Görüntü
Alt Dişlere Tel Sonra Mı Takılıyor?
Alt Dişlere Tel Sonra Mı Takılıyor?

Diş teli tedavisinde gerekli işlem adımlarının sağlanması ile sağlıklı süreç ilerlemesi sağlanmaktadır. Bu konuda düzenleme yapılarak gerekli işlem adımların adım adım planlanması önem taşımaktadır. Alanında uzman kadromuz Alpdent olarak sizlere gerekli bilgilendirme süreçlerini sunmaktayız.

 

Diş Teli Nedir?

Diş teli tedavisi konumlanma sorunlarına çözüm bulmaya çalışarak hem estetik hem de sağlık alanında destek sunan tedavi yaklaşımıdır. Estetik olarak dişlerin uygun konumlarda yer almasını önemseyen yetişkinler için farklı braket türleri de mevcuttur. Şeffaf, metal ve lingual türde olan braketler ile süreç düzenlemesi sağlanabilir. Alpdent ile braket türleri incelendiğinde estetik veya sağlık gelişimini desteklemek amacı ile pek çok tür seçeneği mevcuttur.

 

Diş Teli Tedavi Süreci Nasıl İlerler?

Diş teli tedavisinde birkaç adım birbirini ilerletmeli ve bu adımların düzenlenmesinde takip önem taşımalıdır. İlk adım bireyin sürece başvurmasıdır ve bu adım oldukça önemlidir. Bireyler genellikle kaygılıdır ve rahatlamak istemektedir. Süreci ilerletirken bireyin rahatlaması ve süreç hakkında ayrıntılı bilgi sahibi olması gerekilmektedir. 

Hangi braket türünü seçeceği önemlidir. Lingual teller kullanmalı mıyım? Metal tel mi tercih etmeliyim? gibi soruları bireyin istekleri ve ihtiyaçları arasında denge kurmak önemlidir. Doktorunuz ile yapacağınız görüşmeler ile süreç analizini tek tek ilerletmek gerekir.

Daha sonra rutin kontroller ve tel bakım sürecini değerlendirme adımı ortaya çıkar.

 

Diş Teli Takım Sırası Önemli Midir?

Diş teli tedavisinde önce üst dişlerden tel takımı başlanarak uyum süreci kolaylaştırılmış olunabilir.

Gülüş dizaynı üst çeneden yapılmaktadır. Bu sebepten ötürü telleri boşuna takmanız gerekmemektedir. Bu işlem ile hem de tel yapısına alışma süreciniz de ilerlemiş olacaktır. Diş konum problemleri bireysel durumlarca şekillenmektedir. Tedavi sürecini geciktiren bir uygulama olarak değerlendirilmemelidir. Aksine size destek veren ve ihtiyaç odaklı ilerlemenize katkı sunmaktadır.

 

Diş Teli Fiyatları 2021 Düzenlemeleri

Diş teli fiyatları 2021 düzenlemelerinde klinik seçimi ve bireyin getirdiği sorun içeriği  önemlidir. Her bireyin getirdiği sorun çerçevesinde müdahale planı düzenlenmektedir. Bu druumda da diş teli fiyatları 2021 düzenlemeleri sağlanmaktadır. 


Share: