Görüntü
Diş Telleri Fiyatları
Diş Telleri Fiyatları

Diş teli bakım süreçlerinde dikkat edilecek noktaların belirlenmesi ile süreç istenen düzeyde adım adım ilerletilmektedir. Diş teli fiyatları kişinin ağız ve diş sağlığına etki edecek düzenlemeler ile şekillenmektedir. Alanında uzman kadromuz ile diş ve ağız sağlığınıza destek olacak bakım süreçlerini sizlere yönlendirmekteyiz. Ortodonti tedavisi düzenlemeleri belirlenirken bireyin sahip olduğu zorluklar da incelenerek şekillenmektedir. Diş teli bakım süreçlerinde etkili olan etmenlerin analiz edilmesi ile süreç istenen düzeyde adım adım ilerletilmektedir. Pek çok birey sistemli bir şekilde ele alınan durum analizlerinin de yapılması ile sağlıklı bir tedavi süreci geçirebilmektedir. Bu durumun düzgün bir şekilde ele alınması da sistemsel olarak düzen kurulmasına yardımcı olabilmektedir.

 

 

Diş Teli Temizliği Nasıl Sağlanır?

Diş teli bakım süreçlerinde önemli bir konu da temizliktir. Temizliğin ele alınması ile bireylerin gerekli bakımlarının sağlanması mümkündür. Ortodonti tedavisinde hem doktorun hem de bireyin sahip olduğu sorumluluklar mevcuttur. Bu sorumlulukların ortodontist tarafından incelenen bölümünde düzenli bir tedavi programının oluşturulması gelmektedir. Tedavi programının analiz edilmesi ile bireyler gerekli noktaları değerlendirerek sürecini analiz etmektedir. Bireylerin braket bakımlarına dikkat etmesi önemli bir noktadır. Diş teli dişleri düzeltir mi? sorusu da bireylerin çokça sorduğu bir sorudur. Bireylerin bakım sistemlerini dikkatli bir şekilde düzenlemelesi ile diş teli bakımlarının da ele alınması ile dişler düzenlenmektedir. Sağlıklı bir bakım süreci ile bireyler istediği sağlıklı ağız yapısına ulaşmanız mümkündür.

 

 

Diş Teli Fiyatları Düzenleme

Diş teli bir ortodonti tedavisidir. Diş teli bakım süreçlerinde diş teli fiyatları analizi önemli bir konu olarak karşımıza çıkar. Ağız ve diş sağlığında gerekli düzenin kurulması ile bireylerin tedavisi istenen düzeyde ilerleme gösterir. Her bireyin tedavi programı farklıdır. Diş teli fiyatları da bu bağlamda farklılık göstermektedir. Hangi tedavi şeklini benimsediğiniz ve hangi düzenin kurulması gerektiği diş teli fiyatları 2024 yılı düzenlemelerine etki etmektedir. Bazı bireyler metal, bazıları şeffaf ya da lingual telleri tercih edebilir. Bu durum da diş teli bakım süreçlerini şekillendirmektedir. Diş teli fiyatları 2024 yılındaki düzenleme sistemleri bireylerin diş problemlerinin boyutu, müdahale seçenekleri gibi durumlardan etkilenerek düzenlenmektedir.


Share:
Sıkça Sorulan Sorular
- Diş teli takma işlemi ağrılı bir işlem midir?

Diş teli takma işlemi tamamen ağrısız ve acısız toplamda yaklaşık 15-20 dakika süren basit bir işlemdir.

- Diş teli tedavisinde ağrılar ne kadar sürer?

Tedavi sırasında belli periyotlarda yaptığımız sıkma işlemleri ortalama 1 ile 3 gün arasında azalarak kaybolmaktadır. İşlem sırasında sıkma kuvvetine göre bazı zamanlar bir kaç dakika içerisinde tamamen geçer.

- Diş teli tedavisi ortalama ne kadar sürer?

Diş teli tedavisi kişinin ihtiyacına göre tek çene ve çift çene olarak ikiye ayrılır. Tek çene tedavilerde dişlerdeki bozukluk durumuna göre ortalama 6-8 ay, çift çene tedavilerde ortalama 12-18 ay sürebilmektedir. İstenilen estetik sonuca ulaşıldığında tedavi sonlandırılır.

- Diş teli tedavisinde kişisel bakımın önemi nedir?

Diş teli tedavisinde diş temizliği için uygun olan ortodontik fırçalarla birlikte dişlerin düzenli olarak fırçalanması, plak oluşumundan kaçınılması son derece önemlidir. Ağız hijyeni hem kişinin sağlığı hem de tel tedavisinde önemli bir etkendir.

- Şeffaf braketler tedavi süresini uzatır mi?

Şeffaf braketlerde kullanılan malzeme önemlidir. Bazı şeffaf braketler sert plastik gibi malzemelerden oluştuğu için tedavi süresini uzatabilme durumu var. Ancak kliniğimizde porselen braketler kullanılmaktadır.

- Şeffaf braketler daha çabuk mu sararır?

Şeffaf braketlerin sararması durumu tamamen kişisel bakımla ilgilidir. Kliniğimizde 3 haftalık aralıklarla muayene çağırdığımız hastalar arasında sanki yeni takılmış gibi bakımına özen gösteren hastalar mevcut.

- Diş telleri ağızda yaralar yaptığında ne yapılmalıdır?

Diş telleri zaman zaman yanak ve dudakların iç kısımlarında tahrişler yapabilir. Bu durumda tahrişe sebep olan bölgeyi kurulayarak bal mumu yapıştırdığınızda hissedilen acı seviyesini en aza indirebilirsiniz.

- Diş teli çıkartma işlemi ağrılı bir işlem midir?

Tel çıkartma işlemi herhangi bir şekilde uyuşturma işlemine ihtiyaç duymadan yapılan yaklaşık 30 dakika süren basit bir işlemdir

- Tedavi bittikten sonra dişler tekrar bozulur mu?

Tel tedavisi bittikten sonra pekiştirme tedavisi başlamaktadır. Pekiştirme tedavisi dişlerin yeni konumuna adapte olabilmesi için dişlerin iç kısmına koruyucu tellerin takılması ve hastaya pekiştirme plaklarının verilmesidir. Pekiştirme plaklarının tavsiye edildiği şekilde takılmadığı durumlarda ve periyodik kontrollere gelinmediği durumlarda dişler tekrar bozulabilir. Bu noktada hastanın tedavi bittiğinde de üzerine düşen sorumlulukları yerine getirmesi önemlidir. Aksi takdirde dişlerin tekrar bozulması kaçınılmaz olur.

Yorum Bırakın
En geç 3 gün içerisinde sorunuza cevap verilecektir.