Görüntü
Alpdent ile Sağlıklı Gülümseme
Alpdent ile Sağlıklı Gülümseme

Alpdent olarak sizlere sağlıklı bir ağız yapısının kapılarını açmaktayız. Ortodonti tedavisine başvurmak isteyen ancak kaygılanan pek çok bireyin sorduğu “diş teli nedir?, diş teli nasıl takılır?, diş teli fiyatları nasıl belirlenir?” gibi sorularınıza ayrıntılı cevap vererek sizlere süreç analizimizi yapmaktayız.

 

Sağlıklı Ağızın İpuçları

Ağzı ve diş sağlığı bireylerin en önem verdiği noktalardandır. Sağlıklı bir ağız sağlıklı bir vücudun da sembolüdür. İç organlarımızdaki bazı sorunların belirtileri de ağız sağlığımızdan da anlaşılmaktadır. Örneğin mide problemleri olan bireylerde ağız kokuları da gözlemlenmektedir. Vücudun tüm sinyallerini ağız yapısından gözlemlemek de mümkündür. Bu noktada ağız sağlığının önemi tartışılmaz bir gerçektir.

 

Diş Teli Ağız Sağlığımızı Etkiler Mi?

Diş teli kullanımı ile istenen ağız sağlığınıza ulaşmak mümkündür. Diş teli neden gereklidir diye soracak olursak en büyük sebeplerinden biri de ağız sağlığınızı korumaktadır. Ne kadar estetik görünüme katkı sağlasa da ağız sağlığına katkılarından ötürü diş teli kullanımını düşünmek gerekmektedir.

 

Braket Temizliğini Nasıl Yapmalıyız?

Bireyler ilk aşamalarda braket temizliğinden kaçmaktadır. Sanki teller çıkacak veya zarar görecek diye düşünerek bu durumu erteleme durumundadırlar. Ancak teller sert bir darbe almadığı sürece çıkmamaktadır ve güzelce temizlenmelidir. Temizleme işlemlerinin olmaması durumunda ek sorunlar da baş gösterebilmektedir.

Sağlıklı ağız yapısının ana kuralı temizliktir. Braket alt kısımları dişlere tam oturduğu için çürüme yapmamaktadır. Ancak kenar kısımlarında besin birikmeleri de gözlenmektedir. Bu duruma çok dikkat edilmelidir. Aksi durumda birikmeler koyulaşmalar gösterebilir, kahverengi lekelere dönebilmektedir. Ağız yapınızı korumaya hatta daha da iyileştirmeye çalışırken bir de ek sorunlarınız oluşum gösterebilmektedir. Zorlu süreçlerin meydana gelmemesi adına braket temizliğine özen göstermeniz önerilmektedir.

 

Diş Teli Fiyatları Nasıl Değerlendirilir?

Diş teli fiyatları 2021 yılı düzenlemelerine göre ekonomik, sağlık alanındaki gelişmeler ile bireysel etmenlerin içerdiği durumlarca diş teli fiyatları belirlenmektedir. Diş teli uygulanacak olan klinik, doktorun alanında uzmanlığı diş teli fiyatları üzerinde büyük öneme sahiptir. Alpdent olarak bireysel değerlendirmeler sonucunda sizlere uygun ödeme koşulları ile diş teli fiyatlarını sunmaktayız.

 


Share: