Görüntü
Diş teli fiyatları neye göre belirlenir
dişteli çeşitleri

  Diş teli fiyatları çok değişken olup tek çeneye mi yoksa çift çeneye mi uygulanacağı kullanılan malzemenin kalitesi, çeşiti, dişlerdeki bozukluğun durumu, tedavinin kaç ay süreceği gibi etkenlerle belirlenir. ,bu yazımızda diş teli fiyatlarının belirlenmesinde etkili  olan etkenleri inceleyeceğiz.

 

  -Diş telini tek çeneye yada çift çeneye uygulanması

 

 Tedavinin tek çeneye uygulanması daha ekonomik iken çift çeneye uygulanması tedavi maliyetini neredeyse iki katına çıkarır.

 

  -Diş teli tedavisinde kullanılan malzemenin kalitesi

 

  Piyasada kaliteli olarak kabul edilen ve yaygın olarak kullanılan Amerikan ve Avrupa malı belirli markalardaki diş teli malzemeleri pahalı iken, Çin malı diş teli malzemeleri daha hesaplıdır. Çin malı malzemeler Avrupa malı malzemelerden bazen 10  da 1 civarında bile ucuz olabilir. Bu sebeple güvendiğiniz bir klinikte ortodontik tedavinizi yaptırmanızı tavsiye ederiz.

 

  -Kullanılan malzemenin çeşitleri

  Ortodontik tedavide kullanılan diş teli çeşitlerinden hangisinin kullanılacağına ihtiyaca göre kara verilir. Örneğin 12-13 yaşlarında diş tellerinin estetik görünümünü önemsemeyen bir hasta için kullanılabilecek diş teli çeşitleri ile 20-25 yaşlarında iş hayatına girmiş ve diş tellerinin görünmesinden rahatsız olabilecek bir hastada kullanılabilecek diş teli çeşitleri farklıdır. Bu konu ile ilgili daha fazla bilgi için diş teli çeşitleri menümüzü incelemenizi öneririz.

 

  -Dişlerdeki bozukluğun durumu

 

   Dişlerde hafif derecede bozukluk varken kullanılan malzemeler ile ileri derecede bozukluklarda kullanılan malzemeler farklıdır. Bu da totalde tedavi fiyatını etkileyen etkenlerden birisidir.

 

  -Diş teli tedavisinin kaç ay süreceği

 

  Haliyle diş teli tedavisi 6 yay süren bir hasta ile 18 ay süren bir hastanın diş teli fiyatları aynı olmayacaktır.

 


Share: