Görüntü
Şeffaf Plak Fiyatları
Şeffaf Plak Fiyatları

Diş ve ağız sağlığı basit ama etkili adımların bir arada ele alınarak ilerletilmesi ile zenginleşmektedir. Pek çok birey gerekli bakım ve destek yardımı ile istediği ağız yapısına kavuşabilmektedir. Bireylerin sağlıklı ağız yapısını kurabilmesi için temizlik, kontroller ve var olan sorunların çözülebilmesine dair gerekli müdahalelerin yapılmasına ihtiyaç vardır. Pek çok birey bu değerlendirme akışlarını ele alarak sürecin şekillendirmektedir. Alanında uzman diş hekimleri ağız yapınızı inceleyerek ihtiyacınız olan değerlendirme sistemlerini size sunabilmektedir. Diş teli yani ortodonti tedavisi de diş ve ağız sağlığını korumak, var olan yapının daha sağlıklı bir şekilde gelişmesini sağlamak için etkili olan tedavi türlerinin arasında yer alır. Diş teli tedavisi alanında uzman ortodontistler tarafından ilerletilmekte, gelişim takip edilmektedir. Diş teli tedavisinde ele alınan durumlar ve diş teli fiyatları konusuna daha yakından bakalım.

Diş Teli Bakımı ve Süreç 

Diş teli tedavisinde bireylerin dikkat etmesi gereken bazı durumlar mevcuttur. Örneğin diş teli nedir, nasıl takılır, hangi diş teli türünü seçmeliyim gibi sorular süreç boyunca çeşitli durumlarla ele alınmaktadır. Pek çok birey diş teli türlerini inceleyerek kendine uygun olan türü seçebilir. Metal, şeffaf, lingual gibi pek çok tür bireylerin sağlıklı ağız yapısını oluşturmak için mevcuttur. Sizin istekleriniz ve var olan ihtiyaçlarınız ele alındığında gerek dedi işte türünü ortodontist linin size yönlendirilecektir. Diş teli tedavisinin sonlanmasına doğru dişlerin kendilerine ait olan konumlarında sabit kalabilmesi için plaklar kullanılır. Şeffaf plakların amacı dişlerin kendilerine ait olan alanlarda oturmasına yardımcı olarak daha sonra kaymaların olmasını engellemeye çalışır. Ortodonti sürecinde plak kullanımı bireylerin sağlıklı ağız yapısını geliştirmesi için oldukça önemli bir konumda olmaktadır. Kullanım süreci ve nasıl ele alınması gerektiği size uzman tarafından bilgilendirilecektir.

Diş Teli Fiyatları Nasıl Düzenlenir?

Diş teli bakım süreçleri bireylerin sağlıklı bir gelişim süreci oluşturması için kıymetlidir. Süreç için önemli bir faktör olan diş teli fiyatları da pek çok açıdan ele alınabilmektedir. Diş teli fiyatları 2024 yılı değerlendirmelerinde bireyin getirdiği problem durumu ilk etkileyen noktadır. Tek veya çift çene tedavisi diş teli fiyatları üzerinde etkilidir. Ek olarak seçilen diş teli türü de diş teli fiyatları 2024 yılı düzenlemelerini etkilemektedir. Fiyat belirlenmesi durumu çok kişisel unsurları içermektedir. Bu sebepten ötürü bizleri ziyaret ederek ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.


Share:
Sıkça Sorulan Sorular
- Diş teli takma işlemi ağrılı bir işlem midir?

Diş teli takma işlemi tamamen ağrısız ve acısız toplamda yaklaşık 15-20 dakika süren basit bir işlemdir.

- Diş teli tedavisinde ağrılar ne kadar sürer?

Tedavi sırasında belli periyotlarda yaptığımız sıkma işlemleri ortalama 1 ile 3 gün arasında azalarak kaybolmaktadır. İşlem sırasında sıkma kuvvetine göre bazı zamanlar bir kaç dakika içerisinde tamamen geçer.

- Diş teli tedavisi ortalama ne kadar sürer?

Diş teli tedavisi kişinin ihtiyacına göre tek çene ve çift çene olarak ikiye ayrılır. Tek çene tedavilerde dişlerdeki bozukluk durumuna göre ortalama 6-8 ay, çift çene tedavilerde ortalama 12-18 ay sürebilmektedir. İstenilen estetik sonuca ulaşıldığında tedavi sonlandırılır.

- Diş teli tedavisinde kişisel bakımın önemi nedir?

Diş teli tedavisinde diş temizliği için uygun olan ortodontik fırçalarla birlikte dişlerin düzenli olarak fırçalanması, plak oluşumundan kaçınılması son derece önemlidir. Ağız hijyeni hem kişinin sağlığı hem de tel tedavisinde önemli bir etkendir.

- Şeffaf braketler tedavi süresini uzatır mi?

Şeffaf braketlerde kullanılan malzeme önemlidir. Bazı şeffaf braketler sert plastik gibi malzemelerden oluştuğu için tedavi süresini uzatabilme durumu var. Ancak kliniğimizde porselen braketler kullanılmaktadır.

- Şeffaf braketler daha çabuk mu sararır?

Şeffaf braketlerin sararması durumu tamamen kişisel bakımla ilgilidir. Kliniğimizde 3 haftalık aralıklarla muayene çağırdığımız hastalar arasında sanki yeni takılmış gibi bakımına özen gösteren hastalar mevcut.

- Diş telleri ağızda yaralar yaptığında ne yapılmalıdır?

Diş telleri zaman zaman yanak ve dudakların iç kısımlarında tahrişler yapabilir. Bu durumda tahrişe sebep olan bölgeyi kurulayarak bal mumu yapıştırdığınızda hissedilen acı seviyesini en aza indirebilirsiniz.

- Diş teli çıkartma işlemi ağrılı bir işlem midir?

Tel çıkartma işlemi herhangi bir şekilde uyuşturma işlemine ihtiyaç duymadan yapılan yaklaşık 30 dakika süren basit bir işlemdir

- Tedavi bittikten sonra dişler tekrar bozulur mu?

Tel tedavisi bittikten sonra pekiştirme tedavisi başlamaktadır. Pekiştirme tedavisi dişlerin yeni konumuna adapte olabilmesi için dişlerin iç kısmına koruyucu tellerin takılması ve hastaya pekiştirme plaklarının verilmesidir. Pekiştirme plaklarının tavsiye edildiği şekilde takılmadığı durumlarda ve periyodik kontrollere gelinmediği durumlarda dişler tekrar bozulabilir. Bu noktada hastanın tedavi bittiğinde de üzerine düşen sorumlulukları yerine getirmesi önemlidir. Aksi takdirde dişlerin tekrar bozulması kaçınılmaz olur.

Yorum Bırakın
En geç 3 gün içerisinde sorunuza cevap verilecektir.