Hastalarımız birde bizden dinleyin diyor...
Bizimle Neler Değişti?
Diş Teli Fiyatları info_outline Diş teli ile neler başarabiliriz ve değer mi? Taksitlerle ödemek nasıl olur ?
İmplant Fiyatları info_outline İmplant Fiyat / Performans Oranı Siz Ne Dersiniz ?
Diş Teli Nasıl Takılır info_outline Diş teli takarken acı olur mu ? Kısa sürer mi ?
Şeffaf Diş Teli info_outline Arkadaşınız Diş Telinizi Farketmedi mi ? Nasıl olur ?
Önce & Sonra info_outline Hastalarımızın Son Halleri ?
İmplant Nasıl Yapılır info_outline İmplant Sadece 10 dk !! Dolgu 3 Kat Kanal 5 Kat Daha Uzun Sürüyor
...
Hastalarımız Ne Diyor ?
format_quote
format_quote
" Başak hanımın enerjik ruhu ve Emre Bey'in ilgilisi bir diş kliniğini ancak bu kadar güzelleştirir.İlgi alaka süper, fiyatlar da diğer kliniklere nazaran daha uygun yalnızca muhasebeyle ilgilenen bayan yorgunluğunu her seferinde negatif yansıtmasa herşey 10 numara olur. "
format_quote
" Tesadüf eseri karşılaştığım ve bir cesaretle arayıp ulaştığım ama şu anda çokça memnun olduğum bir aile diyebilirim.😍 Tedirgin ve korkulu bir şekilde muayenehaneye gittim fakat kapının önünden içeriye kadar çok güzel bir ilgi alaka ile karşılaştım. 🙏🏻Muayene tertemiz ve yüzleri gülen insanlarla karşılastim Emre Bey işinde yetkin ve güven verici gerçekten güler yüzlü bir şekilde beni karşılayıp durumumu anlatti çıktıktan sonra tek düşündüğüm şey ne zaman tel tedavisine baslayabilecegim idi.😊 Hasta ile iletişim olağanüstü gerçekten her muayeneme yuzum gülerek gidiyorum çünkü öyle karşılanacağima adım gibi eminim.💐 Böyle bir ekiple karşılaştığım için ve tedavi olduğum için çok şanslı ve mutluyum. Her şey için teşekkürler Alpdent. 😍🙏🏻🙏🏻 "
format_quote
" Yaklaşık üç senedir dişlerimi tedavi ettirmek için özel-devlet hastane hastane gezdim. Ama boş yere para döktüm hiçbir netice alamadım. Gittiğim her doktor ayrı bir şey diyordu, hiçbiri kafama yatmıyordu ve benim kafam çok karışmıştı. En son internetten kendim dişlerim için en son çıkan teknolojileri incelemeye başladım. Ve o şekilde Alpdent internet sitesini buldum. Emre beyin videolarını izlerken dedikleri kafama yatmıştı. İletişim bilgilerine açarken dua ettim İstanbulda olsun burası diye. İstanbuldaydı ve hemen iletişime geçip gittim. Emre beyin nezaketi ve işini profesyonelce yapması ve asistanlarının da güleryüzlülüğü insana güven veriyor. Verdikleri güven sayesinde ben de, çevremde diş sıkıntısı olanlara Alpdenti güvenle tavsiye ediyorum. Dişlerime şeffaf tel takıldı ve çevremdekiler farkedemiyor dişlerimde tel olduğunu. Şu an dişlerim düzeliyor. Hepsi onların sayesinde. Teşekkürler 🙏🌺😁 "
format_quote
format_quote
" Yaklaşık 2 yıldır ,15 gün arayla her geldiğimde güler yüzlü ve samimi bir ortamda tedavime devam ediyorum. Son 2 ay 😇 Doktorum Emre Bey harika bir doktor. Asistanları son derece nazik ve kibar ve güler yüzlü. Onlarında ortodonti tedavisi olmaları sizin alışma sürecinize çok olumlu yansıyor. Sizi anlıyorlar. Benim ilk başladığım zamanlarda Emre Bey kullanıyordu 🙃 Gülebilmemi sağladıkları için onlara minnettarım 🙏 Not: 10dk geç kalırsanız randevunuz ileri bir tarihe erteleniyor ama İstanbul şartlarında zamanında yetismeyi öğreniyorsunuz.😉 "
format_quote
" 1.5 yıl süren tel tedavim süresince öncelikle doktorum Emre bey'e ve güleryüzlü,tatlı asistanlara sonsuz teşekkürlerimi iletiyorum. İlgi alaka istiyorsanız kesinlikle tavsiye ettiğim bir klinik :) "

Ortodonti tedavisinde implant uygulamalarının yeri

 
  Ortodonti tedavisi; var olan dişleri olması gereken konuma getirerek hem fonksiyonel olarak daha rahat kullanılmasını hemde estetik olarak daha güzel görünmesini amaçlayan bir tedavidir. Bu işlem dişlerin üzerine kuvvet aktarıcıları olan braketlerin yapıştırılmasıyla ve braketlerin içerisinden geçen çok esnek özellikte olan ark telinin geçirilmesiyle yapılır.
  Bazı dişler anne prenatal dönemde yani anne karnında dişlerin oluşması sırasında oluşan bir aksama sebebiyle oluşmaz ve doğuştan eksik olur. Doğuştan oluşmayan dişler sıklıkla lateral dişler dediğimiz ön iki tavşan dişin yanındaki küçük kesici dişlerdir.
  Bazı dişlerde diş tedavisinden önce herhangi bir sebeple çekilmiş olur. Ve hasta ortodonti tedavisine geldiğinde ağzında yukarıda anlattığımız sebeplerden dolayı eksik dişleri vardır.
  Eksik dişlerin varlığında klinik olarak tercihimiz; ortodonti tedavisi ile mümkün olduğunca önündeki ve arkasındaki dişleri birbirlerine yaklaştırarak boşluğu kapatmak ve herhangi bir protez uygulamasına ihtiyaç bırakmamaktır. Yalnız bu durum her zaman mümkün olmamaktadır. 
  Diş eksikliklerinden kaynaklanan boşlukların ortodonti tedavisi ile kapatılamadığı durumlarda tedavi sonunda protez planlaması yapılır. Eksik dişlerin en sağlıklı, en kullanışlı ve en uzun ömürlü olarak geri kazandırılması implant uygulaması ile mümkündür. İmplant uygulamaları başlangıçta porselen köprülerle karşılaştırıldığında daha pahalı gibi görünsede ilerleyen zamanda değiştirilmesi gerekmemesi ve daha uzun ömürlü olması sebebiyle esas olarak uzun dönemde daha ucuzdur.
  Ortodonti tedavisinde implant uygulamalarında dikkat edilmesi gereken 2 önemli nokta vardır.
Ortodonti tedavisinde dişlerin hareketiyle yeni kemik oluşmaktadır. İmplant uygulaması yeni oluşan kemiğe yapılacaksa kemik oluştuktan sonra 3-4 ay kadar kemiğin olgunlaşması beklenmelidir.
İkinci önemli nokta ise; implant uygulaması dişler son yerlerini aldıktan sonra, yani en erken ortodonti tedavisinin bitiminden birkaç ay önce yapılmalıdır. Çünkü daha erken yapıldığında ortodonti tedavisi ile dişler hareket ederken yapılan implant sabit kalır ve bir süre sonra alakasız bir yerde kalabilir. Ve implantta konum problemi yaşanır.

 
Etiketler: ortodonti ortodonti tedavisi diş teli diş teli tedavisi

Yorum Yazın

0 YorumKampanyalarımızdan Haberdar Olun

İmplant, ortodonti tedavisi ve estetik diş uygulamarında yaptığımız kampanyalardan haberdar olmak için abone olabilirsiniz.

mail