Görüntü
Diş Telinden Sonra Plak Kullanımı
Diş Telinden Sonra Plak Kullanımı

Dişteli kullanımı beraberinde ek bir çok süreci de getirmektedir. Bu durumların başında gelen plak kullanımı ile kullanıcılarımız ağız sağlığına destek olarak süreçlerini düzenleyebilmektedirler. Alanında uzman kadromuz ile sizlerin sağlıklı gelişimlerine destek vermekteyiz.

 

Alpdent olarak diş teli kullanımı ve bireylerin gelişim takibini önemsiyoruz. Alanında uzman ekibimiz ile birlikte sizlere destek vermeye özen göstermekteyiz. 

 

Plak Kullanımı 

Dünyada son yıllarda en fazla tercih edilen şeffaf plaklar ortodonti tedavisinde oldukça büyük önem taşımaktadır. Tedavinin sonlanma aşamasında büyük öneme sahip olan plak kullanımının bireylerce benimsenmesi büyük önem taşımaktadır. 

Şeffaf plak kullanımında dişlerin kendilerine ait konumlarında kalıcı yer etmeleri sağlanmaktadır. Yeniden yerinden oynayarak çapraşık görünüm oluşturmamaları adına plak kullanımı oldukça önemlidir. 

 

Şeffaf Plak Nasıl Yapılır?

Şeffaf plak kullanımında öncelikle bireyin ağız ölçüsünün alınması gerekir. Alınan ağız ölçüsünün ardından uygun ölçüde planlama yapılır. Röntgen ve kayıtların da yapılandırılmasının ardından kayıtlar tamamlanır. 

Kayıtların tamamlanmasının ardından üretim başlanır. Her bireye özel olarak oluşturulmuş olan plaklar ile süreciniz sorunsuz bir şekilde ilerleme göstermektedir.

 

Ne Kadar Süre Plak Kullanacağım?

Diş teli plak kullanımı bireysel etmenlere göre şekillenmektedir. Bireyin içinde bulunduğu sorun çerçevesinde gerekli durumların analizinin sağlanması ile plak kullanılır. Kullanıcılar sabahları ve akşamları 6 aylık bir periyot içinde kullanımını sağlayabilirler. Uyurken ve geç vakitlerde evde bulunduğu süre zarfında kullanacağı plaklar ile ağız sağlıklarını da korumuş olacaklardır. 

 

Tedavi Ne Kadar Sürecek?

Diş plaklarının tedavisi problem içerisinde gelişen durumlarla şekillenmektedir. Tedavi 6 ay kadar süren bir durum analizi ile solandırılabilir.

Plaklar ile dişlerde hareketlilik görülmemektedir. Braket tedavilerinde dişlerdeki itme ve çekme hareketleri meydana gelebilirken, şeffaf plaklarda ana hareket itmedir. Doktorunuz süreç içerisinde sizlere uygun yeni plaklar da geliştirebilir ve ara ara değiştirmeniz gerekmektedir. 

 

Diş Teli Yerine Plak Kullanabilir Miyim?

Diş teli dişlerde yer alan çapraşıklıklara çözüm getiren bir tedavidir. Bu tedavi yerine plak kullanımının yeterli olabileceği söz konusu değildir. Her sorun kendi içerisinde ve boyutunda değerlendirilmekte, uygun tedavi planı çıkarılmaktadır.


Share: