Görüntü
Diş Teli Tedavisini Sürdürme
Diş Teli Tedavisini Sürdürme

Diş teli tedavisi bireylerin süreç içerisinde diş konumlarını düzenlemek için yürüttükleri bir tedavidir. Bu tedavi içerisinde bireyler sağlıklı bir ağız yapısına kavuşmak için gerekli adımları atmak istemektedir. Bireylerin tedavilerinde onlara destek olmak, doğru bilgiye ulaşmalarına yardım etmek için Alpdent olarak uzman kadromuz ile sizin yanınızdayız. Peki diş teli nasıl takılır?

 

Diş Teli Nedir?

Diş teli, konumlanma, dişlerin doğru hizalanması için gerekli olan müdahaleleri içermektedir. Bu müdahaleler dişlerinizin sağlıklı bir yapıya kavuşması, estetik bir gülüşe sahip olması için gereklidir. Alanında uzman kadromuz da size bu alanda destek vermektedir. Diş teli tedavilerinde pek çok adım ön plana çıkmaktadır. Bunların başında braket seçimi gelmektedir.

 Diş teli tedavisi, alanında uzman bir ortodontist tarafından uygulanmalıdır. Dişlerle çenenin üç boyutlu olarak uyum içerisine getirilmesi işlemini kapsayan bir süreci de içermektedir. Diş teli tedavisinin bir diğer adı ortodonti tedavisidir. Ortodonti tedavisi ile her birey için estetik ve sağlıklı bir gülüş kazanılmış olunmaktadır.

 

Braket Nasıl Seçilir?

Braket seçimi bireylerin kendi istekleri ve doktorunuzun onayı ile şekillenmektedir. Bireyler braketlerini kısa sürede amacına ulaşmak ve rahat etmek için seçmektedirler. Özellikle yetişkin hastalar braket seçimlerinde çok hassas davranırlar. Braketlerinin bakımını önemsemekte ve görünmesini de pek istememektedir. Bu durumda braketlerin yapılarına ve seçimlerine dikkat edilmesi gerekilmektedir. Metal, şeffaf veya lingual braketler süreç boyunca tercih edilmektedir. Bu tercih ile bireylerin süreç boyunca rahat olması ve hedefe motive bir şekilde ilerlemesi sağlanmaktadır.

 

Diş Teli Uygulaması Nedir?

Braketlerin dişler üzerinde konumlanması işlemi diş teli kullanımını kapsamaktadır. Diş teli tedavilerinde bireyler için sağlıklı gülüşleri kazanması adına gerekli adımlar atılmakta, süreç ilerlemesi sağlanmaktadır. Bu işlem çok kısa bir sürede bitmektedir. Diş teli kullanımında takım aşaması bireylerin canını acıtmaz. Kişiler bu durumdan çok kaygılansa da bu durum bu şekilde ilerlememektedir. Alanında uzman ekibimiz ile kısa sürede tel takım sürecini kurmaktayız.

 

Diş Teli Fiyatları Nedir?

Diş teli fiyatları 2021 değerlendirmelerinde bireylerin muayene bulguları büyük önem taşımaktadır. Bireyin getirdiği problem durumu ele alınarak hangi braketi seçeceği nasıl bir tedavi ile ilerleme göstereceği belirlenir. Bu durumlar da diş teli fiyatları 2021 düzenlemelerinde etkili olmaktadır.


Share: