Görüntü
Diş Teli Fiyatları 2024
Diş Teli Fiyatları 2023

Diş teli tedavisinde yeni yılda düzenlemeler sağlanarak süreç ilerlemesi devam etmektedir. Diş teli tedavisinde tedavi sürecindeki planlamalar ile istenen düzeyde ilerleme sağlanması için gerekli düzenlemleer yapılmalıdır. Öncelikle diş teli tedavisine neden başvurulduğu ve temel ihtiyaçların ne olduğu ele alınmaktadır. Bu ihtiyaçlar da diş teli fiyatları 2024 yılı düzenlemelerine göre şekillenmektedir. Diş teli fiyatları 2024 yılı düzenlemeleri bizlere gelişim süreçleri hakkında değerlendirme referanslarını verecektir. Diş teli tedavileri bireysel olarak değerlendirilerek düzenleme sağlanmaktadır. Yeni yılda diş teli tedavisi düzenlemeleri ile sağlıklı ağız sağlığı gelişimi oluşturulabilmektedir.

Diş Teli Kullanımı Nasıl Sağlanır?

Diş teli tedavisi alanında uzman ortodontistler tarafından uygulanmaktadır. Ortodontistiniz ihtiyacınız olan doyumu almanız için gerekli destek hizmetlerini sizlere sunmaktadır. Alanında uzman ortodontistiniz sizlere nelerin ihtiyacı olduğunu sorarak  tedavi planlamanızı yapacaktır. Bireysel ihtiyaçlara göre braket seçimleri sağlanarak rahat ve sistemli bir şekilde düzenlemelerin yapılması sağlanmalıdır. Braket türlerinin seçilmesi ile diş teli takımı sağlanmaktadır. Diş teli kullanımında dikkat edilecek noktaların bilinmesi sağlıklı temizlik ve bakım süreçleri için kıymetli olmaktadır. Bu değerlendirmeler diş teli fiyatları 2024 için de önemli bir yer tutmaktadır. Diş teli fiyatları 2024 yılındaki tüm durum analizleri ele alınarak diş teli fiyatları belirlenmektedir. Diş teli temizliği de ele alınarak bu süreç sağlıklı bir şekilde ilerletilmektedir.

Diş Telini Kullanmalı Mıyım?

Diş teli tedavisinde dikkat edilecek temel noktaların başında diş teli kullanmalı mıyım sorusu olmaktadır. Siz bireysel tercihlerinizi yapabildiğiniz gibi ortodontistiniz de sizin gelişiminize uygun bir sistem kurmaya çalışacaktır. Diş teli tedavisi her birey tarafından uygulanabilmektedir. Diş teli tedavisinde ele alınan bu durum pek çok avantajı barındırmaktadır. Çocuk veya yetişkin yaş döneminize göre bu durum incelenerek gerekli destek hizmetleri sunulmaktadır. Bu destek hizmetlerinin ele alınması ile istenen noktaya ulaşabilmek adına adım adım süreç analizleri sağlanmaktadır. Tüm bu değerlendirme süreçlerinde diş teli fiyatları da etkilenmektedir. Hangi gelişim döneminde hangi sorunların olduğu, bu sorunlara nasıl müdahale edildiği konularında fiyatlandırmalar ele alınmaktadır.


Share:
Sıkça Sorulan Sorular
- Diş teli takma işlemi ağrılı bir işlem midir?

Diş teli takma işlemi tamamen ağrısız ve acısız toplamda yaklaşık 15-20 dakika süren basit bir işlemdir.

- Diş teli tedavisinde ağrılar ne kadar sürer?

Tedavi sırasında belli periyotlarda yaptığımız sıkma işlemleri ortalama 1 ile 3 gün arasında azalarak kaybolmaktadır. İşlem sırasında sıkma kuvvetine göre bazı zamanlar bir kaç dakika içerisinde tamamen geçer.

- Diş teli tedavisi ortalama ne kadar sürer?

Diş teli tedavisi kişinin ihtiyacına göre tek çene ve çift çene olarak ikiye ayrılır. Tek çene tedavilerde dişlerdeki bozukluk durumuna göre ortalama 6-8 ay, çift çene tedavilerde ortalama 12-18 ay sürebilmektedir. İstenilen estetik sonuca ulaşıldığında tedavi sonlandırılır.

- Diş teli tedavisinde kişisel bakımın önemi nedir?

Diş teli tedavisinde diş temizliği için uygun olan ortodontik fırçalarla birlikte dişlerin düzenli olarak fırçalanması, plak oluşumundan kaçınılması son derece önemlidir. Ağız hijyeni hem kişinin sağlığı hem de tel tedavisinde önemli bir etkendir.

- Şeffaf braketler tedavi süresini uzatır mi?

Şeffaf braketlerde kullanılan malzeme önemlidir. Bazı şeffaf braketler sert plastik gibi malzemelerden oluştuğu için tedavi süresini uzatabilme durumu var. Ancak kliniğimizde porselen braketler kullanılmaktadır.

- Şeffaf braketler daha çabuk mu sararır?

Şeffaf braketlerin sararması durumu tamamen kişisel bakımla ilgilidir. Kliniğimizde 3 haftalık aralıklarla muayene çağırdığımız hastalar arasında sanki yeni takılmış gibi bakımına özen gösteren hastalar mevcut.

- Diş telleri ağızda yaralar yaptığında ne yapılmalıdır?

Diş telleri zaman zaman yanak ve dudakların iç kısımlarında tahrişler yapabilir. Bu durumda tahrişe sebep olan bölgeyi kurulayarak bal mumu yapıştırdığınızda hissedilen acı seviyesini en aza indirebilirsiniz.

- Diş teli çıkartma işlemi ağrılı bir işlem midir?

Tel çıkartma işlemi herhangi bir şekilde uyuşturma işlemine ihtiyaç duymadan yapılan yaklaşık 30 dakika süren basit bir işlemdir

- Tedavi bittikten sonra dişler tekrar bozulur mu?

Tel tedavisi bittikten sonra pekiştirme tedavisi başlamaktadır. Pekiştirme tedavisi dişlerin yeni konumuna adapte olabilmesi için dişlerin iç kısmına koruyucu tellerin takılması ve hastaya pekiştirme plaklarının verilmesidir. Pekiştirme plaklarının tavsiye edildiği şekilde takılmadığı durumlarda ve periyodik kontrollere gelinmediği durumlarda dişler tekrar bozulabilir. Bu noktada hastanın tedavi bittiğinde de üzerine düşen sorumlulukları yerine getirmesi önemlidir. Aksi takdirde dişlerin tekrar bozulması kaçınılmaz olur.

Yorum Bırakın
En geç 3 gün içerisinde sorunuza cevap verilecektir.