Görüntü
Ortodonti Sürecinin Planlanması
Ortodonti Sürecinin Planlanması

Ortodonti tedavisi birbirini izleyen ve tamamlayan bir dizi adımdan oluşmaktadır. Süreç İçerisinde gerekli tüm durumların değerlendirilmesinin planlanması etkili ve sistematik bir düzenleme sonucunda ortaya konulmaktadır. Alpdent olarak sizlere sunduğumuz bireysel plan çerçevesinde etkili süreci yönlendirmekteyiz.

 

Bu yazımızda “Ortodonti Sürecinin Planlanması” başlığını inceleyeceğiz. Bu başlığın temelinde yer alan sorulara da etkili cevaplar vermek önemlidir. Diş teli nedir, diş teli fiyatları nasıl değerlendirilmelidir, diş teli fiyatları 2020 değerlendirmelerinde ön plana çıkan etmenler nedir gibi soruların cevaplanarak süreci şekillendirmesi büyük önem taşımaktadır. 

 

Braket Nedir? Temizliği Nasıl Yapılmalıdır?

 

Braketlerde temizlik ortodonti sürecinin en önemli noktası olarak karşımıza çıkmaktadır. Braket temizliği süreci şekillendirmekte ve istenen amaca ilerlerken bizlere yardımcı olmaktadır. Gerekli desteğin sunularak süreci değerlendirmek önemlidir. Bu noktada doktorunuzun sizlere önermiş olduğu kalitesi onaylanmış olan ürünleri tercih ederek etkili temizlik işlemlerini sürdürebilmektesiniz. Bu noktada diş teli fiyatları da etkilenecektir. Süreç içerisinde gerekli adımların planlanarak sağlıklı bir yapı oluşumunun sağlanması ile diş teli fiyatları da olumlu anlamda gelişme gösterecektir. 

 

Braket Seçiminde Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

 

Braket seçimi, sürecin şekillenmesinde büyük önem taşımaktadır. Bireysel değerlendirmeler neticesinde ortaya konulan durumların sonucunda hangi braketin tercih edileceği ortaya konulmaktadır. Braket türleri; şeffaf, lingual ve metal türde olabilmektedir. Bu türler içerisinden bireysel beklenti ve ihtiyaçlar çerçevesinde ön plana çıkacak olanlar tespit edilmeli ve tedaviye başlanmalıdır. Diş teli tedavisinde birey gerekli adımları yerine getirerek sağlıklı ağız yapısına ulaşabilmektedir.

 

Diş Teli Kullanmalı Mıyım?

 

Diş teli tedavisini gerektiren etmenler çeşitlidir. Bireysel değerlendirme ile ortaya konulmaktadır. Sürecin getirisine uygun değerlendirme yapılarak bireyin diş teli kullanım durumu değerlendirilmektedir.

 

Diş Teli Fiyatları Değerlendirmeleri Nasıl Yapılır?

 

Diş teli fiyatları süreç içerisinde pek çok durum ile şekillenmektedir. Bu şekillendirmelerde bireysel planlamalara göre ortaya konulan müdahale yöntemleri ile bağlı olunan klinik ve bireyin sorunları fiyatların düzenlemelerinde ön plana çıkmaktadır.

 

Sağlıklı Ağız Yapısı Mümkün Mü?

 

Gerekli adımların planlamak uygun bir tablo içerisinde sunulması sağlıklı ağız yapısının altın anahtarıdır.


Share: