Görüntü
Kliniklerde Diş Teli Fiyatları
Kliniklerde Diş Teli Fiyatları

Diş teli kullanımı günümüzde oldukça yaygındır. Alanında uzman doktorlarımız ile sizlere sağlıklı gülüşlerin anahtarını sana Alpdent süreç içerisinde pek çok avantajı da beraberinde getirmektedir.

 

Diş teli kullanımını oldukça istemesine rağmen özellikle diş teli fiyatları başta olmak üzere pek çok durumda kaygı yaşayan bireyler vardır. Diş teli fiyatları nedir? Diş teli fiyatları nasıl belirlenir? Gibi soruları yazımızda inceleyelim:

 

Diş Teli Muayeneleri Nasıl Sağlanır?

Diş teli tedavisinde muayene süreci en önemli kısımlar arasındadır. Muayene olan bireylerimizin doktor kontrollerinde gerekli ihtiyaçları belirlenmektedir. Bu muayenelerin doktorunuzun önerdiği sıklıklarda yapılması sağlığınız için oldukça önemlidir.

-Ağız içi yaralar ve bakımlar

-Tellerin konumları ve yapıları

-Çürükler ve tedavi şekilleri düzenlenerek ağız yapısının korunması amaçlanmaktadır.

 

Diş Teli Temizliğinde Dikkat Edilecekler?

Diş teli sürecinde önemli ipuçları arasında temizlik aşamaları gelmektedir. Ortodonti tedavisinde diş temizliğinin adımları takip edildiğinde etkili temizlik süreci kazanılmış olunmaktadır.

Braket adı verilen küçük yapıların temizliğinin sağlanması süreç için büyük önem taşımaktadır. Braketler kare yapılardır ve kenar kısımlarında besin birikmesi çokça gözlemlenmektedir. Bu birikimlerin temizlenmesi ile etkili süreç temizliği sağlanmış olunmaktadır. 

 

Braket Türleri Nelerdir?

Bu türler bireysel ihtiyaçlar ve tercihler doğrultusunda ilerlemektedir. Lingual, şeffaf ve metal türler bunlara örnektir.

Metal türler ilk çıkan ve günümüzde de hala popülerliğini koruyan türlerdendir. Çocuklarda yaygın kullanılan hatta özel aparatlar ile çeşitlendirilen bu tür yetişkinlerde estetik kaygılardan ötürü yerini şeffaf türlere bırakmıştır.

 

Şeffaf teller metallerin estetik sorunlarına çözüm getirmek üzere ortaya çıkarılmıştır. Bu türün ortaya çıkması ile yetişkinler daha fazla ortodonti tedavisine başvurmaktadır. 

 

Lingual teller güncel tel tedavileri arasındadır. Estetik anlamda istenen etkileri sunmaktadır. Ancak bireyler tarafından bilinmesi önemli olan bir durum daha mevcuttur. Lingual teller dişlerin arka kısımlarına yerleştirilmektedir. Bu durumda dilin değen kısımlarında yaralar gözlemlenebilmektedir. Tüm artı ve eksi durumların değerlendirilerek türlerin seçimesi önemli olan bir durumdur.  

 

Diş Teli Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Türk Diş Hekimler Birliği tarafından açıklanan diş teli fiyatları güncel halleri ile yeni bir çerçeve oluşturulmaktadır. Ek olarak diş teli fiyatları bireysel etmenler ve bireylerin getirdiği problem durumları ile şekillenmektedir. 

 

Alpdent olarak alanında uzman kadromuz ile sizlere gerekli desteği sunmaktayız.


Share: