Görüntü
Diş Teli Fiyatları 2019 Yılında Ne Kadardır?
dis-teli-fiyatlari-2019

                  Diş telleri ile ortodontik tedavinin maliyeti ortodontist ve hastaya, yapılması gereken iş miktarına, tedavi süresine, sigorta şirketine ve mevcut ödeme planına bağlı olarak değişebilir. Bugün, ortodontik tedavi için her zamankinden daha fazla seçenek var ve her seçenek onlarla ilişkili farklı maliyetlere sahiptir. Bu seçenekler, seçilen sistem tipine, uygulama prosedürlerinin ne kadar zorlanacağına, ortodontistinizin uzmanlığına ve malzeme maliyetine bağlı olarak diş teli fiyatları 2019 değişebilir.

 Diş Teli Türleri

                  Metal diş telleri ortodontik tedavi için en çok kullanılan yöntemlerdendir. Lingual diş telleri ise dişlerin arkasına yapıştırılır ve tamamen görülebilir. Metal diş tellerine alternatif olarak üretilen lingual diş telleri, metal diş tellerine sürekli olarak dilin sürtülmesi ve kişiyi rahatsız etmesi nedeniyle üretilmiştir. Şu an piyasadaki tercih edilen şeffaf hizalama sistemleri şeffaf diş telleridir. Bu teller, düşük görünürlüklerinden dolayı çok sevilirler. Kullanıcılar diledikleri zaman bu tel türünü çıkarılabilirler. Bundan dolayı şeffaf diş telleri gençler ve yetişkinler için harika bir seçenektir. Bu kolay tel; temizlik, fırçalama, diş ipi kullanma ve yemeğe izin verir. Bu tellerin tek dezavantajı kaybolma riskinin bulunmasıdır. İnsanlar, diş telini diş ipi kullanmak gibi sebeplerden dolayı çıkardıklarında, dalgınlık anında teli kolayca kaybedebilirler. Bu durum da diş teli fiyatları 2019 yılında artması sebebiyle ek maliyete sebep olur.

                  Seramik diş telleri, metal desteklerle aynı işlevi görür ve aynı şekilde dişlere yapıştırılır. Ancak, görünürlüğü büyük ölçüde azaltılmıştır, çünkü bunlar açık renk veya diş rengindedir. Bu özellikleri ile metal diş teline göre daha çok tercih edilir. Özel muayenehanelerde diş teli fiyatları yüksek olabilir. En uygun diş teli fiyatları hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız ortodontistinize danışın. Ortodontistinizle yapacağınız bir muayene ile ödeme seçeneklerinizi görüşebilirsiniz. Konfor düzeyinize ve tedavi planınızın parametrelerine dayanarak, rahat ettiğiniz ödeme seçeneğini belirleyebilirsiniz. Diş telleri için yüksek miktarda para ödemek yerine, doktorunuza danışarak aylık ödemeler yapmanızı kolaylaştıran bir finansal plan oluşturabilirsiniz. diş teli fiyatları hakkında bilgi sahibi olmak, teli taktırırken en önemli olan nokta, seçtiğiniz ödeme planının, bütçenize ve yaşam tarzınıza göre özelleştirilebilmesidir. Böylece, diş tellerinizi bütçenizi yormadan ödeyebilirsiniz.

 Dişleri Yanlış Hizalananlara Çözüm

                  İyi bir ortodontik tedavi, sadece estetik bir meseleden daha fazlasıdır. Çarpık dişler, dişleri ve diş etlerini sağlıklı tutmak için ağzınızı hijyen içinde tutmanızı engelleyebilir. Ayrıca, çarpık dişler nedeniyle yediğiniz yiyeceklere uyguladığınız basınç, çene kaslarını gererek dişleri zamanla yıpratabilir. Dahası, çocuklarda daha pahalı olan bu tedavi yöntemi, ebeveynlerin diş teli fiyatları 2019 nedeniyle yüksek faturalarla karşılaşmasına sebep olabilir. Tedavilerle yardımcı olan üç boyutlu görüntüleme gibi yeni teknolojilerin geliştirilmesi de maliyetleri artırdı. Bu nedenle Hangi tedavinin daha iyi olduğuna ve fiyatın ne olacağına dair fikir edinmek için en az üç ortodontiste danışın. Tedavi çocuklar için yapılacaksa çocuğunuzun sevdiği ve güvendiği bir ortodontist seçin. Çocuğun dişleri düz görünse bile, ısırık işlevini ve ağız sağlığını etkileyen bir dizi gizli uyum sorunu olabilir. Bu nedenle, çocuğunuzun diş tellerine ihtiyacı olup olmadığını belirlemenin en iyi yolu bir ortodontistle görüşmektir.

                  Diş telleri ile ortalama tedavi süresi 20 aydır. Bu, hasta ile doktorun iyi bir uyum sağlaması adına önemlidir. İki yıldan fazla bir süre boyunca doktoru ile görüşecek olan hastanın, hekimine duyduğu güven önemlidir. Bazı ortodontistler diş teli fiyatları 2019 yılında ön ödemelerde indirim sağlamaktadır. Eğer bunu karşılayabilirseniz, tedaviye daha uygun maliyetlerle erişebilirsiniz.

 Beklenmeyen Giderler Olabilir

                  Tedavi sürerken ek masraflarla karşı karşıya kalabilirsiniz. Yetişkin hastalar için, özellikle diş tellerinin alınması, derin bir temizlik ve tedaviye başlamadan önce eski dolguların değiştirilmesi anlamına da gelebilir. Yetişkinler ve çocuklar için, önce çürük olan dişleri tedavi etmek, ortodontik tedavinin bir parçasıdır. Ayrıca, açık, şeffaf ya da renkli diş tellerinin çoğu zaman daha pahalıya mal olur, ancak bu nedenle daha ucuz olan geleneksel metal diş telleri daha çekici olabilir. Sizin için en uygun olanı belirlemek için tercih edeceğiniz diş telinin avantajlarını ve dezavantajlarını diş teli fiyatları 2019 yılında bütçenize göre tartın.

                  Diş tellerini yerleştirmeden önce ortodontistiniz kişiselleştirilmiş bir tedavi planı tasarlamak için diş sağlığınızın ayrıntılı bir incelemesini yapar. Bu süreçte, hekiminiz bazı kriterleri göz önünde bulundurarak diş teli fiyatları ile uygulamanın maliyetine ilişkin doğru bir tahminde bulunabilir. Etkenlerden ilki tedavinizin beklenen uzunluğudur. Diş telleri genellikle 12 ila 24 ay boyunca dişlerinizde kalacaktır. Bununla birlikte, ciddi şekilde yanlış hizalanmış dişler, daha uzun süre diş teli kullanımını zorunlu kılabilir. Bu süre zarfında hekiminize rutin ziyaretler yapmalısınız, böylece telleri sıkıp dişlerinizdeki düzelmeyi gözlemleyebilirler. Daha çarpık dişler, daha uzun bir tedavi sürecine, bu durum da daha yüksek maliyetlerle sonuçlanacaktır. Prosedürünüzün karmaşıklığı ise bir diğer etkendir. Eğer karmaşık ortodontik sorunlarınız varsa, istediğiniz sonuçları elde etmek için ek önlemler almamız gerekebilir. Geçici sabitleme aygıtı gibi gelişmiş seçenekler tedaviniz sürecinde toplam maliyetleri artıracaktır. Ortodontik bakımın yanı sıra, diş tellerini almadan önce dolgu gibi restoratif tedaviye ihtiyacınız olabilir. Bunun yanı sıra, diş tellerinin çıkmasından sonra diş beyazlatmasını isteyebilirsiniz. Bu seçenekler ayrı ayrı fiyatlandırılır.

 Diş Teli Taktırmaya Aday Olabilirsiniz

                  Diş hekimlerinin bütçenize uygun yüksek kaliteli tedavi sunmaktır. Diş telleri neredeyse her yaştaki insanlar için uygundur. Diş telleri ile uyumluluğunuz çeşitli faktörlere bağlı olacaktır. Çarpık dişlere sahipseniz hekiminiz diş tellerinin sizin için iyi bir seçenek olup olmadığını daha iyi belirleyebilir. Diş telleri çarpık veya boşluklu dişlere sahip olanlar ve ısırık düzensizlikleri yaşayanlar için uygundur. Hastaların çoğu diş teli fiyatları nedeniyle tel taktırmanın ağrılı olmadığı görüşündedir. Teller, ilk uygulamadan sonra biraz rahatsızlık verebilir. Bu ağrı veya hassasiyet geçicidir ve doktorunuzun önerdiği ağrı kesici ilaçlarla hafifletilebilir.

                  Diş telleri, bu tedavinin sağlayabileceği gelişmiş ağız sağlığı ve öz güven nedeniyle birçok kişinin değerli bulduğu bir yatırımdır. Daha düz olan dişlerde, fırçalama ve diş ipi kullanımı daha kolay hale gelir. Bu da diş çürümesi riskinin daha düşük olduğu anlamına gelir. Diş telleri, genel yaşam kaliteniz için faydalar sağlayarak görünüşünüzü de önemli ölçüde geliştirir ancak tel kullanırken dikkat etmeniz gereken bazı noktalar vardır. Geleneksel diş teli takan hastalar, tedaviye devam ederken belirli yiyeceklerden uzak durmalıdırlar. Buz, sert şeker ve yer fıstığı gibi yiyeceklerin yanı sıra karamel ve şeker gibi yapışkan yiyeceklerden uzak durmanız gerekir.

                  Diş telleri ile tedavinin tamamlanması, kişiye fiziksel sağlığını geri kazandıracağı gibi yeme alışkanlıklarından psikolojik faktörlere kadar pek çok konuda avantaj sağlar. Daha önce dişlerinin çarpık görünümünden dolayı rahatça yemek yiyemeyen insanlar, tedavi sonrasında yeme alışkanlıklarını kökten değiştirebilirler. Estetik kaygı nedeniyle gülümseme konusunda da çekingen olan hastalar, düzenli sıralanan dişlere kavuştuklarında öz güvenle gülümseyebilirler. Kişinin genel yaşamına büyük katkısı olan diş teli tedavisi, işinde uzman bir doktor tarafından yapıldığında etkili sonuç verir.


Share:
Sıkça Sorulan Sorular
- Diş teli takma işlemi ağrılı bir işlem midir?

Diş teli takma işlemi tamamen ağrısız ve acısız toplamda yaklaşık 15-20 dakika süren basit bir işlemdir.

- Diş teli tedavisinde ağrılar ne kadar sürer?

Tedavi sırasında belli periyotlarda yaptığımız sıkma işlemleri ortalama 1 ile 3 gün arasında azalarak kaybolmaktadır. İşlem sırasında sıkma kuvvetine göre bazı zamanlar bir kaç dakika içerisinde tamamen geçer.

- Diş teli tedavisi ortalama ne kadar sürer?

Diş teli tedavisi kişinin ihtiyacına göre tek çene ve çift çene olarak ikiye ayrılır. Tek çene tedavilerde dişlerdeki bozukluk durumuna göre ortalama 6-8 ay, çift çene tedavilerde ortalama 12-18 ay sürebilmektedir. İstenilen estetik sonuca ulaşıldığında tedavi sonlandırılır.

- Diş teli tedavisinde kişisel bakımın önemi nedir?

Diş teli tedavisinde diş temizliği için uygun olan ortodontik fırçalarla birlikte dişlerin düzenli olarak fırçalanması, plak oluşumundan kaçınılması son derece önemlidir. Ağız hijyeni hem kişinin sağlığı hem de tel tedavisinde önemli bir etkendir.

- Şeffaf braketler tedavi süresini uzatır mi?

Şeffaf braketlerde kullanılan malzeme önemlidir. Bazı şeffaf braketler sert plastik gibi malzemelerden oluştuğu için tedavi süresini uzatabilme durumu var. Ancak kliniğimizde porselen braketler kullanılmaktadır.

- Şeffaf braketler daha çabuk mu sararır?

Şeffaf braketlerin sararması durumu tamamen kişisel bakımla ilgilidir. Kliniğimizde 3 haftalık aralıklarla muayene çağırdığımız hastalar arasında sanki yeni takılmış gibi bakımına özen gösteren hastalar mevcut.

- Diş telleri ağızda yaralar yaptığında ne yapılmalıdır?

Diş telleri zaman zaman yanak ve dudakların iç kısımlarında tahrişler yapabilir. Bu durumda tahrişe sebep olan bölgeyi kurulayarak bal mumu yapıştırdığınızda hissedilen acı seviyesini en aza indirebilirsiniz.

- Diş teli çıkartma işlemi ağrılı bir işlem midir?

Tel çıkartma işlemi herhangi bir şekilde uyuşturma işlemine ihtiyaç duymadan yapılan yaklaşık 30 dakika süren basit bir işlemdir

- Tedavi bittikten sonra dişler tekrar bozulur mu?

Tel tedavisi bittikten sonra pekiştirme tedavisi başlamaktadır. Pekiştirme tedavisi dişlerin yeni konumuna adapte olabilmesi için dişlerin iç kısmına koruyucu tellerin takılması ve hastaya pekiştirme plaklarının verilmesidir. Pekiştirme plaklarının tavsiye edildiği şekilde takılmadığı durumlarda ve periyodik kontrollere gelinmediği durumlarda dişler tekrar bozulabilir. Bu noktada hastanın tedavi bittiğinde de üzerine düşen sorumlulukları yerine getirmesi önemlidir. Aksi takdirde dişlerin tekrar bozulması kaçınılmaz olur.

Yorum Bırakın
En geç 3 gün içerisinde sorunuza cevap verilecektir.