Görüntü
Ortodonti Tedavisinde Nelere Dikkat Etmeliyim?
Ortodonti Tedavisinde Nelere Dikkat Etmeliyim?

Ortodonti tedavisinde bireylerin bilmesi önemli olan pek çok durum mevcuttur. Diş teli kullanmadan önce bilinmesi gerekenler listelenerek bireyin sürece hazırlanması ve uyum durumlarının analiz edilmesi gerekilmektedir. Bu adımlar bireylerin sürecini uyumlu hale getirmesinde önem arz etmektedir. Süreç içinde gerekli soruların ele alınarak tümüyle ele alınması gerekir. Eksiklikler veya yanlış yönlendirmeler bireylerin gerekli tedavi süreçlerine uyum sağlamadığını göstermektedir.

 

Diş teli tedavisinde nelere dikkat etmeliyim? Diş teli tedavisinde hangi bilgilere sahip olmam gerekir? diye düşünerek sürecinde kaygılanmalar yaşayan hatta sürece başlamayan bireyler için süreci ifade etmemiz gerekmektedir.

 

Diş Teli Tedavisinde Dikkat Edilecekler

Diş teli tedavisinde temizlik, kontrol ve müdahale planlarının sağlanması dikkat edilecek noktalar arasındadır. Öncelikle bireylerin muayene aşamalarında sorunlarının ele alınarak hangi noktalara nasıl müdahale edileceklerinin belirtilmesi gerekir. Böylece sürecin netliği ele alınarak değerlendirme sağlanması sağlanmaktadır.

 

Tedavi boyunca gerekli adımların sağlanmasında muayene bulgularının sonucunda ele alınacak değerlendirmelerin sağlanması gelmektedir. Bireylerin tüm bu muayene süreçlerinden sonra hangi adımda ilerleyeceğini bilmesi gerekir. Braket türleri seçilerek metal, şeffaf veya lingual olarak ele alınır ve bireylerin hangi türü tercih edeceği değerlendirilerek süreç analizlerinin sağlanması planlanır. Alanında uzman kadromuz ile sizlere gerekli bilgilendirme süreçlerini yaparak tüm avantaj ve dezavantajların değerlendirilmesi sağlanır. Örneğin şeffaf braket tercih edecek bireyler estetik sorunları daha rahat çözümlemektedir. Ek olarak pek çok birey bu durumun yanında tamamen tellerin görünmemesini talep etmektedir. Bu durumda lingual teller de tercih edilmektedir. Lingual teller dişlerin arka kısımlarına takılarak görünümü tamamen azaltmaktadır. Süreçte lingual teller özellikle yetişkinler için oldukça önem taşımaktadır. Sosyal statü kaygıları yaşayan, sadece çocukların tel takabileceğini düşünerek süreçten kaçınan bireyler için lingual teller işlevsel olmaktadır. Ancak lingual tellerin de bazı dezavantajları olabilmektedir. Örneğin dişlerin arkasında olan bu teller dile değmekte ve dile değdikçe de yara oluşumlarına neden olabilmektedir. Bu durumların değerlendirilmesi ve süreç içindeki değişimlerin incelenmesi gerekilmektedir.

 

Diş Teli Tedavisinde Fiyat Seçenekleri

Diş teli fiyatları değerlendirildiğinde süreç içinde pek çok değişime uğrayabilmektedir. Uzmanlar bu süreçte gerekli durum analizlerini sağlayarak diş teli fiyatları üzerinden değerlendirme yapmaktadırlar. Diş teli fiyatları değerlendirmelerinde bireylerin sürece getirdiği sorunların incelenmesi gerekilmektedir. 


Share: