Görüntü
Diş Teline Önyargılar
Diş Teline Önyargılar

Diş teli tedavisi bireylerin kafasında pek çok durumu çağrıştırmaktadır. Bu durumlardan biri de dişlerin acıyacağı ve kötü görüneceğidir. Pek çok birey günümüzde bu algıyı kırarak tedaviye daha çok başvurmaktadır. Ancak hala bu durumu düşünerek kaygılanan bireylerin sayısı da fazladır. Yazımızda diş teli fiyatları 2021 düzenlemeleri, diş teli fiyatları üzerindeki faktörler, diş teli nasıl takılır gibi sorulara cevap arayacağız. 

 

Diş Teli Nedir?

Diş teli denince akla metal görüntüler gelse de günümüzde bunlardan bir tanesi metal türler olmaktadır. Diş teli braket denilen yapıların korunumu ve hareketi sağlaması ile dişlerin uygun konumlara gelmesi demektir. Braketler dişleri yavaş yavaş uygun konumlara doğru ilerletmeye çalışmaktadırlar. Bu durumda öne çıkan braketlerin türlerine göre diş teli fiyatları 2021 düzeni belirlenmektedir. 

 

Diş Teli Tedavisinde Braket Önemi

Diş teli tedavisinde braketler oldukça önemli bir yer tutmaktadır. Braket türü bireyin ihtiyaç ve beklentileri çerçevesinde gelişmektedir. Alanında uzman ortodontistlerimiz ile sizlerin ihtiyaçlarına cevap bulmaktayız. Şimdi beraber braket türlerini tanıyalım ve diş teli fiyatları 2021 etkilerine de değinelim.

 

Metal Diş Teli Fiyatları

Metal diş teli en uygun ve ilk çıkan braketlerdendir. Metal türlere ilgili hala devam etmekte yalnız son yıllarda çıkan yeni türler ile biraz düşmektedir. 

Son dönemlerde daha sağlıklı ve düzgün bir ağız yapısına kavuşmak isteyen bireyler diş teli tedavisine daha sık başvurmaktadır. İstediği tellerin başlarında da metal türler gelmektedir. Metal türler istenen amaca bireyi götüren diş teli fiyatları açısından da makul olan türlerdendir. 

 

Diş Teli Fiyatları 2021 Düzenlemeleri Nasıl Sağlanır?

Diş teli fiyatları belirli bir skala içerisinde olsa da diş teli fiyatları 2021 düzenlemelerinde diğer faktörlerin de etkileri katılarak sonuçlanmaktadır. 

- Kullanılan braket türü ve ek müdahalelerin gerekliliği

- Alanında uzman ortodontist seçimi

- İşlemin yapılacağı klinik seçimi

- Ekonomik faktörler

- Bireyin getirdiği problem durumu kapsamı

Gibi pek çok etmen iç içe girerek süreç içerisinde değerlendirilmektedir. Bu etmenlerin ışığında kişiye özgü fiyatlandırma sağlayan Alpdent olarak sizlere gerekli süreç yönetimini sunmaktayız.


Share: