loader
Size özel fiyat alın, tedavi süresini öğrenin , Soru sorun, önceki cevapları okuyun.
Bu hesaplamalarda Türk Diş Hekimleri Birliği nin belirlediği fiyatlar baz alınmıştır.Tahmini fiyat aralığı verilmiştir.Net Fiyat için lütfen Ücretsiz Muayene Randevusu alınız.
1350 - 1850 tl
implant-fiyatlari-2019

İmplant Fiyatlarını Etkileyen Faktörler

İmplant fiyatı hesaplama için tıklayın

 

İmplant fiyatları 2019 yılında döviz artışı ile birlikte maliyet artmış ve fiyatlarda ve Türk diş hekimleri birliğinin belirlediği rakamlarda %20-25 arası yükselme meydana gelmiştir.  Hesaplama kriterleri buna göre güncellenmiştir. 

Bu başlık altında implant için kullanılacak malzemenin, hizmet garanti süresinin, cerrahi ekibin yeterliliğinin, kullanılacak protez çeşidinin ve tabii ki implant tedavisi için hekim veya hasta tarafından tercih edilecek yöntemlerin implant fiyatlarını etkileyen faktörler olduğu işlenecektir.

 • Kullanılan İmplant Vidasının Markası

  Dental implant sektöründeki rekabet sebebiyle piyasada 500 den fazla implant üretici firma mevcuttur. Bunların içerisinde İsveç, Almanya ve Amerika’da üretilen A Plus markalar olduğu gibi Çin, Kore ve Pakistan gibi ülkelerde üretilen çok hesaplı çok ucuz markalar da vardır.

 • Yapılan İmplant Tedavisinin Klinik Tarafından Belirlenen Garanti Süresi

  Ulaşılabilir garanti süresi vaad eden klinikler ilerleyen dönemde sıkıntı yaşamamak için genellikle uzun dönem garanti verebilecekleri kaliteli tedavi yöntemlerini tercih ederler. Bu da tedavi maliyetini arttırabilir. Bunun tam tersine günü kurtarmaya yönelik çalışan klinikler ise tedavi maliyetini düşürmek esaslı farklı arayış içerisine girebilirler bu da maliyeti ve garanti süresini azaltır. Bu sebeple implant yaptıracağınız kliniği tercih ederken güvenebileceğiniz bir kliniği tercih etmenizi öneririz.

 • İmplant Tedavisini Uygulayan Cerrahi Ekibin Profesyonelliği, Tecrübesi ve Eğitim Düzeyi

  İmplant tedavisi sırasında en uygun cerrahi prosedürün uygulanabilmesi için tedavinin profesyonel ve tecrübeli bir ekip tarafından gerçekleştirilmesi gerekir.

 • Uygulanan İmplant Vidalarının Üzerine Yapılması Planlanan Protez Çeşidi

  İmplant üstü protezler implant tedavisinin başarısını etkileyen en önemli faktörlerdir. Doğru bir protez seçimi yapılmadığında implant vidalarının ömrü kısalır. İmplant üstü protezler porselen kaplama, zirkonyum kaplama, sabit protez, hareketli protez, vidalı protez, yapıştırmalı protez gibi birçok çeşitliliğe sahiptir. Hangi protez çeşidinin tercih edildiği implant fiyatlarını etkileyen önemli faktörlerden biridir. Burada önemli olan ucuz-pahalı kriterine bağlı kalmksızın doğru endikasyonun belirlenip doğru protez çeşidinin tercih edilmesidir.

 • İmplant Tedavisi İçin Uygulanacak Yöntemlerin Tercihi

  İmplant tedavisi cerrahi aşama ve protez yapım aşaması olmak üzere iki aşamadan oluşur. Bu her iki aşama için tercih edilebilecek yöntemlerden bahsedeceğiz.

  Cerrahi Aşama

  Tek aşamalı cerrahi ve çift aşamalı cerrahi olmak üzere iki farklı yöntemle uygulanabilir.

  • Çift Aşamalı Cerrahi

   Birinci aşamada implant vidası yerleştirlir. İmplantın çene kemiğiyle birleşmesi için geçen süre içerisinde üzeri tamamen kapalıdır. Bu süre tamamlandığında cerrahinin ikinci aşaması uygulanır. Ve basit bir cerrahi ile üzeri açılarak görünür hale getirilir. Bu yöntemin avantajı, iyileşme döneminde implantın üzeri tamamen kapalı olduğu için enfeksiyon riski çok azdır. Dezavantajı ise ikinci bir cerrahi aşama gerektirmektesidir.

  • Tek Aşamalı Cerrahi

   Tek aşamalı cerrahide ise implant yerleştirildiğinde üzeri tamamen kapatılmaz ve dışarıdan bakıldığında görünür. Bu yöntemin avantajı, tek implant tedavisinin tek bir cerrahi işlemle yapılmasıdır. Dezavantajı ise implantın iyileşme döneminde üzerinin açık olması sebebiyle enfeksiyon riskinin daha fazla olmasıdır.

  Protez Yapım Aşaması

  Protez yapım aşamasında erken yükeleme ve geç yükleme isimleri ile tabir edilen iki farklı yöntem uygulanabilir.

  • Erken Yükleme

   İmplant cerrahisinden hemen sonra ölçü alınıp üç gün içerisinde dişlerin takıldığı yöntemdir. Bu yöntemde, yerleştirilen implantlar iyileşirken hasta aynı zamanda dişlerini kullanabilir. Bu yöntemin avantajı, implant tedavisinin uygulanabileceği en hızlı yöntem olmasıdır. Dezavantajı ise iyileşme sürecinde olan implant vidalarının üzerine gelen çiğneme basıncı implantların sağlıklı iyileşmesine engel olabilir. Yalnız doğru endikasyon seçildiğinde bu risk yok denecek kadar azdır.

  • Geç Yükleme

   Protez yapımından önce yerleştirilen implant vidalarının tamamen iyileşmesi için üst çenede en az 3 ay, alt çenede ise en az 2 ay beklenen yöntemdir. Bu yöntemin avantajı, iyileşme sürecinde implantların kendi hallerine bırakılması sebebiyle iyileşmenin çok daha sağlıklı olmasıdır. Dezavantajı ise implant uygulanan hastamızın iki üç ay dişsiz kalmasıdır. Bu süreç geçici diş yapılarak daha konforlu hale getirilebilir.

İmplant Ücretini SGK Karşılar mı?

İmplant tedavisi, özel bir klinikte değil de devlet hastanelerinde yapılsa dahi ücretli uygulanan bir tedavidir.

İmplant Tedavisi Yaptıranlar İmplant Tedavisi ve Fiyatları Hakkında Ne Düşünüyor?

İmplant tedavisi tamamlanan hastalarımıza, tedavilerinin üzerinden bir süre geçtikten sonra implant tedavisi ve implant fiyatları hakkındaki görüşlerini sorduk. Umuyoruz ki bu tecrübeler implant tedavisi yaptırmayı düşünen hastalarımıza yardımcı olur.

 

 • Belli bir yaştan sonra tüm sağlık problemleri gibi diş sıkıntıları da çok fazla yaşanıyor. 50 sinden sonra artık diş ağrısı, kırılmalar ve yemekleri boş olan damakta gezindirmek beni bezdirdi. İnterneti pek kullanmıyorum, ancak yiğenim Şişli’de bir yer hakkında düzgün yazılar okumuş. Bana da adresini verdi, gittim. Diş vidalama yöndemi varmış onu önerdiler, videosunu izledim muayenehanede. imlantın faydaları, protezden daha fazla olduğunu gösteriyordu. Kendi dişlerin gibi oluyormuş. Garanti de verdiler, sizin yaşınızda tutmasa bile ücretsiz değiştiriyoruz dediler. Fiyatı da 2 sene önce 1000 liraydı, (geçen uğradığımda yorum yazarsanız memnun oluruz demişlerdi ,bnde yazayım dedim. ) Uzman olduğu belli ve güleryüzlü konuşkan bir diş doktoru 10 dk da bitirdi 2 tane dişimi. Çok dişim olmadığı için diğer diş tedavilerimi sonra yaptırmak gerekti , çünkü imlant vidası dişleri 2 ayda iyileşiyormuş. 2-3 ay sonra gittim üstüne kaplama yaptırdık, Bu arada diğer 3 dişime de imlant yaptırdım. 5 dişim tamamen diğer dişlerimden ayrı değil, aynı kendi dişim gibi. Arkadaşlara ve doktorlarıma çok teşekkür ederim. Allah razı olsun. Yerin adı alpdent.

  Selami Y. 57 yaş
 • Merhaba, ben Betül, mühendis olarak kamuda çalışıyorum, genç yaşta dişlerim kötü görünüyor. Eksik dişlerim fazla, zamanında belki boş yere çektirdim. Ailem çocukken diş doktoru olmadığını yeni öğrendiğim teknisyene götürürlerdi. Bazen kokuda oluyor, 1-2 protez yaptırmıştım, onlarda sallanıyor ara ara. İnternetten sürekli dişçi aradım. Korkarak ve daha uygun fiyata. Alpdent Dental Group sitesine rastladım, araştırdım yorumları okudum, doğrusu biraz güven verici idi, endişelerim olsa da telefonla aradım ve bana randevu verdiler. Gittim ilk muayene sonrası eksik dişler için en uygun seçeneğin implant diş olacağını söylediler. Onlardan sadece çok fazla ağrımamasını istedim ve uzun sürmeyecek bir tedavi programı söyledim. Sağ olsun ellerinden geleni yaptılar. implant fiyatları oldukça pahalı idi, buna rağmen bütçeme uygun bir ödeme çıkardılar, kredi kartımla da 12 ye böldürdüm, böylelikle implant fiyatları taksitle ödeme imkânım oldu. Borcu bitmek üzere, dişlerimde hayal edemeyeceğim gibi, ısrarla tavsiye ederim, çünkü ne kadar zor bir durum olduğunu inanın yaşayan olarak biliyorum.

  Betül Ç. 33 yaş.
 • Gülmekten de hoşlanıyorum ama dünya tersine derler ya, eksik dişlerim ve 2 dişimde az miktar yamukluk gülerken beni ikileme düşürüyordu. Eşimde doktor araştırıyordu bende alt kat komşumun annesinin dişlerini takip ediyordum. Bir kliniğe tedaviye gidiyordu, ama dişleri çok kötüydü önde 3-4 diş anca kalmıştı.4-5 ay sonra tekrar teyzeyi gördüm, çok şaşırdığımı itiraf edeyim. Sanki 10 yaş gençleşmiş ve konuşması da sesi de gençleşmişti. Peltek konuşmuyordu. Dişleri benimkilerden kat kat iyi olmuştu. Mecidiyeköy’de Alpdent diye bir yere gidiyorlarmış. Övdüler orayı ama zaten gördüğüm değişiklik övgüye gerek bırakmadı. Randevu aldım ve gittim. Fiyatı çok uygundu, 4 diş yapıldı üstüne araştırıp karar verdiğim zirkonyum kaplama yapıldı. Neden o kadar süre beklemişim çok üzüldüm sonradan . Tüm gayretleri ve Güleryüzleri çin Alpdent ekibine teşekkür ediyorum .

  Asiye G. 38yaş

İmplant Fiyatları Neye Göre Hesaplanır ?

 

            Bugünlerde diş deyince aklımıza gelen en estetik ve en sağlıklı çözüm implant. Peki, implant fiyatları bizim sandığımız kadar yüksek mi? Bu konuda doğru bilgileri nasıl edinebiliriz, implant fiyatları 2019 listesi nasıl? 

 

 İmplant Fiyat Hesaplama Nasıl Yapılır? 

 

            İhtiyaç duyduğumuz diş tedavisi için implant fiyat hesaplama seçenekleri değişkendir. İmplant öyle gelişigüzel her eksik dişimiz için uygulanması gereken bir tedavi değil. Bazen köprü ya da kaplama seçenekleri için 5 eksik dişimizi tamamlayacak 2 ya da 3 implantta yeterli olabiliyor. Bu yüzden implant fiyatları tahmin ettiğimizden çok daha düşük ve uygun olabiliyor. 

 

            İmplant piyasasında rekabet üst düzeyde. 500'den fazla üreticinin hizmet verdiği piyasa da implant fiyat hesaplama konusu değişiklik arz edebiliyor. Bu nedenle Almanya, Amerika gibi en üst kalite üretim yapılan ülkeler ile Çin, Pakistan gibi kalitesi nispeten daha düşük olan ancak fiyatı ucuz implantlara rastlamak da mümkün. Yani implant fiyat hesaplama işini etkileyen ana etken üretim kalitesi oluyor. 

            En gelişmiş diş tedavi yöntemleri arasında bulunan implant; sunduğu kalıcı çözümlerle, hem daha etkin bir tedavi yöntemidir hem de en çok talep görmektedir. Bu nedenle implant fiyatları veya implant fiyatları 2019 en çok merak edilen konulardan birisidir. Diğer tedavi yöntemleriyle karşılaştırıldığında, implant fiyatları maliyeti daha yüksek gibi görünse de, uzun süreli ve kalıcı olması gibi avantajları göz önüne alındığında; bu maliyeti kat ve kat karşıladığı bir gerçektir. Buna bir örnek vermek gerekirse; bir dolu işleminin bir süre sonra yenilenmesi gerekebilir ya da dolgu yapılsa bile aynı dişte farklı noktalarda yeni çürükler oluşabilir.

 

 İmplant Tedavisinin Esas Amacı Nedir?

 

            Diş canlıdır ve yapısı özelliklerine göre bir takım hasarlara uğrayabilir. Tedavi edilse de, geçen süre içinde aşınması, kırılması, direncini kaybetmesi ve benzer sorunlarını yineleme olasılığı devam edebilmektedir. İmplant tedavisinde ise; sorunları kalıcı olarak gideren ve gerçek bir dişin fonksiyonlarını yerine getiren protez diş takma işlemi uygulanır.

 Maliyet ve implant fiyat hesaplama konusunu daha iyi açıklamak için; implant tedavi sürecine kısaca değinmek gerek yararlı olacaktır.

 

İmplant Tedavisi ve Süreci

 

            İmplant tedavisi için uygulanan yöntem; protez dişlerin çene kemiğine monte edilmesi şeklinde özetlenebilir. Temeli oluşturan implant vidalarının çeneye yerleştirilmesiyle başlayan süreç, hastanın diş etlerindeki toparlanma hızına göre değişebilir. Son aşamada ise; protez dişlerin bu vidalara monte edilmesiyle tedavi tamamlanır.

 

            Diş tedavisi, implant fiyatları 2019 ve implant fiyat hesaplama noktasında; işçilik dışında kullanılan ekipman ve malzemelerin oldukça farklılık gösterdiği unutulmamalıdır. Özellikle implant gibi uygulamalarda; kaliteli ve dayanıklı malzeme kullanımı bir zorunluluktur. Bu malzemelerin ithal ve maliyetlerinin yüksek olması; implant fiyatları 2019ve implant fiyat hesaplama için de direkt etkileyici faktörler arasındadır.

 

 İmplant Tedavisinde Fiyatlama

 

            İmplant tedavisinin özelliği gereği; maliyet, standart bir dolgu fiyatı belirler gibi oluşturulamaz. Pek çok ve kişiden kişiye değişkeni olan implant fiyatları ve implant fiyat hesaplama yöntemi tamamen kişiye özeldir. Bu maliyeti oluşturan etkenleri sıralamak gerekirse;

 

 • Kişinin tedavisinde kullanılacak malzemeler ve özellikleri; yerli ya da ithal ürün olması gibi.

 • Kişinin çene kemikleri, implant tedavisi için yeteri dayanıklılıkta değilse, güçlendirme operasyonunun yapılıp yapılmayacağı gibi kişiye özel durumların olması.

 • Tedavinin süresi.

 • İmplant tedavisinin uygulanacağı diş sayısı.

 • Tedaviye başlama sonrası da fark edilebilecek sorunların giderilmesi için yapılabilecek destek ya da ek tedaviler.

 

 

 Klinik Faktörü Çok Önemli 

 

            Fiyatı belirleyen önemli faktörlerden biri de uygulamanın gerçekleştirildiği klinik. Günlük çözüm sunan, garanti konusunu çok ciddiye almayan kliniklerimplant fiyatları konusunda makul görünebilir, ancak implant için garanti verilebilir süreyi uzun tutmak istiyor ve önemsiyorsanız bu konuda tedavi maliyeti biraz daha yüksek ancak kalıcı sonuçlar sunmayı taahhüt eden klinikleri tercih etmeniz son derece önemlidir. 

 

 İmplant İle Birlikte Uygulanacak Tedavi 

 

            Fiyat konusunda bir başka değişkende uygulanacak tedavi. Yani implant fiyat hesaplama sadece eksik bir diş için tek bir implant mı yoksa bir çok eksik diş için uygulanacak implant tedavisi ile porselen , zirkonyum kaplama, sabit protez, hareketli protez, vidalı protez mi uygulanacak? Bunların her biri hesaplama yaparken implant fiyatları 2019 için değişkenlik arz ediyor.

 

 Ortalama Fiyat Hesaplamasını Siz Yapmak İstemez misiniz? 

 

            İmplant uygulaması SGK tarafından karşılanmıyor. Sağlıklı bir gülümseyiş için ne kadar bütçe gereklidir diye merak edenler ve tahmini rakamları merak edenler implant fiyatları 2019 için www.alpdent.net sitesini ziyaret ederek kendi ihtiyaçlarını baz alarak hem implant hem de fiyat hesaplaması hakkında ayrıntılı bilgiye sahip olabilirler. 

 

 

Okumak İsteyebileceğiniz Diğer Makalelerimiz

İmplant nedir ve nasıl yapılır?


Share:


Yorum Bırakın
10 Yorum

Etiketler: implant fiyatları dolar artışı implant fiyatı euro artışı diş teli fiyatı implant maliyet implant garanti süresi implant fiyatı hesaplama
...

Berkan aksu · 15 Şub 2019

Kanal tedavisi ve dolgu işlemi yapiyor musunuz ? Tesekkurler iyi calismalar

64x64

Alpdent Dental Group ·

merhabalar , sadece diş teli ve implant yapmaktayız. Kanal ve dolgu uygulamıyoruz. Ancak diş teli sonrası sadece kendi diş teli hastalarımıza diş beyazlatma yapmaktayız.

...

Duygu d · 15 Şub 2019

Merhaba eksik disim ve koprum var bu durumda bana tel tedavisi uygulanabilir mi?

64x64

Alpdent Dental Group ·

Tabii , uygulanabilir. Diş teli tedavisi sonrası eksik olan diş yeri kapanabilir ya da o boşluğa implant ya da köprü protez yapılır.

...

MERYEM DOĞAN · 14 Şub 2019

Merhabalar, 2 tane ön dişime implant yaptırmak istiyorum ancak implant fiyatları vs konularla ilgili bilgim yok. Ayrıca yüz yüze görüşmek de istiyorum adresiniz ve muayene için randevu talep ediyorum.

64x64

Alpdent Dental Group ·

Merhaba; Bir süre devam edecek yeni yaptığımız bir indirimle İthal bilinen alman malı Bego marka implant 2200tl , İmplance marka yerli implantı ise 1200tl ye yapıyoruz. Her ikiside kendi kategorisinde en iyi implantlardandır. Adres ve iletişim bilgilerimiz; Merkez Mh. Büyükdere Cad. Damla Apt. No:21/3 Şişli/İST. info@alpdent.com.tr P: 0532 582 40 50 M: 0212 219 09 08

...

KADER TURNAGİL · 13 Şub 2019

İyi günler, geçen yıllarda en az 10 dişime kanal ve dolgu tedavisi yapıldı dolgu ağırlıkta olmak üzere, şimdi ise tel taktırmayı düşünüyorum ayrıca sanırım 2 tane dişime de implant yapılması lazım implant fiyatları ve tel fiyatları hakkında ve uygulama süreçleri hakkında bilgi verebilir misiniz?

64x64

Alpdent Dental Group ·

Merhaba diş teli Fiyatları kliniğimizde dişlerdeki bozukluğun durumuna bağlı olarak 2.500-6.500 tl arasında değişiyor. Tedavi ise otalama 6 ay ile 24 ay arasında da sürebiliyor. Bir süre devam edecek yeni yaptığımız bir indirimle İthal bilinen alman malı Bego marka implant 2200tl , İmplance marka yerli implantı ise 1200tl ye yapıyoruz. Her ikiside kendi kategorisinde en iyi implantlardandır. Net fiyat ve tedavi seçeneklerine sizlerle birlikte karar vermek için için lütfen ücretsiz muayene randevusu (0532 582 40 50 -0 212 219 09 08) alınız.

...

Furkan YILDIZ · 05 Şub 2019

Merhabalar, daha önce kliniğinizde diş teli taktırmıştım. Dişlerim gerçekten çok güzel oldu elinize sağlık Emre bey bu işi gerçekten sevgiyle yapıyor inci gibi oldu dişlerim eski halini bilen yakınlarım şaşırıyorlar. Teşekkürler alpdent ekibi

64x64

Alpdent Dental Group ·

...

Nasiba Samdinova · 04 Şub 2019

Ctesi için randevu aldım. Açık adresı Yazarmısınız. Mümkünse konum da atarmısınız lütfen 0546 588 88 58

64x64

Alpdent Dental Group ·

https://www.alpdent.net/iletisim cevahir avm bin karşı caddesindeyiz. Merkez Mahallesi, Merkez mahallesi büyükdere caddesi no: 21 kat 3, 34281 şişli/Şişli/İstanbul

...

Kevser Aydın · 04 Şub 2019

Kolay gelsin. İmplant yaptırmak istiyorum, implant fiyatları, birden fazla yapınca indirim olanağı olur mu ve taksit yapıyor musunuz ?

64x64

Alpdent Dental Group ·

Teşekkür ederiz. Bir süre devam edecek  yeni yaptığımız bir indirimle  İthal bilinen alman malı Bego marka implant 2200tl , İmplance   marka yerli implantı ise 1200tl ye yapıyoruz. Her ikiside kendi kategorisinde en iyi implantlardandır. Kredi kartına taksit yapılabilir.Net fiyat ve tedavi seçeneklerine sizlerle birlikte  karar vermek için  için lütfen ücretsiz muayene randevusu (0532 582 40 50  -0 212 219 09 08) alınız.

...

Mert Saygılı · 01 Şub 2019

Merhabalar, Arka kesici dişlerimden birisi çürüdü ve oyuldu. Bu dişime implant yaptırmayı düşünüyorum. Öncelikle implant fiyatlarını öğrenebilir miyim? Ve de implant işlemi İçin kliniğinize kaç gün gelmem gerekiyor?

64x64

Alpdent Dental Group ·

MErhaba; Bir süre devam edecek  yeni yaptığımız bir indirimle  İthal bilinen alman malı Bego marka implant 2200tl , İmplance   marka yerli implantı ise 1200tl ye yapıyoruz. Her ikiside kendi kategorisinde en iyi implantlardandır. İmplant uygulaması için ise belirli aralıklarla kliniğimize 3 kere gelmeniz yeterli.

...

Sude Başak · 31 Oca 2019

Selam ben geçen sene alt çenemde öndeki dişlerimden birisine implant yaptırmıştım. İmplantdan memnun kaldım fakat dişçim sanki zorla yapıyormuş gibiydi bende bu durumdan rahatsız oldum. Başka bir klinik ararken web sitenize rastladım. Yaptığınız işin yanı sıra ilgili bir klinik olduğunuzu yorumlardan anladım. Sonuç olarak daha önce implant yaptırdığım dişim iki diş sağımdaki dişime implant yaptırmak istiyorum. İmplant fiyatlarınız hakkında bilgi verir misiniz ?

64x64

Alpdent Dental Group ·

selamlar; öncelikle ilginiz için teşekkür ederiz. Bir süre devam edecek  yeni yaptığımız bir indirimle  İthal bilinen alman malı Bego marka implant 2200tl , İmplance   marka yerli implantı ise 1200tl ye yapıyoruz. Her ikiside kendi kategorisinde en iyi implantlardandır. Net fiyat ve tedavi seçeneklerine sizlerle birlikte  karar vermek için  için lütfen ücretsiz muayene randevusu (0532 582 40 50  -0 212 219 09 08) alınız.

...

Ela Jale Güzel · 30 Oca 2019

Merhabalar , daha evvel diş implantı tedavisi görmüştüm. Ancak yeniden başka bir dişimde ihtiyaç zuhur etti. İmplant fiyatları hakkında ayrıntılı bilgi ve belgeleri tarafıma göndermenizi rica edeceğim. Sağlık ve esenlikle kalın

64x64

Alpdent Dental Group ·

merhabalar Bir süre devam edecek yeni yaptığımız bir indirimle İthal bilinen alman malı Bego marka implant 2200tl , İmplance marka yerli implantı ise 1200tl ye yapıyoruz. Her ikiside kendi kategorisinde en iyi implantlardandır. implant uygulamasını akademik kariyeri olan implant uzmanımız yapmaktadır. Mueyen olmanızı öneririz .

Diğer Yorumlar
3