Görüntü
Ortodonti Sürecinde Bilinmesi Önemli Noktalar
Ortodonti Sürecinde Bilinmesi Önemli Noktalar

Diş tedavilerinde işlemler sağlıklı ağız yapısı kurmak adına gereklidir. Bu işlemlerin bir bağlamda belli adımlar ile ilerlemesi gerekmektedir. Tedavi süreçlerinde öne çıkarak bireylerin adım adım ilerleme sağlaması için gerekli nokta diş teli tedavisidir.

 

Ne Zaman Ortodonti Tedavisine İhtiyaç Olur?

Birçok insanın dişleri çapraşık veya çarpık olabilmektedir. Ortodontik tedavi dişleri düzgün bir şekilde veya kendilerine ait bir konuma getirmek için başvurulan yöntemler arasında yer almaktadır. Bu, görünümlerini ve dişlerin ısırılma şeklini iyileştirirken, temizlenmelerini de kolaylaştırarak hem estetik hem de sağlık alanında sizlere destek verecektir.

 

Yetişkin bireyler üst ön dişlerinin görünümünden rahatsız olarak tedavi süreçlerine son dönemlerde daha çok başvurmaya çalışmaktadır. Öne doğru çıkık olan dişlerin hasar görme olasılığı daha yüksek olabilmektedir. Özellikle ısırma ile darbe alma gibi kaza durumlarında ön diş hasarlarını görebilmekteyiz. Ancak ortodontik tedavi onları tekrar kendilerine ait olan konuma doğru getirmek için önemli bir nokta sunmaktadır.

 

Üst ve alt çenelerin birbirlerine göre konumlanmaları dişlerin istenen şekilde görünmemesine ve yanlış bir kapanma durumuna neden olabilir. Ortodontik tedavi bu iki sorunu da düzeltebilir. İstenen ağız yapısına kavuşma sağlanırken beslenme süreçlerinize de destek olunmaktadır. Dişler düzgün bir şekilde birleşmediğinde yani alt ve üst çene kapanma sorunları olmaz ise, bu durum çene kaslarını zorlayacak çene ve eklem problemlerine ve bazen baş ağrısına neden olabilecektir. Ortodontik tedavi sizin hem psikolojik hem de biyolojik yapınıza katkılar sunmaktadır.

 

Diş Teli Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Diş teli fiyatları ve tedavi süreci kapsamlı olarak değerlendirilmektedir. Diş teli fiyatları bireylerin getirdiği sorun ile değerlendirilmeye başlanmaktadır. Hangi yöntem nasıl ele alınacak, hangi müdahale yöntemi tercih edilecek, birey hangi braket türünü seçecek gibi sorular değerlendirilerek diş teli fiyatları 2021 düzenlemelerince ele alınmaktadır. Diş kliniğinin bulunduğu mekan da fiyatlar üzerinde etkili olmaktadır. 

 

Diş teli tedavisi uzun ve ağrılı geçen bir süreç değildir. Bireyler ilk aşamalarda bir uyumsama sürecine girmektedir. Bu uyum sürecinin ardından her zamanki rutininize, beslenme süreçlerine dönebilirsiniz. Diş teli ile beslenme sürecinde bazı besinlerin tüketimine dikkat etmek gerekir. Çok sert, kabuklu ve yapışkan yapılı besinler braketlerinize zarar getirebilmektedir. Bu nedenle kullanımı süreç boyunca kısıtlıdır.


Share: