Görüntü
Diş Teli Tedavisinde 2021 Fiyatlar
Diş Teli Tedavisinde 2021 Fiyatlar

Diş teli tedavisi günümüz bireylerinin sağlıklı ağız yapısına kavuşmak adına tercih ettiği tedavi yöntemlerinden bir tanesidir. Süreç içerisinde yeni gelişmelerin olması, ek müdahale yöntemlerinin geliştirilmesi ile diş teli tedavisi hakkında son bilgilendirilmelerin sizlere sunulması önemlidir. Bu bilgilendirmeler ışığında bireyler kendilerinde gözlemlediği durumları değerlendirerek sürece başvurabilmektedirler.

 

Diş teli tedavisinde sorulması gereken pek çok sorular vardır: diş teli tedavisi gerekli midir? Diş teli taktırma maliyeti nedir?   diş teli fiyatları 2024 düzenlemelerinde öne çıkan faktörler nelerdir? diş teli acıtır mı? gibi sorular ile süreç ilerlemektedir.

 

Diş Teli Bana Zarar Verir Mi?

Her birey sağlıklı bir ağız yapısına kavuşmak isterken sorunların çıkacağından da kaygılıdır. Bazı olumsuz haberler, vakalar bireyleri tedirgin etmektedir. Bazı bireyler tellerin ağız yapısına yarardan çok zarar geleceğinden korkmaktadır. Ağız sağlığına uygun ürün kullanımı ile bu sorunların çözümü sağlanmaktadır. Bu tehlikelerden uzak durmak adına alanında uzman ortodontistler eşliğinde sürece başlamalısınız. 

 

Diş Teli Fiyatları 2024 Düzenlemeleri

Diş teli tedavisinde diş teli fiyatları önemli bir faktördür. Diş teli fiyatları 2024 düzenlemlerinde bireyler süreç içerisinde pek çok durumunun analizi ile karşı karşıya kalırlar. Ekonomik koşullardan başlanarak gelişen süreçte tüm etmenlerin ele alınarak düzenlenmesi ağız ve diş sağlığında önemli adımların atılmasına yardımcı olacaktır.

 

Diş Teli Tedavisinde Metal Diş Teli Fiyatları

Metal diş teli fiyatları 2024 düzenlemelerinde ele alınan türlerdendir. Bu türler şeffaf diş teli fiyatları 2024 yılı düzenlemelerine göre daha makul düzeydedir. Hem yetişkinler hem de çocuklar bu türden faydalanmakta, istediği estetik görünüme de kavuşabilmektedir. Süreç içerisinde metal türlerin estetik görünümünün olmaması bireyleri düşündürmüş ve yeni türleri kullanmaya teşvik etmiştir.

 

Diş Teli Tedavisinde Şeffaf ve Lingual Diş Teli Fiyatları

Şeffaf ve lingual diş teli fiyatları 2024 düzenlemeleri süreç içerisinde gelişmektedir. Bu süreç içerisinde bireyler kendi amaçlarına göre planlama yapmaktadır. Estetik görünümü ön plana koyan bireyler daha çok şeffaf ve lingual diş teli  tercih ederler. Bu türlerin diş teli fiyatları 2024 güncellemeleri metal türlere göre daha fazla olmaktadır.


Share:


Sıkça Sorulan Sorular

- Diş teli takma işlemi ağrılı bir işlem midir?

Diş teli takma işlemi tamamen ağrısız ve acısız toplamda yaklaşık 15-20 dakika süren basit bir işlemdir.

- Diş teli tedavisinde ağrılar ne kadar sürer?

Tedavi sırasında belli periyotlarda yaptığımız sıkma işlemleri ortalama 1 ile 3 gün arasında azalarak kaybolmaktadır. İşlem sırasında sıkma kuvvetine göre bazı zamanlar bir kaç dakika içerisinde tamamen geçer.

- Diş teli tedavisi ortalama ne kadar sürer?

Diş teli tedavisi kişinin ihtiyacına göre tek çene ve çift çene olarak ikiye ayrılır. Tek çene tedavilerde dişlerdeki bozukluk durumuna göre ortalama 6-8 ay, çift çene tedavilerde ortalama 12-18 ay sürebilmektedir. İstenilen estetik sonuca ulaşıldığında tedavi sonlandırılır.

- Diş teli tedavisinde kişisel bakımın önemi nedir?

Diş teli tedavisinde diş temizliği için uygun olan ortodontik fırçalarla birlikte dişlerin düzenli olarak fırçalanması, plak oluşumundan kaçınılması son derece önemlidir. Ağız hijyeni hem kişinin sağlığı hem de tel tedavisinde önemli bir etkendir.

- Şeffaf braketler tedavi süresini uzatır mi?

Şeffaf braketlerde kullanılan malzeme önemlidir. Bazı şeffaf braketler sert plastik gibi malzemelerden oluştuğu için tedavi süresini uzatabilme durumu var. Ancak kliniğimizde porselen braketler kullanılmaktadır.

- Şeffaf braketler daha çabuk mu sararır?

Şeffaf braketlerin sararması durumu tamamen kişisel bakımla ilgilidir. Kliniğimizde 3 haftalık aralıklarla muayene çağırdığımız hastalar arasında sanki yeni takılmış gibi bakımına özen gösteren hastalar mevcut.

- Diş telleri ağızda yaralar yaptığında ne yapılmalıdır?

Diş telleri zaman zaman yanak ve dudakların iç kısımlarında tahrişler yapabilir. Bu durumda tahrişe sebep olan bölgeyi kurulayarak bal mumu yapıştırdığınızda hissedilen acı seviyesini en aza indirebilirsiniz.

- Diş teli çıkartma işlemi ağrılı bir işlem midir?

Tel çıkartma işlemi herhangi bir şekilde uyuşturma işlemine ihtiyaç duymadan yapılan yaklaşık 30 dakika süren basit bir işlemdir

- Tedavi bittikten sonra dişler tekrar bozulur mu?

Tel tedavisi bittikten sonra pekiştirme tedavisi başlamaktadır. Pekiştirme tedavisi dişlerin yeni konumuna adapte olabilmesi için dişlerin iç kısmına koruyucu tellerin takılması ve hastaya pekiştirme plaklarının verilmesidir. Pekiştirme plaklarının tavsiye edildiği şekilde takılmadığı durumlarda ve periyodik kontrollere gelinmediği durumlarda dişler tekrar bozulabilir. Bu noktada hastanın tedavi bittiğinde de üzerine düşen sorumlulukları yerine getirmesi önemlidir. Aksi takdirde dişlerin tekrar bozulması kaçınılmaz olur.

Yorum Bırakın

En geç 3 gün içerisinde sorunuza cevap verilecektir.