Görüntü
Çarpık dişlerim düzelir mi, düzelirse son hali nasıl olur?
düzelen dişler

Dişlerinde çarpıklık, ayrıklık ve çene geriliği, çene darlığı gibi sorunları olan birçok kişi interneten araştırma yapar, akıllarında en önemli soru: " Acaba benim çarpık olan dişlerim düzelir mi, düzelirse son hali nasıl olur? şeklindedir. Aslında bunun cevabını ancak kendilerine benzeyen hastaların önceki hallerinin ve tedavi sonrası son hallerinin resimlerini görünce alabilirler. Açıkçası aynı durumda biz de olsak bu resimler inceler ve kendiimize benzer resimlerle özdeşleşip aynı yolu izlemenin şart olduğuna inanırdık. 

Bu sonraki resimlerde dişler düzenli ve muazzam görünüyor ise aynı zamanda bu tedaviyi yapan diş teli uzmanına da tam güven oluşacaktır.  Öyleki internetteki bir çok öncesi sonrası resim başka sitelerden kopyalanmıştır. Hastalara düşen ise bu resimlerin o kliniğe ait olduğunu ispatlayan logo tarzı işaretlenmiş olmasıdır. Metal diş teli mi tercih edeyim , yoksa şeffaf plak mı daha iyi olur diye sonralarımız da az değildir. Bu konuyu netleştirelim, metal diş teli veya porselen diş teli en etkili diş düzeltme aparatlarıdır. Her hastaya uygulanabilir ve düzelme sağlar. Ancak şeffaf plak tedavisi sert  plastik benzeri komponentlerden oluşmaktadır. Takılıp çıkarılabilme konforu olsa dahi etkinliği büyük ölçüde sınırlıdır ve çok pahalıdır. Hafif çarpıklığı olan hastalara veya çocuklara daha etkin  uygulanırve sonuç sağlayabilir.   Çoğu plak tedavisi başlanmış hasta metal diş teline geçmek zorunda kalmış; bu hem zaman hem para kaybı olumsuzluklarına neden olmuştur. 

Dİş teli fiyatları da bu tedavinin kim tarafından yapılacağını belirler, Türkiye şartlarında daha uygun fiyatı aramak yanında kendi dişlerine benzer hastaların sonraki resimlerine bakıp karar vermek herkesin  yapması gereken en isabetli karardır. Buradan size benzeye hastalarımızın sonraki değişimini görebilirsiniz. 

Size benzeyen hastalar için tıklayın

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Share: