Görüntü
Kısa Süreli Ortodonti Tedavisi Mümkün Mü?
Kısa Süreli Ortodonti Tedavisi Mümkün Mü?

Ortodonti tedavisinde pek çok adım iç içedir. Bu adımların ilerletilmesinde önemli olan pek çok adım bulunmaktadır. Bu adımlar içerisinde bireyler kısa sürede sağlıklı gülümsemeyi kazanmak istemektedirler. Alanında uzman ekibimiz ile sizlere gerekli bilgilendirme süreçlerini sağlamaktayız.

Diş teli tedavilerinde önemli olan pek çok adım mevcuttur. Bu adımların ilerletilmesinde bireyin doğru bilgiye sahip olması ve tedavilerini işbirliği içinde ilerletme hisleri bulunmaktadır.

Kısa süreli diş teli tedavisi mümkün mü? diye ele aldığımızda pek çok durum ön plana çıkarılmaktadır. Her bireyin ağız yapısı kısa süreli tedavilere uygun değildir. Tüm durum analizlerinin sağlanması ve gerekli planın sunulması gerekir. Aksi takdirde yapılacak olan düzenlemeler eksik kalabilecektir.

 

Diş Teli Tedavisinde Önemli Noktalar

Diş teli tedavisinin süreci ne zaman sonlanır? sorusunu ele alarak değerlendirdiğimizde, bireylerin getirdiği problem boyutu süreç için önem arz etmektedir. Alanında uzman kadromuz ile sizler için gerekli noktaları belirleyerek süreç analizini kurmaktayız

 

Diş teli tedavisinde planlama süreci her birey için önemli olan bir adımdır. Tüm durum analizlerinin sağlanması ile süreç istenen düzeyde ilerleme sağlamaktadır. 

 

Bireyin Getirdiği Sorunlar ve Diş Teli Seçimi

Diş teli tedavisinin merkezinde birey bulunur. Bireyin getirdiği problem durumları tedavi süreçlerinin şekillenmesine destek olmaktadır. Bu durumların analizlerinin sağlanması ile süreç ilerlemektedir. Sürecin ilerlemesi ile bireyler gerekli tedavi adımlarına da yavaş yavaş yaklaşmış olacaklardır.


Bireyler süreç içerisinde farklı diş teli türleri ile ilerleme gösterebilir. Metal, şeffaf veya lingual türde olan bu türler ile süreç istenen düzeyde ilerleme sağlamaktadır. Metal türler ilk çıkan ve bireylerin en fazla tercih alanında olan teller olmasının yanında şeffaf tellerin üretimi ile bir tık geriye çekilmiştir. Bunun nedeni özellikle yetişkinlerin estetik sorunlarına çözüm bulmak için geliştirmiş olduğu şeffaf tellerin daha az görünür olma özelliğidir. Lingual teller kullanmalı mıyım diye düşünen bireyler için de bu soru sıklıkla rastlanmaktadır. Her tedavi sürecinde bireyler farklı avantaj ve dezavantajları değerlendirmelidir. Bu sonuçlara göre bir süreç belirlemek oldukça anlamlıdır.

Share: