizlere gerekli süreç akışlarını sunmaktadır. Bu akış doğrultusunda bilgilendirme sağlanarak ilerlenmektedir.

Muayene bulgularında ele alınan durumların ayrıntılı değerlendirilmesi gerekir. Muayene süreçlerinde bireylerin ağız yapısı filmler ve incelemeler ile ele alınır. Bu durumların analizi ile süreç sağlıklı ilerleme ile değerlendirilmiş olunacaktır. Erken yaşta gözlemlenen durumların analizlerinin sağlanması ile süreç daha hızlı ve sağlıklı bir şekilde ilerlemiş olmaktadır. Alanında uzman ortodontistler ile gerçekleştirilen ortodonti tedavisinde istenen ağız yapısına ulaşılması için bireylerin tedavi adımlarının planlı ve güvenilir bir çerçevede ilerleme göstermesi gerekilmektedir. 

 

Diş Teli Tedavisine Ne Zaman Başlanmalıdır?

Diş teli tedavisine her yaştan birey katılım gösterebilir. İlk sorunların baş gösterdiği, fark edildiği dönem olan çocukluk döneminde sürece başlanabilir. Çocukların gelişimleri hızlı ilerleme gösterdiği için plakların kullanımı ile de hızlı bir şekilde iyileşme ilerlemektedir. Diş plakları yardımı ile de süreç ilerletilebilmektedir. Yetişkinler de günümüzde sıklıkla dişt teli tedavi süreçlerine başvurmaktadırlar. Çocuklarda tedaviye başlamadan önce yeterince dişe sahip olma durumunun değerlendirilmesi gerekilmektedir. 

 

Diş Teli Tedavilerinde Diş Çekimi Olur Mu?

Diş teli tedavi süreçlerinde diş çekimleri gözlenen bir durumdur. Diş teli tedavi süreçlerinde dişlerin kendilerine ait konumlarına doğru ilerlemesinde yer açmak için diş çekimi sağlanabilmektedir. Diş çekimi süreçlerinde ağrı ve acı hissedilmeden amaca yönelik adımlar kullanılmaktadır.


Share: