Görüntü
Braketlerimi Nasıl Temizlerim
Braketlerimi Nasıl Temizlerim

Diş teli tedavi sürecinde braket temizliği büyük önem kazanmaktadır. Braketlerin temizlenmesi sürecin daha verimli ve kısa sürede olumlu değişmeler yaşamasına katkı vermektedir. Alpdent olarak bireysel müdahale planları çerçevesinde sağlıklı ağız yapısı ve diş teli bakımı konusuna önem getirmekteyiz. İlk olarak bireylerin belirli soruları düşünerek bu soruların cevaplandırmalarını doğru bir şekilde alması sürecine katkı vermektedir. Diş teli fiyatları nedir? Şeffaf diş teli nedir? İmplant nedir? Gibi sorular bu bağlamda ele alınabilmektedir.

 

Alpdent ile diş teli tedavi süreci adımları bireye özgü şekillenmekte ve analiz edilmektedir. Bu bağlamda ele alınan bir diğer etmen olan diş teli fiyatları da önemli olan etmenlerdendir.

 

Braket Nedir?

Braketler küçük kare yapılar olup telleri birbirine bağlamaya yardımcı olmaktadır. Süreç içerisinde etkili adımlar ile gelişmeye yardımcı olan en önemli etmendir. Sağlıklı ağız yapısına kavuşmak sağlıklı bir ortodonti sürecini değerlendirerek mümkün olmaktadır. Alpdent olarak sizlere bu konuda gerekli hizmeti sunmaktayız. Braket seçimine göre gözlemlenen süreç planı diş teli fiyatları üzerinde de etki sahibi olmaktadır.

 

Braket Türleri Nedir?

Braket türleri bireysel etmenlere ve ihtiyaçlara göre şekillenme göstermektedir. Metal türde olan braketler zamanla gelişme göstermiş ve şeffaf türlerin oluşumuna destek vermiştir. Süreç ele alınarak düşünüldüğünde ilk olarak metal türde braketler üretilmiş ancak estetik unsurların ön plana daha çok çıkması ile şeffaf türler kullanılmaya başlanmıştır. Tüm türlerin birbirine göre avantajları ve dezavantajları olabilmektedir. Bireylerin türleri tanıması ve ihtiyaç beklenti analizi ile doktorunun onayını da alarak seçim yapması beklenmektedir.

 

Lingual Braketler Nedir?

Dişlerin arka kısımlarına eklenen tellerdir. Ön yüzeyinde bulunmayan braketler arka kısımda yer almaktadır. Bu durumda estetik anlamda büyük avantaja sahip olunmaktadır. Yetişkinlerin başvurusunun yüksek olduğu bu tür braketlerin en büyük dezavantajı arka tarafta yer edinen braketlerin dile değdikçe yaralanmalara neden olabilmesidir. Bu durumun dikkate alınması önem arz etmektedir.

 

Braket Temizliği Nasıl Yapılır?

Braketlerin özel malzemeler kullanılarak temizlenmesi önemlidir. Hassas yapılarının sağlıklı bir şekilde ele alınması için diş ipleri, gargaralar ve doktorunuzun önerdiği fırçalar yardımı ile süreçte temizlik işlemlerinin yapılması sağlanmaktadır. Dişlerin fırçalanması önemlidir. Braketlerin kenar kısımlarında besin birikmesi mevcuttur. Alt kısımda çürüme olmaksızın kenarların temizlenmesi leke oluşumlarına karşı gelinmesinde önemli etki sahibidir.

Diş teli fiyatları süreç içerisinde değerlendirilmektedir. Bireysel muayeneler içerisinde her problem durumu ele alınarak süreç izlenmektedir. Diş teli fiyatları da bu bireysel muayene süreçlerine göre değerlendirilmektedir.

 


Share: