Görüntü
Kısa Sürede Diş Telini Bırakma Yolları
Kısa Sürede Diş Telini Bırakma Yolları

Kısa süreli ortodonti mümkün mü? sorusunu bireyler sürece başlarken çok fazla sormaktadır. Her birey için ortodonti tedavisi farklı yöntemler ile ilerlese de sürecinizi normal seyrinde ilerletmek, düzenli bir süreç akışı kurmak için bazı yöntemler ile sürecinizi şekillendirmelisiniz. Alanında uzman ortodontistiniz ile bu süreci yönlendirirken gerekli bilgilendirmeleri sunmalısınız.

Öncelikle bazı sorulara cevap vererek sürecimizi şekillendirmemiz gerekmektedir. Diş teli nedir? Neden diş teli kullanmalıyım? Diş telini kimler kullanır? gibi sorular ile sürecinizi şekillendirmekteyiz. Bu soruların ayrıntılı cevaplarını sunalım:

 

Neden Diş Teline İhtiyacım Olur?

Diş teli takmak isteyebileceğiniz veya size tavsiye edilebilecek birçok neden vardır. En yaygın nedenlerden bazıları şunlardır:

  • Ağız içinde oldukça fazla olan veya çarpık dişlerin bulunması
  • Yeterli değil veya normalden fazla olan dişlerinizin arasında boşluk kalması durumuna
  • Dışarı çıkan üst ön dişler ('overjet' olarak da bilinmektedir)
  • Üst dişlerinizin çok gerisinde ısıran alt dişler ('aşırı kapanış' olarak adlandırılır)
  • Alt dişlerinizin arkasını ısıran üst ön dişler ('alttan kapanış' olarak adlandırılır)
  • Gülüşünüzün estetik olmaması durumu
 

ele alındığınızda ortodonti tedavisini yapmanız gerekebilir. Bu süreçte sizin için önemli olan durumları değerlendirmenizde uzman ortodontistinizin yardımı gerekmektedir. Muayene süreçlerinizin kontrol altına alınması uzman ortodontistiniz ile sağlanmaktadır.

 

Diş Teline Çabuk Alışır Mıyım?

    Diş telleri üretimi günümüzde pek çok farklı maddeden sağlanmaktadır. Alanında uzman kadromuz ile sizlere gerekli bilgilendirmeleri sunmaktayız. Çoğu diş teli ilk üretiminde metalden yapılır, ancak bazıları seramik veya plastikten de yapılmaktadır. Rahat bir şekilde kullanımınında braket seçimi önem arz etmektedir. Braketlerinizin seçiminde doktorunuza amaçlarınızı danışarak ifade edebilirsiniz. Ayrıca dişleriniz hareket etmeye başladıkça hassas olabilir veya ağrıyabilir. Bu sorunlar genellikle uzun sürmez (en fazla birkaç gün). Tedavinizin başında bu hisleri yaşayabilir ve süreç ilerledikçe alışabilirsiniz.

Diş telleriniz ilk başta ağzınızda büyük hissedebilir, ancak ağzınızın bunlara uyum sağlayacağını ve alışacağını unutmamak önemlidir. Dişlerinizi yeni ve uygun bir konuma getirmek için oradalar, ancak bunu yalnızca onları takmaya devam ederseniz yapacaklardır.

   Alpdent olarak sizlere diş teli tedaviniz ve diş teli fiyatları 2021 düzenlemeleri hakkında bilgilendirme yapmaktayız.


Share: