Diş Teli Fiyatları ve Hesaplama Aracı
Bu hesaplamalarda Türk Diş Hekimleri Birliği nin belirlediği fiyatlar baz alınmıştır.Tahmini fiyat aralığı verilmiştir.Net Fiyat için lütfen Ücretsiz Muayene Randevusu alınız.
3000 - 4000tl

 

Devlet Dİş teli tedavisini ödüyor mu?

Size benzeyen hastalar için tıklayın

Şeffaf plak mı, diş teli mi seçeyim?

 

HIZLI CEVAPLAR

  
Güncel diş teli fiyatları 2500-6500 tl aralığında değişmektedir. Tek çeneye uygulandığında diş teli fiyatları 2500-3500 tl aralığındayken, çift çene uygulandığında 4500-6500 tl aralığındadır. Bu aralık dişlerdeki bozukluğun durumuna ve ortalama tedavi süresine bağlı olarak değişkenlik gösterir. Kullanılan malzeme kalitesi de diş teli fiyatlarını etkiler. Kliniğimizde ise yalnız Amerikan malı malzemeler kullanılmaktadır. Şeffaf diş teli fiyatlarıyla metal diş teli fiyatları arasında ise 1000 tl fiyat farkı uygulanır.

 

Diş teli fiyatlarını bu hesaplama aracı ile kendiniz hesapladığınızda size çıkan diş teli fiyatını kliniğimizde tedaviniz süresince taksitle ödeyebileceksiniz.   

Muayenemiz ücretsizdir. Muayene olmanız tedavi planlamasını sizinle  birlikte yapmamıza olanak sağlar ve net bir fiyat verilir.

Aklınızda bir soru daha  olacaktır. Tedavi ne kadar sürecek? Bu cevabı almak için  yorum kısmına diş yapınızı betimleyip  istediğiniz soruyu sorabilirsiniz. 

Peki dişleriniz istediğiniz gibi düzelecek mi?  Nasıl güveneceksiniz? Bu soruların  cevabını da hastalarımızın görüşlerini içeren aşağıdaki videoları izleyip karar verebilirsiniz.

Alpdent hakkındaki güncel gelişmeleri takip etmek için Instagram sayfamızı takip edin.

 

 

 

 

 

DİŞ TELİ FİYATLARI NASIL HESAPLANIR

Diş teli hesaplama bir çok dişleri çarpık olduğu için diş teli yaptırmayı düşünen hastaların merak ettiği tahmini fiyat bilgisini sağlamayı amaçlamaktadır.  Diş teli fiyatları her sene Türk Diş Hekimleri Birliği tarafından belirlenmektedir. Öyle ki bu ortodonti fiyat listesinde  angular diş yapısına  yönelik diş teli tedavileri, braket takılması , düşen braket yapımı, pekiştirme tedavisi, hızlı maxiller genişletme gibi işlemlerin kdv hariç ve kdv dahil fiyat bilgileri verilmektedir. Bu fiyatlar zorunlu fiyat uygulaması değil tavsiye niteliğinde tedavi ücretleridir. Her hekim istediği  diş teli uygulama aparey maliyet fiyatını uygulayabilir. 

 

Diş teli fiyatları son dönemlerde dolardaki artışın yansıması olarak artmıştır. Ancak maliyet esas artış sebebi olarak bilinmelidir.   Herkeste diş problemi farklı olduğu için kişiye özel fiyat bilgisi ancak net olarak muayene olduktan sonra mümkün olmaktadır. Tek çene fiyatları her zaman çift çene fiyatının yarısı olmamaktadır.

 

 

Diş teli hesaplamasında etkili olan faktörler; 

  1. Braket ve diş teli malzeme özelliği
  2. Tek çene veya diş çene diş teli yapısı
  3. Çarpıklık miktarının az ya da fazla olması
  4. Dişlerin ayrık olması durumunda ayrıklık durumunda dişler arası aralık miktarı
  5. Gummy smiley , diş etlerinin normalden çok daha fazla görünmesi
  6. Çenenin ön veya geride olması
  7. Damak ve çene darlığı gibi yapısal bozuklukları olması 

Malzeme türüne göre , metal, porselen braket veya şeffaf plak tedavileri kullanılmaktadır. Diğer diş teli fiyat hesaplamasında tek çene veya çift çeneye diş teli takılması gerekliği de kullanılır. Ucuzdan pahalıya diş malzemelerini  

  • Metal diş teli
  • Porselen diş teli (görünmez diş teli)
  • Şeffaf plak 

Olarak sıralayabiliriz. 

 Peki şeffaf diş teli ile metal diş teli arasında teknik bir fark var mıdır?

  Genellikle şeffaf diş telleri tedavi süresini uzatıyor diye biliniyor. Bu durum tamamen malzeme kalitesiyle ilgilidir. Ülkemizde maalesef ki tedavi maliyetini düşürmek amaçlı Pakistan, Hindistan veya Çin malı şeffaf braketler kullanılıyor. Bu malzemeler tedavi süresini uzatıyor. Metallere göre daha dayanıksız olduğu için çabuk kırılıyor ve istenilen sonucu metal diş telleri kadar etkili bir biçimde veremiyor. Kliniğimizde ise kullanılan metal ve şeffaf braketler Amerikan malıdır. Ve bütün teknik özellikleri, tedavi süresi ve tedavi sonucu aynıdır. Aralarında görüntü ve fiyat haricinde bir fark yoktur.

(şeffaf plak nasıl takılır , şu videoyu inceleyebilirsiniz.)

https://www.youtube.com/watch?v=gqetSha3Z5g

dis-teli-fiyatlari

Tek diş dahi olsa o diş tüm çenenin düzenini etkileyeceğinden o çeneye en perifer dişlerden başlayarak braket ve diş teli takılmalıdır. Çoğu zaman  aynı çenede olmak kaydı ile tek diş veya daha fazla diş olması diş teli hesaplamasında sonucu etkilememektedir. Çoğunlukla Tek çene diş teli fiyatları 2500-3500 tl aralığında, çift çene diş teli ise 4500-6500tl aralığındadır.    

Diş çarpıklık miktarının çok fazla olması veya dişlerin olması gerekenden daha eğik veya daha yukarıda olması, çenede fazla veya eksik dişler olması veya standart yerinden çok uzaklaşmış dişler var ise fiyat değişebilmektedir.  Bazen yıllar önce çekilmiş bir diş ya da yirmi yaş dişlerin çıkıp diğer dişlere bası yapması, fazladan çıkan dişin diğer dişleri sıkıştırması bu sonuçları doğurabilmektedir. 

Ayrıca dişler arası çok ayrık ise diş teli fiyatları tedavi süresinin uzaması ve işlem sayısının artması nedeniyle artmaktadır.  Bazı vakalarda ayrıklık miktarı mevcut dişler ile fiziksel olarak kapatılamayacak gibi ise, diş teli tedavisinde bir dişlik boşluk bırakılır ve ortodontik tedavi bittikten sonra o boş yere implant ile diş eklenebilir. Diş teli hesaplamasında implant fiyatı ve uygulaması dahil edilmemektedir. İmplant hesaplaması için şu linke tıklayınız:

https://www.alpdent.net/ımplant--fiyat-hesaplama

Çenenin önde geride olması dislokasyon miktarına bağlı olarak aslında çene cerrahisi endikasyonudur. Ancak hafif vakalarda bu problem, diş teli ile çok büyük oranda düzeltilebilmektedir. 

Daha ağır vakalarda cerrahi tedavi olmak istemeyen hastalar ortodontik tedaviyi tercih edebilirler. Ancak sonuç %100 düzgün çene yapısını sağlamaz, ancak bir miktar düzelme hastayı tatmin edebilir ya da çene cerrahisi öncesi, ilk tedavi olarak diş teli tedavisini düşünebilir. Çene problemleri 24 aya kadar süren diş teli tedavisini gerektirir. Yapılan işlem sayısı ve malzeme değişimi daha fazla gerektiğinden maliyet ve efor artışı paralel olarak diş teli fiyat artışını sağlar. Diş teli hesaplamasında tahmin edilmesi zor olan veriler ancak muayene sonucu fiyat olarak belirlenebilir. 

 

Çene, damak darlığı gibi sorunlarda ilk planda uygulanması gereken tedavi çene cerrahisi olmalıdır. Yine de bir miktar düzelme olması için diş teli uygulanabilir. 

Tek çene veya çift çene tedavilerini her ne kadar hasta belirlemeyi tercih etse dahi, optimal çiğneme sağlanması, estetik gülümseme tasarlanması, üst çenenin bir miktar önde olması gerekliliği, gummy smile diş yapısının düzeltilmesi gibi faktörler daha teknik konular olduğu için ortodonti uzmanı -hasta planlamasıyla en güzel sonuca ulaşmalıdır. 

Görüldüğü üzere diş teli hesaplamasını bir çok faktör belirlemektedir. Unutulmaması gereken diğer bir nokta ise bu işi yapacak ehil uzmanların seçilmesidir. Kliniğimizde, Öncesi - sonrası resimleri inceleyip, ortodonti uzmanının planlamasını değerlendirip daha doğru kararlar verebilirsiniz. 

DİŞ TELİ FİYATLARI 2019 YILI - GÜNCEL TDB FİYAT LİSTESİ

ORTODONTİ İŞLEMİ

2019

KDV HARİÇ

TL

2019 

KDV DAHİL(%8)

TL

Ortodontik fotoğraf 46.30 50
ortodontik fotoğraf tetkiki 46.30 50
Angle sınıf 1 ortodontik tedavisi 1569 1695
Angle sınıf 2 ortodontik tedavisi 1875 2025
Angle sınıf 3 ortodontik tedavisi 2513 2715
Sabit kapanış yükseltici tatbiki 106 115
Açık kapanış ortodontik tedavisi 2513 2715
pekiştirme tedavisi 560 605
pekiştirme aygıtı(hawley vs) 546 590
Sabit pekiştirme  aygıtı(lingual retainer) 560 605
Tek çene için aparey yapımı(vida hariç) 560 605
Çift çene için aparey yapımı(frankey-akt vs) 1013 1095
Kayıp apareyin yeniden yapımı(tek çene) 486 525
Braket tatbiki(tek diş ) 143 155
Düşen braket tatbiki(tek çene) 134 145
Düz ark teli tatbiki(tek çene niti teli) 222 240
Bant ve  braket çıkarılması 60 65
Hızlı maxiller genişletme apareyi 791

 

855

 

Share:


Yorum Bırakın

En geç 3 gün içerisinde sorunuza cevap verilecektir.20 Yorum

...

Mine Yılmazer · 17 Haz 2019

Üst ön dişler önde tel takilsa ücret ne kadar tutar

64x64

Alpdent Dental Group ·

Merhaba, alt ve üst dişler arasında uyum problemi yok ise tek çene tedavi ile düzeltilebilir. Tek çene 2500-3500 çift cene 4500- 6500 tl arasında değişkenlik göstermektedir.Net fiyat ve tedavi seçeneklerine sizlerle birlikte karar vermek için için lütfen ücretsiz muayene randevusu (0532 582 40 50 -0 212 219 09 08) alınız.

...

Serdar k · 06 Haz 2019

Üst ön dislerimden birisi ileride tek diş bozuk ama ya i digerlerinide bozuyor o dis maliyeti ve tedavi suresini ogrenebilirmiyim

64x64

Alpdent Dental Group ·

merhabalar , tedaviniz 10 ay kadar sürer. Dİş teli fiyatı 3000-3500tl bandındadır. 10 taksitle ödersiniz. Net fiyat ve tedavi seçeneklerine sizlerle birlikte karar vermek için için lütfen ücretsiz muayene randevusu (0532 582 40 50 -0 212 219 09 08) alınız.

...

hale donertas · 05 Haz 2019

Merhaba 18 yasindayim. On iki disimden biri onde. Altta da iki kopek disim onde iki disim arkada bir azi disimde ice dogru meyilli. Cenemde dar yapili. Bir fiyat ve zaman araligi belirtirseniz cok mutlu olurum

64x64

Alpdent Dental Group ·

merhabalar , tek diş dahi olsa o çeneye diş teli takılmalıdır. Alt ve üst çene diş teli fiyatı 4500-5500tl civarıdır. 12-13 ay tedaviniz sürer. 13 ayda ödersiniz. Net fiyat ve tedavi seçeneklerine sizlerle birlikte karar vermek için için lütfen ücretsiz muayene randevusu (0532 582 40 50 -0 212 219 09 08) alınız.

...

esma al · 28 May 2019

Iyi günler alt ve üst dislerimde ayriklar var başka bi problemim olmadığını söylemişti diş hekimim.Yalnız dilimin biraz uzun olduğunu ve bununda on dişlerini itip ayrılık ve dislerde öne doğru çıkıntı yaptığını söylemişti. Tel tedavisine başlamak istiyorum totalde ne kadar fiyat çıkar bir de tedavi bittikten sonra dilim yine dislerimi iterse dis lerde tekrar ayrılıklar olur mu?

64x64

Alpdent Dental Group ·

Merhabalar , tedaviniz 12-14 ay kadar sürer. Diş Teli fiyatı 5000-5500tl civarıdır. 14 ayda ödersiniz . Dilin dişlere basısı erken yaşlarda etkili olabilir. Sonrasında bozma ihtimali çok azdır. Net fiyat ve tedavi seçeneklerine sizlerle birlikte karar vermek için için lütfen ücretsiz muayene randevusu (0532 582 40 50 -0 212 219 09 08) alınız.

...

Suna Ö. · 26 May 2019

Merhabalar. 15 yaşındayım. Üst ve alt çenemdeki dişler ayrık. Diş teli taktırmak istiyorum. Fiyatı ne kadar olur ve diş telini ne kadar süre takmam gerekir? Ve taksit oluyorsa kaç ay olur?

64x64

Alpdent Dental Group ·

Merhaba, bu tarz vakalarda hastaya çift çene tel tedavisi uygulanması gerekmektedir. Çift çene tel tedavisi ortalama 12 ile 18 ay arasında değişip fiyat olarak ise 4500 ile 6500 tl arasında değişkenlik göstermektedir. Net fiyat ve tedavi seçeneklerine sizlerle birlikte karar vermek için için lütfen ücretsiz muayene randevusu (0532 582 40 50 -0 212 219 09 08) alınız.

...

Ali Ç. · 19 May 2019

24. Yaşımdayım. Üst ve alt dişlerimin ön bölgelerinin hemen hepsi çarpık. Üst çenemin ön bölgesinde bir dişim geride. Alt çenemin ön dişleri ise -en uygun tabirle- zincirleme kaza geçirmiş gibi bitişik. Bu konuda tel taktırmak niyetindeyim fakat, bunun ücreti ne kadar olur? Taksitlendirmede en fazla kaç aya kadar çıkabilir? Ve tedavi süreci ne kadar sürer? Bu üç sorumu yanıtlarsanız sevinirim. 😊

64x64

Alpdent Dental Group ·

Merhabalar benzer vakalar 18-20 ay sürerken 5.000-6.000 tl arasında ücretlendiriliyor. Tedavi süresincede taksitlendiriliyor. Net fiyat ve tedavi seçeneklerine sizlerle birlikte  karar vermek için  için lütfen ücretsiz muayene randevusu (0532 582 40 50  -0 212 219 09 08) alınız.

...

Simge K. · 13 May 2019

Merhabalar Yaklaşık 4 sene önce tel taktırdım fakat damaklığımı düzenli kullanmadığım için bozulmalar oldu. Eski yerine tam olarak gitmedi dişler yine de pek güzel bir görüntü değil. Doktorum o zamanlar tedavi bittikten sonra arkadan tel takmamıştı. Tekrar tel taktırmak istiyorum, tedavi süresini ve maliyetini merak ediyorum

64x64

Alpdent Dental Group ·

Merhaba dişlerinizin tekrar düzeltilmesi için diş teli tedavisini tekrar görmeniz gerekir. Benzer vakalarda genellikle 12-15 ay süren diş teli tedavisi ile 4.500-5.000 tl maliyetle dişleri düzeltebiliyoruz.Net fiyat ve tedavi seçeneklerine sizlerle birlikte  karar vermek için  için lütfen ücretsiz muayene randevusu (0532 582 40 50  -0 212 219 09 08) alınız.

...

Yunus Ergören · 12 May 2019

Merhaba hocam , benim ön üst 2 dişim eğiri maliyeti ve tedavi süresi tahmini

64x64

Alpdent Dental Group ·

Merhabalar , üst çene diş Teli tedavi süresi 10 ay kadardır. Diş Teli fiyatı ise 3000tl civarıdır. 10 taksitle ödersiniz .

...

havva özçelik · 10 May 2019

ust cenem birazcık onde. bu detay yandan bakınca daha net gözüküyor. bunun çözümü acaba fiyat ve süre?

64x64

Alpdent Dental Group ·

Çene geriliği tedavisi 18 ay kadar sürer . Diş Teli alt ve üst çeneye takılır. Diş TEli fiyatı 5500-6500tl civarıdır. 18 ayda ödersiniz . Net fiyat ve tedavi seçeneklerine sizlerle birlikte karar vermek için için lütfen ücretsiz muayene randevusu (0532 582 40 50 -0 212 219 09 08) alınız.

...

Ayşe K · 08 May 2019

Üst dişim de bir köpek dişim tam yerlesemedi altı boş olmasına rağmen. Çok belli değil ama ben yine de tam otursun istiyorum. Dişlerim düzgün 20 yaşındayım ne kadara olur?

64x64

Alpdent Dental Group ·

Merhabalar, tedaviniz 10 ay sürer. Diş Teli fiyatı 3000tl bandındadır . 10 taksitle ödersiniz . Net fiyat ve tedavi seçeneklerine sizlerle birlikte karar vermek için için lütfen ücretsiz muayene randevusu (0532 582 40 50 -0 212 219 09 08) alınız.

Daha Fazla Yorum İçin Tıklayınız.
115