Görüntü
Alpdent ile Diş Teli Fiyatları
Alpdent ile Diş Teli Fiyatları

Alpdent olarak müşterilerimizin olanaklarına önem vererek süreçte onların karşılacağı durumlara uygun plan oluşturmaya önem vermekteyiz. Süreçte önemli olan durumları da sizler için toplayarak açıkladık. Bugün “ Alpdent ile Diş Teli Fiyatları” konusunda değineceğiz.

Konuya başlamadan ve ayrıntılandırmadan diş teli fiyatları neye göre şekillenir, hangi etmenler ön plandadır, ortodonti nedir, braket nedir, şeffaf diş teli veya görünmez diş teli nedir gibi sorulara da cevap vermemiz önemlidir.

 

Diş Teli Nedir?

Konumlanma problemlerine çözüm getirmek amaçlı geliştirilen ürünlerden biri olan diş teli günümüzde sık kullanılan türler arasında yer almaktadır. Ortodontist ünvanına sahip bireylerce ilerletilen süreçte tüm durumların analizi ve kontrolü büyük önem taşımaktadır.

 

Diş Teli Temizliği Nasıl Yapılır?

Temizlik aşaması süreçteki en önemli adımdır. Etkili temizlik olmaması demek ağız ve diş sağlığının bozulması ve ek sorunların da baş göstermesi demektir. Ortodonti tedavisinde bireylerin karşılaşacakları problem durumlarının başında ağız ve diş sağlığı kurallarına uymayan bireyler gelmektedir. Eğer etkili temizlik kurulmaz ise, ek sorunlar çıkabilmektedir. Çürükler, apseler, iltihaplar bunların başında gelebilmektedir.

 

Oluşacak sorunlar da diş teli fiyatları üzerinde etki sahibi olmaktadır. Diş teli fiyatları üzerindeki artış ve azalışlar kullanılan malzemelerce şekillenmektedir. Bu adımda bireyin istek ve beklentilerine uygun bir tedavi planı ile ödeme planı analizinin kurulması gerekmektedir.

 

Diş Teli Fiyatları Neye Göre Belirlenir?

Diş teli fiyatları 2024 değerlendirmeleri için bireysel değerlendirmelerin yapılması ile süreç içerisinde plan oluşturulması önemlidir. Her yıl içinde olunan ekonomik etmenler ürünlerin alış ve satışını etkilemekte ve bu durum önemli konuma sahip olmaktadır.

 

Bireysel muayenelerin dikkatlice analiz edilmesi gerekmektedir. İlk olarak ağız ve diş sağlığı için genel bir muayene yapılmalıdır. Bu muayene sürecinde karşılaşılabilecek olan ek sorunlar tespit edilir. Bu sorunların çözümlenmesi ve süreç içerisinde kontrol altına alınması önemlidir. Ek sorunların olması durumu diş teli fiyatları üzerinde etki sahibi olmaktadır. Bu sebeplerin ele alınarak çözüme kavuşturulması müşterilerin olanakları ile dengede tutulmasına yardımcı olacaktır.

 

Ağız ve Diş Sağlığımı Nasıl Koruyabilirim?

Ağız ve diş sağlığını süreçte veya sonrasında korumak şarttır. Yapılan olumlu dönüşler ile süreç sorunsuz ve daha kısa sürede istenen amaca yaklaşabilmektedir.

 

Her bireyin ağız yapısı ve tedavi geçmişi farklılık göstermektedir. Süreçte pek çok nokta ele alınmaktadır. Bu noktalarda kişiler arası farklılıklar ortaya konularak kendi fiyatları 2024 yılı düzenlemelerine uygun konularak ilerlemektedir.


Share:
Sıkça Sorulan Sorular
- Diş teli takma işlemi ağrılı bir işlem midir?

Diş teli takma işlemi tamamen ağrısız ve acısız toplamda yaklaşık 15-20 dakika süren basit bir işlemdir.

- Diş teli tedavisinde ağrılar ne kadar sürer?

Tedavi sırasında belli periyotlarda yaptığımız sıkma işlemleri ortalama 1 ile 3 gün arasında azalarak kaybolmaktadır. İşlem sırasında sıkma kuvvetine göre bazı zamanlar bir kaç dakika içerisinde tamamen geçer.

- Diş teli tedavisi ortalama ne kadar sürer?

Diş teli tedavisi kişinin ihtiyacına göre tek çene ve çift çene olarak ikiye ayrılır. Tek çene tedavilerde dişlerdeki bozukluk durumuna göre ortalama 6-8 ay, çift çene tedavilerde ortalama 12-18 ay sürebilmektedir. İstenilen estetik sonuca ulaşıldığında tedavi sonlandırılır.

- Diş teli tedavisinde kişisel bakımın önemi nedir?

Diş teli tedavisinde diş temizliği için uygun olan ortodontik fırçalarla birlikte dişlerin düzenli olarak fırçalanması, plak oluşumundan kaçınılması son derece önemlidir. Ağız hijyeni hem kişinin sağlığı hem de tel tedavisinde önemli bir etkendir.

- Şeffaf braketler tedavi süresini uzatır mi?

Şeffaf braketlerde kullanılan malzeme önemlidir. Bazı şeffaf braketler sert plastik gibi malzemelerden oluştuğu için tedavi süresini uzatabilme durumu var. Ancak kliniğimizde porselen braketler kullanılmaktadır.

- Şeffaf braketler daha çabuk mu sararır?

Şeffaf braketlerin sararması durumu tamamen kişisel bakımla ilgilidir. Kliniğimizde 3 haftalık aralıklarla muayene çağırdığımız hastalar arasında sanki yeni takılmış gibi bakımına özen gösteren hastalar mevcut.

- Diş telleri ağızda yaralar yaptığında ne yapılmalıdır?

Diş telleri zaman zaman yanak ve dudakların iç kısımlarında tahrişler yapabilir. Bu durumda tahrişe sebep olan bölgeyi kurulayarak bal mumu yapıştırdığınızda hissedilen acı seviyesini en aza indirebilirsiniz.

- Diş teli çıkartma işlemi ağrılı bir işlem midir?

Tel çıkartma işlemi herhangi bir şekilde uyuşturma işlemine ihtiyaç duymadan yapılan yaklaşık 30 dakika süren basit bir işlemdir

- Tedavi bittikten sonra dişler tekrar bozulur mu?

Tel tedavisi bittikten sonra pekiştirme tedavisi başlamaktadır. Pekiştirme tedavisi dişlerin yeni konumuna adapte olabilmesi için dişlerin iç kısmına koruyucu tellerin takılması ve hastaya pekiştirme plaklarının verilmesidir. Pekiştirme plaklarının tavsiye edildiği şekilde takılmadığı durumlarda ve periyodik kontrollere gelinmediği durumlarda dişler tekrar bozulabilir. Bu noktada hastanın tedavi bittiğinde de üzerine düşen sorumlulukları yerine getirmesi önemlidir. Aksi takdirde dişlerin tekrar bozulması kaçınılmaz olur.

Yorum Bırakın
En geç 3 gün içerisinde sorunuza cevap verilecektir.