Görüntü
Diş Teli Tercihinde Önemli Noktalar
Diş Teli Tercihinde Önemli Noktalar

Alpdent olarak sizlere “Diş Teli Tercihinde Önemli Noktalar” konusunu ayrıntılı ifade edeceğiz. Süreç içerisinde pek çok birey diş teli kullanmak istese de bazı etmenlerce bu durum aksayabilmektedir. Yanlış bilgiler ve diş teli fiyatları bireylerin ortodonti tedavisine uzaklaşmasında örnek olarak verilebilir.

 

Diş Teli Nedir?

Diş teli braket adı verilen küçük kare yapıların dişlere konumlanmasının ardından uygun konumlara yavaş hareketini sağlayan bir yapıdır. Ortodonti tedavisinde diş teli bireylere etkili bir gülümseme sağlarken “Diş teli ile yeni bir ben e merhaba” demeye imkân getirmektedir. Sağlıklı ağız yapısı kurmada diş teli önemli bir noktada yer almaktadır.

 

Braketleri Nasıl Seçmeliyiz?

Braket türleri diş sağlığı adına oldukça önemlidir. Sizlere uygun braket türlerini seçmeniz sağlıklı ağız yapısına daha erken ulaşmaya yardımcı olacaktır. Metal, lingual ve şeffaf türler hakkında ayrıntılı bilgi almak için bizlere başvurabilirsiniz.

 

Diş Teli Acıtır Mı?

Diş telleri acıtmaz. İlk takım aşamasında ağzınıza yeni bir madde aldığınızdan ötürü tuhafsamalar gözlemlenebilmektedir. Daha sonradan yavaş yavaş bu etki kaybolur. Alanında uzman doktorlarımız sizlere ilk alışma döneminde yapabileceğiniz noktalarda destek sağlamaktadır. 

Diş teli kullanmadan önce bilinmesi gerekenler nedir diye sorarsanız öncelikle her deneyimin bireysel olduğu ve bireysel olduğundan ötürü sürecinizin size göre şekilleneceğidir.

 

Diş Teli ile Yemek Yiyebilir Miyim?

Diş teli ile yemek yemek mümkündür. Çoğu birey aç kalacağından ve süreç içinde çok zorlanacağından şikayet etmektedir. Ancak genel olarak bakıldığında tel varken ya da yokken çok soğuk, sıcak, yapışkanlı ve sert besin tüketiminin azaltılması gerektiğini belirtmiştik. Braketlere zarar gelmemesi adına bu besin türlerinin tüketimine dikkat etmek gerekmektedir. Ek olarak temizleme adımlarını da uygun bir şekilde sürdürmek gereklidir.

 

Diş Teli Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Diş teli fiyatları 2021 verilerine göre pek çok etmenden şekillenmektedir. Diş teli fiyatları uygulanan müdahale programı çerçevesinde incelenmektedir. Hangi birey hangi tedavi türüne göre ilerleme gösterecek ise diş teli fiyatları da revize edilmektedir. Uygulayacağınız klinik, doktorun uzmanlığı, süreç içerisindeki etkileri diş teli fiyatları üzerinde büyük öneme sahiptir.

Sizlere uygun bireysel diş teli fiyatları ödeme planları ve programlar oluşturmak adına Alpdent olarak bizlere ulaşabilirsiniz. Sağlıklı günler dileriz.


Share: