Görüntü
Üst Dişlere Diş Teli Uygulaması Nasıl Yapılır?
Üst Dişlere Diş Teli Uygulaması Nasıl Yapılır?

Diş teli tedavisi bireylerin braket adı verilen yapıları seçerek tedavi göstermesi anlamına gelmektedir. Diş teli tedavisi bireylerin sağlıklı ağız yapısını oluşturmalarında öneme sahiptir. Ağız ve diş sağlığı bireylerin gerekli müdahale adımlarının sağlanmasında önemli bir role sahip olmaktadır. Sizler de gerekli süreç analizlerini sağlayarak diş teli tedavisine başvurabilirsiniz. Diş teli tedavisinde önemli bir yere sahip olan diş teli fiyatları 2024 düzenlemeleri de önemli bir yer tutmaktadır. Diş teli fiyatları 2024 düzenlemeleri ile siz de kendi planlamalarınıza uygun diş teli tedavisine başvurabilirsiniz.

Diş Teli Tedavisini Kim Uygular?

Diş teli tedavisi alanında uzman ortodontistler tarafından ilerletilmektedir. Diş teli tedavi süreçlerinde önem arz eden durum alanında uzman bir hekim tarafından sürecin analiz edilmesidir. Analiz süreçlerinde bireyin getirdiği problem durumu ve seçtiği müdahale seçenekleri ele alınır. Bu müdahale yöntemleri diş teli fiyatları 2024 düzenlemelerinde etkili olmaktadır. Diş teli tedavi adımları bireylerin tedavi süreçlerinin analizlerinde önemli bir noktayı göstermektedir. 

Diş Teli Uygulaması Nasıl Sağlanır?

Diş sağlığı ve diş teli ilişkisi nedir? sorusu ele alındığında diş sağlığı tedavisinde diş telinin önemi büyüktür. Diş sağlığı için dişlerin temizlenmesi ve gerekli noktalarının değerlendirilmesi büyük öneme sahiptir. Sağlıklı temizlik adımları için dişlerin kendilerine ait olan konumlarında olması gerekir. Tek tek diş araları temizlenebilir. Bu temizlik süreçlerinde önemli noktalar ele alınarak düzenlenmektedir.

 

Diş Teli Uygulamaları 

Bireyin tedavi süreçlerinde muayene bulguları önemli bir yer tutmaktadır. Muayene bulguları sonucunda diş teli uygulamaları başlamaktadır. Bazı bireyler üst ve alt diş teli uygulamalarını değerlendirmektedirler. Sadece üst dişlere diş teli uygulamala veya sadece alt dişlere diş teli uygulama durumları için bireyin muayene bulgularının incelenmesi gerekmektedir. Muayene bulguları ile bireylerin sadece üst ve alt diş teli uygulamalarının yapılabileceği değerlendirilebilmektedir. Ortodontistinizin muayenesi ve değerlendirmeleri sonucunda gerekli sistem analizleri yapılmakta, diş teli fiyatları 2024 düzenlemeleri de değerlendirilmektedir. Sadece üst diş teli uygulaması, çift diş teli uygulamasına göre daha az diş teli fiyatları 2024 planlamasına dahil olabilmektedir. Sorunların ele alınması ile diş teli fiyatları 2024 düzenlemeleri sağlanmaktadır. Ayrıntılı bilgilendirme için bizlerle iletişime geçebilirsiniz.


Share:
Sıkça Sorulan Sorular
- Diş teli takma işlemi ağrılı bir işlem midir?

Diş teli takma işlemi tamamen ağrısız ve acısız toplamda yaklaşık 15-20 dakika süren basit bir işlemdir.

- Diş teli tedavisinde ağrılar ne kadar sürer?

Tedavi sırasında belli periyotlarda yaptığımız sıkma işlemleri ortalama 1 ile 3 gün arasında azalarak kaybolmaktadır. İşlem sırasında sıkma kuvvetine göre bazı zamanlar bir kaç dakika içerisinde tamamen geçer.

- Diş teli tedavisi ortalama ne kadar sürer?

Diş teli tedavisi kişinin ihtiyacına göre tek çene ve çift çene olarak ikiye ayrılır. Tek çene tedavilerde dişlerdeki bozukluk durumuna göre ortalama 6-8 ay, çift çene tedavilerde ortalama 12-18 ay sürebilmektedir. İstenilen estetik sonuca ulaşıldığında tedavi sonlandırılır.

- Diş teli tedavisinde kişisel bakımın önemi nedir?

Diş teli tedavisinde diş temizliği için uygun olan ortodontik fırçalarla birlikte dişlerin düzenli olarak fırçalanması, plak oluşumundan kaçınılması son derece önemlidir. Ağız hijyeni hem kişinin sağlığı hem de tel tedavisinde önemli bir etkendir.

- Şeffaf braketler tedavi süresini uzatır mi?

Şeffaf braketlerde kullanılan malzeme önemlidir. Bazı şeffaf braketler sert plastik gibi malzemelerden oluştuğu için tedavi süresini uzatabilme durumu var. Ancak kliniğimizde porselen braketler kullanılmaktadır.

- Şeffaf braketler daha çabuk mu sararır?

Şeffaf braketlerin sararması durumu tamamen kişisel bakımla ilgilidir. Kliniğimizde 3 haftalık aralıklarla muayene çağırdığımız hastalar arasında sanki yeni takılmış gibi bakımına özen gösteren hastalar mevcut.

- Diş telleri ağızda yaralar yaptığında ne yapılmalıdır?

Diş telleri zaman zaman yanak ve dudakların iç kısımlarında tahrişler yapabilir. Bu durumda tahrişe sebep olan bölgeyi kurulayarak bal mumu yapıştırdığınızda hissedilen acı seviyesini en aza indirebilirsiniz.

- Diş teli çıkartma işlemi ağrılı bir işlem midir?

Tel çıkartma işlemi herhangi bir şekilde uyuşturma işlemine ihtiyaç duymadan yapılan yaklaşık 30 dakika süren basit bir işlemdir

- Tedavi bittikten sonra dişler tekrar bozulur mu?

Tel tedavisi bittikten sonra pekiştirme tedavisi başlamaktadır. Pekiştirme tedavisi dişlerin yeni konumuna adapte olabilmesi için dişlerin iç kısmına koruyucu tellerin takılması ve hastaya pekiştirme plaklarının verilmesidir. Pekiştirme plaklarının tavsiye edildiği şekilde takılmadığı durumlarda ve periyodik kontrollere gelinmediği durumlarda dişler tekrar bozulabilir. Bu noktada hastanın tedavi bittiğinde de üzerine düşen sorumlulukları yerine getirmesi önemlidir. Aksi takdirde dişlerin tekrar bozulması kaçınılmaz olur.

Yorum Bırakın
En geç 3 gün içerisinde sorunuza cevap verilecektir.