Görüntü
Diş Teli Tedavisinde Planlama Süreci
Diş Teli Tedavisinde Planlama Süreci

Diş tel tedavisinde tedavi aşamalarını oluşturmak bireysel faktörlerce şekillenmektedir. Tedavi süreci için gerekli adımları ilerletmek süreçte büyük önem taşımaktadır. Bu etmenlerin belirlenmesinde doktorunuzla işbirliği içerisinde olmanız büyük önem taşımaktadır.

 

2021 yılında metal diş teli fiyatları, şeffaf diş teli fiyatları ve lingual diş teli fiyatları üzerindeki değişmeleri düzenlemek adına bilgilendirmelerin yapılması gerekmektedir. Diş teli fiyatları 2021 yılında etkili olan etmenlerin belirlenmesi bireysel değerlendirmeler adına önemlidir.

 

Diş Teli Nedir?

Diş teli braketler aracılığı ile dişleri uygun konumlara iletmeye destek olan yapılardır. Diş teli tedavi sürecinde pek çok etmen iç içe ilerlemektedir. Bye etmenlerin analiz edilerek sürecin ilerletilmesi büyük önem taşımaktadır.

 

Diş Teli Türleri Nelerdir?

Diş teli türleri ihtiyaç ve beklenti analizinin ilerletilmesi ile seçilmektedir. Metal, şeffaf ve lingual diş teli çeşitlerinden bireysel isteklere göre seçim yapılması adına etkili bilgilendirmeler sunulmaktadır. Diş teli ve ağız sağlığı ilişkisi bu noktada büyük önem arz etmektedir. 

 

Diş Teli Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Diş teli fiyatları 2021 düzenlemelerinde metal, şeffaf ve lingual türler ayrı ele alınmaktadır. Bu yazımızda kısaca bu türler hakkında bilgilendirme sunacağız. Diş teli tedavisinde fiyat düzenlemeleri ile bireylere özel ödeme planlaması sağlanmaktadır.

 

Metal diş teli tedavisi ilk üretilen türlerdendir. İlk üretimde olmasına rağmen hala tercih alanında olmakta ve amaca hizmet etmektedir. Metal teller estetik anlamda özellikle yetişkinlere etkin cevaplar sunmayabilmektedir. Bu durumda geliştirilen şeffaf ve lingual teller daha estetik görünüme sahip olması adına tercihini de arttırmaktadır.

 

Şeffaf diş teli estetik görünüm olarak daha tercih edilmektedir. Yetişkinler ek olarak lingual tellere de başvurmaktadır. Lingual tellerin en büyük avantajı ise diş arkasında olduğu için estetik anlamda kabul görmeleridir. Tüm artı ve eksi değerlendirmeleri bir araya alınarak sürecin ilerletilmesi büyük önem kazandırmaktadır. 

 

Diş Teli Fiyatları Üzerindeki Faktörler

Diş teli tedavisinde etkili olan etmenlerin belirlenerek planlama oluşturulması önemlidir.

- Hastanın getirdiği problem boyutu

- Ortodontistin alanında uzmanlığı

- Çift veya tek çeneye diş teli uygulayabilme durumu

- Kullanılan diş teli türü süreçte dikkat edilecek noktalardandır.


Share: