Görüntü
Diş Teli Fiyat Aralıkları Nedir?
Diş Teli Fiyat Aralıkları Nedir?

Diş teli tedavisi bireylerin en çok tercih alanında olan tedavi türleri arasındadır. Bireyler diş teli tedavisi ile çapraşık dişlerin konumlanmalarına çözüm getirmektedirler. Kullanılan ürünlerin nitelikleri ile diş teli tedavisinin ilerleyişi ve diş teli fiyatları 2021 düzenlemeleri hakkında bilgilendirme sunulmaktadır. Alanında uzman kadromuz Alpdent olarak sizlere gerekli bilgilendirmeyi vermekteyiz.

 

Diş Telini Kimler Kullanır?

Diş teli kullanımı her yaştan birey için mevcuttur. Özellikle yetişkinler genellikle çocukların bu tedavi süreçlerine uygun olduğunu düşünerek diş teli kullanımından kaçınabilmektedir. Tüm durumların değerlendirilmesi ile süreç sağlanmaktadır. 

Çocuklar da yetişkinler de diş teli kullanabilirler. Diş teli kullanımında gerekli tedavi adımlarında yaş dönemlerine göre farklılıklar gözlemlenebilmektedir. Çocukların gelişim dönemleri devam ettiklerinden ötürü plaklar kullanımı ile basit sorunlara çözüm getirilebilir. Ancak çok fazla çapraşıklık ve çene kemiği sorunları mevcut ise plakların kullanımı da bireyler için uygun olmamaktadır. Bu durumda gerekli tedavi şeklinin neler olacağının ele alınarak değerlendirilmesi gerekilmektedir.

 

Diş Teli Tedavisi Nasıl İlerler?

Diş teli tedavisi öncelikle hastanın muayene süreci ile başlamaktadır. Bireyler hastalık süreçlerinde hangi sorunlar ile karşı karşıya olduklarını bilerek ilerleme göstermektedir. Sorunların tespiti ile hangi müdahale adımlarının ilerleme göstereceği değerlendirilmiş olunacaktır. Çekilen film ve muayene sonuçlarına göre sorun nedir ve nasıl müdahale edilmeliyim soruları değerlendirilir. Braket adı verilen yapıların türü seçilerek uygulanır.

 

Diş Teli Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Diş teli fiyatları bireylerin getirdiği sorunlar çerçevesinde değişme göstermektedir. Doktorun alanında uzmanlığı, ekonomik koşullar, bireyin getirdiği problem boyutları diş teli fiyatları 2021 düzenlemelerinde etkili olmaktadır. Diş teli fiyat aralıkları 2.500-6.500 TL aralıklarında olabilmektedir. Alt ve üst çene arası uyumsuzluklar var ise fiyatlarda minimal değişmeler de gözlemlenebilmektedir. Ek müdahaleler diş teli fiyatları 2021 düzenlemeleri için etkili olmaktadır. 

 

Diş teli tedavisinde ödeme seçenekleri bireylere özel olarak oluşturulmaya özen gösterilmektedir. Tedavi süreciniz ne kadar ise ücret ona bölünerek aydan aya elden ödeme şeklinde taksitlendirme yöntemi ile ödeme sağlayabilirsiniz. Net bir fiyat çizelgesi oluşturulması adına muayene bulgularına ihtiyaçları bulunmaktadır. Dişler üç boyutlu şekilde yönlendirme sağlanarak izlenmelidir.  Muayenemiz ücretsiz olarak yapılmaktadır.


 

Share: