Görüntü
Diş Tellerim Erken Çıkarılabilir Mi?
Diş Tellerim Erken Çıkarılabilir Mi?

Diş tellerim ne zaman çıkacak? sorusu daha sürece başlamadan en çok üzerinde çalışılan sorular arasında kalmaktadır. Bu sürecin çok uzun yıllar alacağını düşünen bireyler tedaviye başlamada kaygılanabilmektedir. 

Diş teli tedavisi oldukça kapsamlıdır. Muayene süreçlerinizden başlanarak müdahale adımları belirlenmektedir. Bu adımlar doğrultusunda ele alınan tüm durumlar analiz edilmektedir. Peki diş teli tedavisi nasıl kısa sürer? Bu sorunun cevabını ele almak için dikkat etmemiz gereken faktörler şu şekilde ifade edilebilmektedir:

 
  • Randevulara düzenli gelmek
  • Düzenli ağız bakımına dikkat etmek
  • Yenilecek ürünlerin seçiminde dikkatli olarak braketlere zarar getirmemek
  • Lastik kullanımı gerekiyorsa sağlamak
  • Plak kullanımında aksaklıkları meydana getirmemek
 

Sıralanan bu adımlar bireylerin daha kısa sürede sağlıklı ağız ve diş sağlığı gelişimi sağlamasında önemli bir etmendir.

 

    Diş Teli Tedavisinde Önem Arz Eden Durumlar

    İfade edilen durumları analiz edersek; öncelikli olarak muayene süreçlerinin düzenli bir şekilde ele alınması gerekilmektedir. Muayene durumlarında var olan sorunların tespitinin yanında yapılacak müdahale adımları da şekillenmektedir. Bu müdahale adımlarının ne kadar işlevsel olarak ilerlediğini gözlemlememiz adına randevuları düzenli olarak ilerletmek gerekmektedir. Randevularda var olan durumun gelişimleri incelenmiş olunmaktadır.

    Bir diğer durum da düzenli ağız bakımını sağlamaktır. Temizlik diş teli tedavisinde ön planda tutulmalıdır. Aksi durumlarda ek sorunlar da meydana gelebilir ve bu durum diş teli fiyatları üzerinde de etki sahibi olunmaktadır.

    Diş teli tedavi sürecinde beslenmek önemli bir konudur. Diş telleri ile beslenme braket sağlığını korumak için oldukça kıymetlidir. Diş teli ile istediğiniz besinleri tüketme imkanınız olsa da braket yapılarını bozmayacak şekilde bazı besinleri tüketmeniz önemlidir. Özellikle sert kabuklu besinlerin tüketilmemesi gerekir. Braketlerin hasar alması süreci uzatabilir ve diş teli fiyatları 2021 düzenlemelerinde de aksamalara neden olabilmektedir.

    Diğer bir önemli konu ise lastik ve plak kullanımıdır. Diş telinden sonra plak kullanımı gerekli ve sistemli ilerletilmesi gereken bir uygulama olmaktadır. Doktorunuz size ne kadar öneri sundu ise o kadar süre boyunca düzenli bir şekilde o plağı kullanmalısınız. Diş teli tedavisinde lastik kullanımı da gözlemlediğimiz bir durumdur. Üst ve alt çene arası dengeyi kurmamızda lastik kullanımı oldukça işlevseldir. Kişilerin bu teknikleri kullanması gereklidir.


Share: