Hastalarımız birde bizden dinleyin diyor...
Bizimle Neler Değişti?
Diş Teli Fiyatları info_outline Diş teli ile neler başarabiliriz ve değer mi? Taksitlerle ödemek nasıl olur ?
İmplant Fiyatları info_outline İmplant Fiyat / Performans Oranı Siz Ne Dersiniz ?
Diş Teli Nasıl Takılır info_outline Diş teli takarken acı olur mu ? Kısa sürer mi ?
Şeffaf Diş Teli info_outline Arkadaşınız Diş Telinizi Farketmedi mi ? Nasıl olur ?
Önce & Sonra info_outline Hastalarımızın Son Halleri ?
İmplant Nasıl Yapılır info_outline İmplant Sadece 10 dk !! Dolgu 3 Kat Kanal 5 Kat Daha Uzun Sürüyor
...
Hastalarımız Ne Diyor ?
format_quote
format_quote
" Başak hanımın enerjik ruhu ve Emre Bey'in ilgilisi bir diş kliniğini ancak bu kadar güzelleştirir.İlgi alaka süper, fiyatlar da diğer kliniklere nazaran daha uygun yalnızca muhasebeyle ilgilenen bayan yorgunluğunu her seferinde negatif yansıtmasa herşey 10 numara olur. "
format_quote
" Tesadüf eseri karşılaştığım ve bir cesaretle arayıp ulaştığım ama şu anda çokça memnun olduğum bir aile diyebilirim.😍 Tedirgin ve korkulu bir şekilde muayenehaneye gittim fakat kapının önünden içeriye kadar çok güzel bir ilgi alaka ile karşılaştım. 🙏🏻Muayene tertemiz ve yüzleri gülen insanlarla karşılastim Emre Bey işinde yetkin ve güven verici gerçekten güler yüzlü bir şekilde beni karşılayıp durumumu anlatti çıktıktan sonra tek düşündüğüm şey ne zaman tel tedavisine baslayabilecegim idi.😊 Hasta ile iletişim olağanüstü gerçekten her muayeneme yuzum gülerek gidiyorum çünkü öyle karşılanacağima adım gibi eminim.💐 Böyle bir ekiple karşılaştığım için ve tedavi olduğum için çok şanslı ve mutluyum. Her şey için teşekkürler Alpdent. 😍🙏🏻🙏🏻 "
format_quote
" Yaklaşık üç senedir dişlerimi tedavi ettirmek için özel-devlet hastane hastane gezdim. Ama boş yere para döktüm hiçbir netice alamadım. Gittiğim her doktor ayrı bir şey diyordu, hiçbiri kafama yatmıyordu ve benim kafam çok karışmıştı. En son internetten kendim dişlerim için en son çıkan teknolojileri incelemeye başladım. Ve o şekilde Alpdent internet sitesini buldum. Emre beyin videolarını izlerken dedikleri kafama yatmıştı. İletişim bilgilerine açarken dua ettim İstanbulda olsun burası diye. İstanbuldaydı ve hemen iletişime geçip gittim. Emre beyin nezaketi ve işini profesyonelce yapması ve asistanlarının da güleryüzlülüğü insana güven veriyor. Verdikleri güven sayesinde ben de, çevremde diş sıkıntısı olanlara Alpdenti güvenle tavsiye ediyorum. Dişlerime şeffaf tel takıldı ve çevremdekiler farkedemiyor dişlerimde tel olduğunu. Şu an dişlerim düzeliyor. Hepsi onların sayesinde. Teşekkürler 🙏🌺😁 "
format_quote
format_quote
" Yaklaşık 2 yıldır ,15 gün arayla her geldiğimde güler yüzlü ve samimi bir ortamda tedavime devam ediyorum. Son 2 ay 😇 Doktorum Emre Bey harika bir doktor. Asistanları son derece nazik ve kibar ve güler yüzlü. Onlarında ortodonti tedavisi olmaları sizin alışma sürecinize çok olumlu yansıyor. Sizi anlıyorlar. Benim ilk başladığım zamanlarda Emre Bey kullanıyordu 🙃 Gülebilmemi sağladıkları için onlara minnettarım 🙏 Not: 10dk geç kalırsanız randevunuz ileri bir tarihe erteleniyor ama İstanbul şartlarında zamanında yetismeyi öğreniyorsunuz.😉 "
format_quote
" 1.5 yıl süren tel tedavim süresince öncelikle doktorum Emre bey'e ve güleryüzlü,tatlı asistanlara sonsuz teşekkürlerimi iletiyorum. İlgi alaka istiyorsanız kesinlikle tavsiye ettiğim bir klinik :) "

Kliniğimizde her hastamızın tedavisine, kendi anne baba veya kardeşimizin tedavisine gösterdiğimiz gibi özen gösteririz.Para kazanma odaklı değil hasta memnuniyeti odaklı çalışırız. Kliniğimizde metalik ve şeffaf braketlerden oluşan diş teli tedavisi, lingual diş teli tedavisi ve şeffaf diş teli tedavisi uygulanmaktadır.Bizim için diş teli tedavisi sonlandırıldıktan sonra dişlerin düzgün konumlarını koruması da en az dişleri düzeltmek kadar önemlidir.Diş teli tedavisi bittikten sonra dişlerin bozulmaması için uygulanan bu tedaviye "pekiştirme tedavisi" denir.

Adım Adım Disteli Tedavisi

Diş Teli Tedavisinden Önce

Kliniğimizde diş teli tedavisinden önce alınan fotoğraflar ve röntgenler üzerinden ölçümler yapılarak üç boyutlu analizler yapılır.Diş teli tedavisinin çekimli veya çekimsiz olacağı tespit edilir.Tedavi sonrasında nasıl bir görüntü olacağı hastamızla paylaşılır.Böylece hastamız tedaviye başlamadan önce tedavi sonunda nasıl bir sonuç olacağı konusunda fikir sahibi olur ve''Acaba nasıl olacak?''korkusu tamamen yok olur.Diş teli tedavisine başlamadan önce bütün dişlerde detaylı çürük kontrolü yapılır ve tespit edilen çürüklerin tedavi edilmesi sağlanır.diş teli tedavisine başlamadan önce ağız hijyeni tam olarak sağlanmalıdır.Diş teli fiyatları konusunda belirlenen fiyat üzerinden hastaya uygun ödeme planı hazırlanır. Diş telleri ilk takıldığında tellirin dişler üzerinde oluşturduğu kuvvet sebebiyle dişlerde ağrı olur. Kliniğimizde bu ağrıyı minimum düzeye indirmek ve daha konforlu bir diş teli tedavisi sunmak amacıyla az kuvvet oluşturan çok ince tellerle tedaviye başlanır.

Diş Teli Tedavisinde Planlama

Kliniğimizde hastalarımızdan çekilen fotoğraf ve röntgenler üzerinden ölçümler ve analizler yapılarak nasıl bir tedavi uygulanacağı belirlenir ve tedavi planı bütün detayları ile hastalarımıza anlatılır.Yaptığımız tedavi planlamasını hastayla paylaştıktan ve bütün tedavi seçenekleri değerlendirdikten sonra en doğru tedavi seçeneğine hastanın beklentileri göze alınarak beraberce kara veririz.Tel tedavisine başladığımız seansta hastamıza diyet kontrolü ve diş fırçalama eğitimi veririz.

Çekimsiz Diş Teli Tedavisi

Diş çekimi ile yapılan diş teli tedavisi; çapraşıklığın çekim yapılarak kazanılan boşlukların kullanarak düzeltilmesi amacıyla yapılan işlemdir.Diş çekimi yapılarak uygulanan tel tedavisi bazen kaçınılmaz olup bazende yanlış karar sonucu tedaviyi berbat etmektedir.Diş çekimi kararı verirken dikkat edilecek önemli noktalardan birisi hastanın profil görüntüsüdür.Dudaklar bölgesi basık bir hastaya çekimli diş teli tedavisi uygulanması hastanın dudaklarının dahada incelmesine sebep olur. Aksine bu hastaya çekimsiz tedavi uygulanması dudaklar bölgesinde de dolgunlaşmaya sebep olarak hastanın yüz görüntüsünü de değiştirir.ÇEkimsizdedavide çapraşıklığı düzeltmek daha zordur. Bu sebeple bazı ortodontistler kolay yolu tercih ederek çekimli tedaviye yönelirler. Bizce ise tedavinin kolay olmasından ziyade en güzel sonucun alınması önemlidir.

Diş teli tedavisi bittikten sonra dişlerim bozulurmu ?

Diş teli tedavisinden sonra diş telleri çıkarıldığında dişler eski yerlerini unutmazlar ve eski yerlerine doğru hareket ederler.Bu sebeple diş telleriniz çıktığınızda ortodontistinizle işiniz bitmez PEkiştirme tedaviniz başlar.Kliniğimizde pekiştirme tedavisi; diş telleri çıkarıldıktan sonra bir yıl süreyle 2 ayda bir sonraki 3 yıl boyunca 6 ayda bir olmak üzeretoplam 4 yıl devam eder.Bu süreç diş teli tedavisinin yapıldığı dönem gibi zahmetli olmayıp birer ikişer dakikalık işlemlerdir.Diş teli tedavisinde pekiştirme dönemi dişlerin bozulmasını önlediği için aktif diş teli tedavisi dönemi kadar önemlidir.Diş teli tedavisi yaptıracağınız kliği seçerken pekiştirme tedavisine gereken önemin verilip verilmediğine dikkat etmenizi tavsiye ederiz.

Diş Teli Tedavisi Sırasında

Diş teli tedavisi sırasında nelere dikkat etmelisiniz

Diş teli tedavisinde kullanılan braketler dişlere çok kuvvetli yapıştırıcılarla yapıştırılırlar. Yalnız yiyip içtiğiniz bazı şeyler braketlerinizin kopmasına yada kırılmasına sebep olur. Braketleriniz kırıldığında, braketi kırılan dişiniz, aynı yokuş yukarı itilen bir top yokuşun ortasında bırakıldığında hızla geri gelişi gibi eski yerine döner. Bu da tedavi sürenizi uzatır. Bununla birlikte kırılan braketlerin tekrar tekrar yapıştırılması dişlerinize zarar verir. Bu sebeplerle hem tedavi sürenizin uzamaması hemde dişlerinizin zarar görmemesi için bazı kurallara uymanız gerekir. Diş teli tedavisi boyunca;
Asitli içecekler içmemelisiniz.(kola, fanta, gazoz, sprite...)
Yapışkan yiyecekler yememelisiniz.(sakız, tofita, jelibon, lokum...)
Sert yiyecekler yememelisiniz.(fındık, fıstık, badem...)
Çekirdekli yiyecekler yememelisiniz.(erik,zeytin...)
Ön dişlerinizle ısırmamalısınız.( Elma yiyeceğinizde bıçakla keserek arka dişlerinizle, simit gibi şeyler yiyeceğinizde elinizle kopararak arka dişlerinizde)

Tedavi sürenizi kısaltmak için neler yapabilirsiniz?

Ortodonti tedavisi; doktorunuz ile birlikte sizin ortak başarınızdır. Dünyanın en iyi ortodontistine de gitseniz siz üzerinize düşeni yapmadığınız sürece istediğiniz sonucu almanız imkansızdır. Yine aynı şekilde siz üzerinize düşeni dört dörtlük yapsanız dahi tedaviniz iyi bir klinikte yapılmıyorsa istediğiniz sonucu alamazsınız. Bu sebeple herşeyden önce tedavinizi iyi bir klinikte olmanız gerekir. Bununla birlikte tedavinizin daha kısa sürede bitmesi için sizin üzerinize düşen faktörler de vardır. Bunlar;

Öncelikli olarak kontrolünüze, randevularınızı aksatmadan gitmelisiniz. Birçok ortodontist hastalarını ayda 1 kontrole çağırırken, biz kliniğimizde tedavi süresini kısaltmak amacıyla bu süreyi 15 günde 1 olarak belirledik.

Dişlerinizi düzenli fırçalamalısınız. Dişlerinizi yeterince fırçalamadığınızda braketlerin etrafında diş taşları oluşur. Bu diş taşları ektra sürtünme kuvveti oluşturarak diş telinizin braketlerin üzerinden kaymasını engeller. Böylece istenilen hareketi elde etmek oldukça sorlaşır. Bu sebeple hem ağız sağlığının korunması hemde tedavi süresinin gereksiz uzamaması için dişlerinizi düzenli fırçalamalısınız.

-------------------------------------------

Tedaviniz sırasında kullanmanız gereken bazı aparatlar olacaktır. Bunlar ortodontik elastikler veya damaklık olabilir. Doktorunuz sizden bunlardan birisi kullanmanızı istediğinde, kullanmanızı istediği süre boyunca doktorunuzun gösterdiği gibi kullanmalısınız. Örneğin ortodontik elastiklerin günde 20 saat ve üzerinde takılması gerekir. Elastiklere ara verdiğinizde, nasıl bir topu yokuş yukarı itip yokuşun ortasında bıraktığınızda nasıl top hızla geri geliyorsa dişlerinizde aynı hızda eski yerine döner. Bu sebeple lastiklerinizi istikrarlı bir şekilde kullanmalısınız. 3 gün boyunca elastiklerinizi çok iyi takıp 1 gün hiç takmadığınızda, takmadığınız 1 günde dişleriniz geriler ve 4 gün takmamış gibi olursunuz.

Yukarda saydığımız yeme içme kurallarına uymalısınız. Uymayıp braketlerinizi kırdığınızda yine yukarıda anlattığımız sebeplerden dolayı tedavi süreniz uzar.

Tedavi Süresince Diş Fırçalama Alışkanlığı

Diş teli tedavisi, dişlerin üzerine braketlerin yapıştırılmasıyla dişlerdeki konum bozukluğunun düzeltildiği bir tedavi yöntemidir.

Tedavi sırasında diş fırçalama alışkanlığı

Dişlerin üzerine diş tellerinin yapıştırılmasıyla dişlerinizin arasında yiyecek artıkları kalmaya başlar. Dolayısıyla diş teli tedavisi sırasında diş fırçalama dahada bir önem kazanır. Dişlerin yetersiz fırçalandığı durumlarda braketlerin etrafında başlangıçta beyaz lekeler halinde ilerleyen dönemde ise kahverengi kavitasyonlar halinde diş çürükleri oluşur. Burada unutulmaması gereken şudur ki; diş çürümesine sebep olan, diş teli değil, yetersiz fırçalamadır. Diş teli tedavisi ile daha düzgün sıralanmış dişlere kavuşmayı beklerken, telleriniz çıktığında braketlerin altında fırçalama yetersizliği yüzünden oluşan beyaz kahverengi lekeler ile karşılaşabilir ve tam bir hayal kırıklığı yaşayabilirsiniz. Böyle bir durumla karşılaşmamak için dişlerinizi çok iyi fırçalamanız gerekir.
Bununla birlikte yetersiz fırçalama durumlarında diş telleri ile braketler arasında diş taşları oluşmaya başlar. Bu diş taşları, diş tellerinin üzerindeki sürtünme kuvvetini artırır, ve tedavi süreniz uzar.
Diş teli tedavisi sırasında fırçalama alışkanlığı yetersiz ise dişlerinizde çay, kahve, sigara gibi içecekler leke oluşturmaya başlar. Tedavinizin sonuna kadar bu lekelerin kötü görünümüne katlanmak zorunda kalırsınız.
Kısacası; dişlerinizin çürümemesi için, dişlerinizde leke oluşmaması için ve tedavi sürenizin gereksiz yere uzamaması için tedavi sırasında dişlerinizi titizlikle fırçalamalısınız.

Peki diş teli tedavisi sırasında dişlerinizi nasıl fırçalamalısınız?

Diş teli tedavisi sırasında kullanmanız gereken 2 fırça vardır. Bunlardan birincisi; ortodontik fırça, ikincisi; diş arası fırçasıdır. Ortodontik fırça, ortasında diş tellerinin oturacağı kanal olan ve görüntüsü normal fırçaya benzeyen bir diş fırçasıdır. Ortodontik diş fırçası ileri geri ve dairesel hareketlerle kullanılır.
Diş arası fırçası ise ortodontik fırçanın tam olarak temizleyemediği diş tellerinin arası için kullanılır. Diş teli tedavisi sırasında ortodontik diş fırçası ile diş arası fırçasının nasıl kullanıldığını, aşağıdaki videoyu izleyerek öğrenebilirsiniz.

Diş Teli Tedavisinde İlk Günler

Diş teli tedavisinin ilk haftasında dişlerinizde ısırdığınızda ağrı,dudaklarınızda ve yanaklarınızda tahriş, aşırı tükürük salgısı gibi değişiklikler yaşarsınız. 1 haftalık alışma sürecinin sonunda diş telleriniz kendi vücudunuzun bir parçası olmaya başlar.

Diş Teli Tedavisinden Sonra

Diş teli tedavisinden sonra dişler eski yerlerini unutmazlar ve eski yerlerine gitmek isterler. YAni bozulma eğilimi gösterirler. Diş teli tedavisinin bütününde dişlerin düzeltilmesi kadar, dişlerin tedavi sonrası bozulmaması da önemlidir. Ve diş telleri çıkarıldıktan sonra yapılan bozulma kontrolüne pekiştirme tedavisi denir. Pekiştirme tedavisi diş teli tedavisinin ayrılmaz bir parçasıdır. Bu sebeple diş teli taktırmak istediğiniz kliniğin pekiştirme tedavisine gereken önemi verdiğinden emin olmanızı tavisiye ederiz. Diş teli tedavisine vakit ayırıp, diş teli tedavisinin zahmetini çekip birde ekonominizden belirli bir bütçe ayırıp dişlerinizi düzelttirdikten sonra tekrar bozulması moralinizi bozacaktir. Kliniğimizde diş teli tedavisinin bir parçası olan pekiştirme tedavisinde :

  • Hem alt hem üst dişlerin iç tarafına dışarıdan görünmeyen ince teller yapıştırılarak dişlerin bozulmasının önüne geçilir.
  • Hem alt hemde üst dişlere belli olmayan ve takılıp çıkarılabilen şeffaf plaklar hazırlanarak dişlerin bozulmasının önüne geçilir.
  • Diş teli tedavisi bitiminden sonraki 1 yol boyunca 2 ayda bir, takiben 3 yıl boyunca da 6 ayda bir bozulma kontrolü yapılır. Kliniğimizde, hastalarımız belirlediğimiz bu randevu protokolüne uyduğu sürece dişlerinde oluşabilecek bozulmalar erken dönemde tespit edilebileceği için çok bazit uygulamalarla hastalarımızdan ek ücret talep etmeden düzeltilir.

Kampanyalarımızdan Haberdar Olun

İmplant, ortodonti tedavisi ve estetik diş uygulamarında yaptığımız kampanyalardan haberdar olmak için abone olabilirsiniz.

mail