Hastalarımız birde bizden dinleyin diyor...
Bizimle Neler Değişti?
Diş Teli Fiyatları info_outline Diş teli ile neler başarabiliriz ve değer mi? Taksitlerle ödemek nasıl olur ?
İmplant Fiyatları info_outline İmplant Fiyat / Performans Oranı Siz Ne Dersiniz ?
Diş Teli Nasıl Takılır info_outline Diş teli takarken acı olur mu ? Kısa sürer mi ?
Şeffaf Diş Teli info_outline Arkadaşınız Diş Telinizi Farketmedi mi ? Nasıl olur ?
Önce & Sonra info_outline Hastalarımızın Son Halleri ?
İmplant Nasıl Yapılır info_outline İmplant Sadece 10 dk !! Dolgu 3 Kat Kanal 5 Kat Daha Uzun Sürüyor
...
Hastalarımız Ne Diyor ?
format_quote
format_quote
" Başak hanımın enerjik ruhu ve Emre Bey'in ilgilisi bir diş kliniğini ancak bu kadar güzelleştirir.İlgi alaka süper, fiyatlar da diğer kliniklere nazaran daha uygun yalnızca muhasebeyle ilgilenen bayan yorgunluğunu her seferinde negatif yansıtmasa herşey 10 numara olur. "
format_quote
" Tesadüf eseri karşılaştığım ve bir cesaretle arayıp ulaştığım ama şu anda çokça memnun olduğum bir aile diyebilirim.😍 Tedirgin ve korkulu bir şekilde muayenehaneye gittim fakat kapının önünden içeriye kadar çok güzel bir ilgi alaka ile karşılaştım. 🙏🏻Muayene tertemiz ve yüzleri gülen insanlarla karşılastim Emre Bey işinde yetkin ve güven verici gerçekten güler yüzlü bir şekilde beni karşılayıp durumumu anlatti çıktıktan sonra tek düşündüğüm şey ne zaman tel tedavisine baslayabilecegim idi.😊 Hasta ile iletişim olağanüstü gerçekten her muayeneme yuzum gülerek gidiyorum çünkü öyle karşılanacağima adım gibi eminim.💐 Böyle bir ekiple karşılaştığım için ve tedavi olduğum için çok şanslı ve mutluyum. Her şey için teşekkürler Alpdent. 😍🙏🏻🙏🏻 "
format_quote
" Yaklaşık üç senedir dişlerimi tedavi ettirmek için özel-devlet hastane hastane gezdim. Ama boş yere para döktüm hiçbir netice alamadım. Gittiğim her doktor ayrı bir şey diyordu, hiçbiri kafama yatmıyordu ve benim kafam çok karışmıştı. En son internetten kendim dişlerim için en son çıkan teknolojileri incelemeye başladım. Ve o şekilde Alpdent internet sitesini buldum. Emre beyin videolarını izlerken dedikleri kafama yatmıştı. İletişim bilgilerine açarken dua ettim İstanbulda olsun burası diye. İstanbuldaydı ve hemen iletişime geçip gittim. Emre beyin nezaketi ve işini profesyonelce yapması ve asistanlarının da güleryüzlülüğü insana güven veriyor. Verdikleri güven sayesinde ben de, çevremde diş sıkıntısı olanlara Alpdenti güvenle tavsiye ediyorum. Dişlerime şeffaf tel takıldı ve çevremdekiler farkedemiyor dişlerimde tel olduğunu. Şu an dişlerim düzeliyor. Hepsi onların sayesinde. Teşekkürler 🙏🌺😁 "
format_quote
format_quote
" Yaklaşık 2 yıldır ,15 gün arayla her geldiğimde güler yüzlü ve samimi bir ortamda tedavime devam ediyorum. Son 2 ay 😇 Doktorum Emre Bey harika bir doktor. Asistanları son derece nazik ve kibar ve güler yüzlü. Onlarında ortodonti tedavisi olmaları sizin alışma sürecinize çok olumlu yansıyor. Sizi anlıyorlar. Benim ilk başladığım zamanlarda Emre Bey kullanıyordu 🙃 Gülebilmemi sağladıkları için onlara minnettarım 🙏 Not: 10dk geç kalırsanız randevunuz ileri bir tarihe erteleniyor ama İstanbul şartlarında zamanında yetismeyi öğreniyorsunuz.😉 "
format_quote
" 1.5 yıl süren tel tedavim süresince öncelikle doktorum Emre bey'e ve güleryüzlü,tatlı asistanlara sonsuz teşekkürlerimi iletiyorum. İlgi alaka istiyorsanız kesinlikle tavsiye ettiğim bir klinik :) "

Şeffaf Diş Teli Diş teli tedavisi dişlerdeki çapraşıklıkları, eğrilikleri, ayrıklıkları, yani dişlerdeki konum bozukluklarını belirli bir süreç içerisinde düzelten bir tedavidir. Temel olarak dişlerde ortodontik harekete sebep olacak bir kuvvet oluşturan sistemlerle uygulanan bir tedavidir. Bundan yaklaşık 30 yıl önce diş teli tedavisi dişlerin üzerine yapıştırılan ve kare formunda olan, braket dediğimiz metallerle yapılıyordu. Bu metal braketler her ne kadar dişleri istenilen düzeyde düzeltse de estetik açıdan kötü görünmesi kullanım alanını daraltıyor, özellikle dış görünüşün önemli olduğu konumda olan insanlar diş teli tedavisi göremiyordu. Bu sebeple araştırmacılar metal braketlerle aynı sonucu doğuracak ve estetik açıdan daha az belirgin sistemler araştırmaya başladı. Ve şeffaf diş teli kavramı gündeme geldi.

Görünmez Diş Teli Çeşitleri

Görünmez Diş Teli Günümüzde şeffaf diş teli denildiğinde kastedilen genellikle şeffaf plak uygulamaları olsa da aslında 3 çeşit görünmez diş teli vardır. Şeffaf diş teli olarakta isimlendirilen ve metal diş tellerine göre daha estetik olduğu için tercih edilen bu 3 sistemin belli olmayanından az belli olanına doğru sıralaması aşağıda saydığımız gibidir.

• Lingual ortodonti
• Şeffaf plak
• Şeffaf braket

Şeffaf Diş Teli Çeşitleri Arasındaki Farklar

Şeffaf diş teli çeşitleri kullanılan malzeme tedavi süreci, tedavi konforu gibi birçok konuda birbirinden farklılık gösterirler. Bu farklılıkları her konu başlıklarının altında ayrı ayrı ele alacağız.

Lingual Ortodonti

Lingual Ortodonti Lingual ortodonti; diş telinin dişlerin dış tarafına değil de, dile bakan iç tarafına yapıştırılmasıyla yapılan ortodonti tedavisidir. Diş teli, dişlerin iç tarafında olduğu için dışarıdan bakıldığında hiçbir şey görünmez. Bu durum lingual ortodontinin en büyük avantajıdır. Bununla birlikte lingual ortodontinin 3 tane büyük dezavantajı vardır.
Bunlardan birincisi; dilde ciddi anlamda rahatız edici yaralar oluşturması ve yaşam konforunu düşürmesidir.
İkincisi; tedavi süresini uzatmasıdır. Örneğin normal diş telleri ile bir senede bitecek vaka, lingual ortodonti ile 1,5 yılda biter.
Üçüncüsü ise normal diş tellinden yaklaşık 3 kat pahalı olmasıdır.
Lingual ortodonti ilk çıktığı yıllarda büyük ilgi görmesine rağmen zaman geçtikçe pek kullanışlı bir sistem olmadığı anlaşılmış ve özellikle son zamanlarda lingual ortodonti bütün bu dezavantajları ile piyasada tercih edilmemeye başlamıştır. Şeffaf plak tedavisinin uygulanmaya başlamasından sonra ise lingual ortodontinin görünmezlik avantajını şeffaf plak tedavilerinin de sunmasıyla lingual ortodonti en büyük avantajını da yitirmiştir.

Şeffaf Plak

Şeffaf Plak Şeffaf plak tedavisi; yukarıda saydığımız şeffaf diş teli sistemleri içerisinde en az belli olanı ve en konforlusudur. İnvisalign sistem, cleanaligner, asoaligner, digiorto gibi ticari isimleri vardır. En büyük avantajı takılıp çıkarılabiliyor olmasıdır. Normal diş teli tedavisinde yemek yerken yiyecekler dişlerinizin arasına kaçar ve temizlik problemdir. Şeffaf plak tedavisinde ise plaklarınızı çıkartıp ağzınızda hiçbir şey yokken rahat rahat yemeğinizi yiyebilirsiniz. Ayrıca diş teli tedavisinde diş tellerinin kötü görünümünden dolayı hastalarımız düğüne yada özel davetlere katılırken rahatsızlık duyarlar. Şeffaf plak tedavisinde ise plaklarınızı çıkardığınızda sanki hiç tedavi görmüyormuş gibi normal bir görünüme sahip olursunuz. Gerçi plaklarınızı çıkarmasanız dahi şeffaf oldukları için zaten fark edilmezler.
Yine normal diş teli tedavisinde özellikle alışma döneminde diş telleri yanaklarda dudaklarda tahrişler yapabiliyorken şeffaf plaklara alışmakta çok kolaydır.
Şeffaf plak tedavisinin dezavantajları ise; her bozukluğu düzeltememesidir, kullanım alanı sınırlıdır. Sizin dişlerinizde kullanabilip kullanılamayacağına doktorunuz karar vermelidir. Diğer dezavantajı; dişleri düzeltme hızı ve başarısı hastalarımızın plaklarını günlük takma miktarlarına bağlıdır. Şeffaf plak tedavisinde en sık karşılaşılan sorun budur. Plakların günde en az 20 saat kullanılması gerekir ki dişleri istenilen düzeyde düzeltebilsin. Normal diş telleri dişlere yapışık olduğu için böyle bir durum yoktur. Diş tellerinin takıldığı günden itibaren dişlerde düzelme başlar, hastamızın takmaması söz konusu değildir. Şeffaf plaklar ise hastalarımız tarafından takılıp çıkarılabilen sistemler oldukları için tedavi hastalarımızın gayreti ile doğru orantılı olarak ilerler.

Şeffaf Plak Teli Dişleri Düzeltir mi?

Dişlerdeki konum bozukluğunun düzeltilmesi için dişlere hareket verecek ortodontik kuvvetin oluşturulması gerekir. Bu kuvvet oluşturulduktan sonra dişler düzelmeye başlar. Bu kuvvetin hangi sistem tarafından oluşturulduğunun bir önemi yoktur. Bu mantıkla şeffaf plak tedavisinin normal diş telinden hiçbir farkı yoktur.

Şeffaf Plak Nasıl Hazırlanır?

Önce hastamızdan fotoğraf, röntgen ve dişlerinin ölçüsü alınır. Bu veriler ışığında tedavi planlaması yapılır ve alınan ölçüler şeffaf plakların hazırlanması için laboratuvara gönderilir.
Laboratuvarda diş ölçüleri optik okuyucularla okunarak bilgisayar ortamına aktarılır. Ve yine bilgisayar ortamında dişler biraz düzeltilir ve yeni bir ölçü elde edilir. Elde edilen yeni ölçünün üzerine birinci şeffaf plak basılır. Sonra dişler biraz daha düzeltilerek yeni bir ölçü elde edilir ve yeni bir plak daha basılır. Bu işlem dişler tamamen düzelene kadar devam eder ve dişlerin başlangıçtaki bozukluğunun durumuna göre 10-20 arasında şeffaf plak elde edilir.

Şeffaf Plak Nasıl Kullanılır?

Şeffaf Plak Nasıl Kullanılır Şeffaf plaklar takılıp çıkarılabilen özellikte olup yemek haricinde takılmalıdır. Genellikle 2 haftada bir yeni plağa geçilerek tedaviye devam edilir. Yalnız bazı plaklar 1 hafta kadar bazıları ise 3 hafta kadar kullanılabilir. Bu sebeple bir sonraki plağınıza ne zaman geçeceğinize doktorunuz karar vermelidir.

Peki Şeffaf Plak Tedavisi Ne Kadar Sürer?

Şeffaf plak tedavisinin ne kadar süreceği; • Dişlerdeki bozukluğun miktarına
• Şeffaf plakların gün içerisinde ne kadar takıldığına bağlık olarak değişir.

Şeffaf Braket

Şeffaf Braket Bu sistemde dişlerin üzerine yapıştırılan braketler metal değil şeffaftır. Şeffaf braketler metal diş tellerine göre çok daha az belli olur. Şeffaf diş telleri arasında en çok kullanılan yöntem şeffaf braketlerdir. Piyasada şeffaf braket olarak kullanılabilecek 3 çeşit braket vardır. Bunlar; sert plastik braketler, seramik braketler, safir braketlerdir.
Sert plastik braketler şeffaf braketlerin içinde en ucuzudur. Genellikle çin malıdır. Esneklik özelliğinin olması istenilen diş hareketlerinin tam anlamıyla yapılmasına engel olur. Genellikle çok ucuza diş teli tedavisi yapan kliniklerde tedavi maliyetini düşürmek amacıyla kullanılır. Seramik braketler ve safir braketler birbirlerine yakın özellikte olup istenilen sonucu etkili bir biçimde verirler.

Şeffaf Braket Seramik veya safir braketlerin 2 önemli dezavantajı vardır.
Bunlardan birincisi; diş yüzeyine metal braketler kadar iyi yapışmamasıdır. Bu sebeple metal braketlere göre daha kolay kırılırlar, dikkatli kullanılmalıdır. Tellerine özen gösterecek bilince sahip olmayan yaş grubundaki hastalarımızda kullanılmamasını öneririz.
İkinci dezavantajı ise; ağız hijyenin yetersiz olduğu durumlarda etrafında diş taşı ve tartar birikerek diş teli ve braketlerin arasındaki sürtünme kuvvetini artırır. Bu durum da, tedavi süresini uzatır. Yani kısacası ağız hijyeni yetersiz hastalarda tedavi süresini gereksiz yere uzatmamak için şeffaf braketlerin kullanımı önerilmez. Bununla birlikte ağız hijyeni iyi olan ve diş tellerini özenli kullanan hastalarda metal braketler ile şeffaf braketler arasında herhangi bir fark yoktur.

Kampanyalarımızdan Haberdar Olun

İmplant, ortodonti tedavisi ve estetik diş uygulamarında yaptığımız kampanyalardan haberdar olmak için abone olabilirsiniz.

mail