Hastalarımız birde bizden dinleyin diyor...
Bizimle Neler Değişti?
Diş Teli Fiyatları info_outline Diş teli ile neler başarabiliriz ve değer mi? Taksitlerle ödemek nasıl olur ?
İmplant Fiyatları info_outline İmplant Fiyat / Performans Oranı Siz Ne Dersiniz ?
Diş Teli Nasıl Takılır info_outline Diş teli takarken acı olur mu ? Kısa sürer mi ?
Şeffaf Diş Teli info_outline Arkadaşınız Diş Telinizi Farketmedi mi ? Nasıl olur ?
Önce & Sonra info_outline Hastalarımızın Son Halleri ?
İmplant Nasıl Yapılır info_outline İmplant Sadece 10 dk !! Dolgu 3 Kat Kanal 5 Kat Daha Uzun Sürüyor
...
Hastalarımız Ne Diyor ?
format_quote
format_quote
" Başak hanımın enerjik ruhu ve Emre Bey'in ilgilisi bir diş kliniğini ancak bu kadar güzelleştirir.İlgi alaka süper, fiyatlar da diğer kliniklere nazaran daha uygun yalnızca muhasebeyle ilgilenen bayan yorgunluğunu her seferinde negatif yansıtmasa herşey 10 numara olur. "
format_quote
" Tesadüf eseri karşılaştığım ve bir cesaretle arayıp ulaştığım ama şu anda çokça memnun olduğum bir aile diyebilirim.😍 Tedirgin ve korkulu bir şekilde muayenehaneye gittim fakat kapının önünden içeriye kadar çok güzel bir ilgi alaka ile karşılaştım. 🙏🏻Muayene tertemiz ve yüzleri gülen insanlarla karşılastim Emre Bey işinde yetkin ve güven verici gerçekten güler yüzlü bir şekilde beni karşılayıp durumumu anlatti çıktıktan sonra tek düşündüğüm şey ne zaman tel tedavisine baslayabilecegim idi.😊 Hasta ile iletişim olağanüstü gerçekten her muayeneme yuzum gülerek gidiyorum çünkü öyle karşılanacağima adım gibi eminim.💐 Böyle bir ekiple karşılaştığım için ve tedavi olduğum için çok şanslı ve mutluyum. Her şey için teşekkürler Alpdent. 😍🙏🏻🙏🏻 "
format_quote
" Yaklaşık üç senedir dişlerimi tedavi ettirmek için özel-devlet hastane hastane gezdim. Ama boş yere para döktüm hiçbir netice alamadım. Gittiğim her doktor ayrı bir şey diyordu, hiçbiri kafama yatmıyordu ve benim kafam çok karışmıştı. En son internetten kendim dişlerim için en son çıkan teknolojileri incelemeye başladım. Ve o şekilde Alpdent internet sitesini buldum. Emre beyin videolarını izlerken dedikleri kafama yatmıştı. İletişim bilgilerine açarken dua ettim İstanbulda olsun burası diye. İstanbuldaydı ve hemen iletişime geçip gittim. Emre beyin nezaketi ve işini profesyonelce yapması ve asistanlarının da güleryüzlülüğü insana güven veriyor. Verdikleri güven sayesinde ben de, çevremde diş sıkıntısı olanlara Alpdenti güvenle tavsiye ediyorum. Dişlerime şeffaf tel takıldı ve çevremdekiler farkedemiyor dişlerimde tel olduğunu. Şu an dişlerim düzeliyor. Hepsi onların sayesinde. Teşekkürler 🙏🌺😁 "
format_quote
format_quote
" Yaklaşık 2 yıldır ,15 gün arayla her geldiğimde güler yüzlü ve samimi bir ortamda tedavime devam ediyorum. Son 2 ay 😇 Doktorum Emre Bey harika bir doktor. Asistanları son derece nazik ve kibar ve güler yüzlü. Onlarında ortodonti tedavisi olmaları sizin alışma sürecinize çok olumlu yansıyor. Sizi anlıyorlar. Benim ilk başladığım zamanlarda Emre Bey kullanıyordu 🙃 Gülebilmemi sağladıkları için onlara minnettarım 🙏 Not: 10dk geç kalırsanız randevunuz ileri bir tarihe erteleniyor ama İstanbul şartlarında zamanında yetismeyi öğreniyorsunuz.😉 "
format_quote
" 1.5 yıl süren tel tedavim süresince öncelikle doktorum Emre bey'e ve güleryüzlü,tatlı asistanlara sonsuz teşekkürlerimi iletiyorum. İlgi alaka istiyorsanız kesinlikle tavsiye ettiğim bir klinik :) "

Ortodonti tedavisinde diş fırçalama 

 
  Ortodonti tedavisi; dişlerdeki konum bozukluklarının, dişlerin üzerine özel ilaçlarla yapıştırılan diş telleri ile düzeltildiği bir tedavidir. Dişlerin üzerine yapıştırılan diş telleri gıda retansiyon alanları oluşturur. Bu sebeple hem diş çürüğü, hem diş eti hastalığı, hemde ağız kokusu  oluşmaması için ortodonti tedavisi sırasında diş fırçalama titizlikle yapılmalıdır. 
  Dişlerin üzerine yapıştırılan ve kare kare olan kuvvet aktarıcılarının ismi "braket"tir. Özellikle yiyecek artıkları bu braketlerin etrafında toplanır. Braketler dişe tamamen yapışık olduğu için altlarındaki diş dokusunun dış ortamla herhangi bir ilişkisi yoktur. Bu sebeple braketlerin altları çürümez. Çürüme braketlerin dişe yapışma sınırında başlar. Başlangıçta beyaz lekeler şeklinde oluşurken, ilerleyen zamanda kavitasyon oluşup kahverengine doğru dönerler. 
  Ağız sağlığını düzeltmek ve ağız hijyenini iyileştirmek maksadıyla yapılan ortodonti tedavisi dişleri iyi fırçalanmadığında dişlerde çürük oluşmasına sebeptir. Ve amacından sapan bir tedavi haline dönüşür. Bu sebeple her ortodonti hastasının bunları bilerek diş teli tedavisine başlaması gerekir. Dişler ortodonti tedavisiyle düzgün bir görünüme kavuşurken, çürümesi hem sizin hemde doktorunuzun moralini bozacaktır.  Aşağıdaki resimde ortodonti tedavisi sırasında fırçalama yetersizliğinden kaynaklanan diş çürüklerini görüyorsunuz.

 

  Bu sebeple ortodonti tedavisinin öncesinde ilerleme ihtimali olan küçük çürüklerde dahil olmak üzere bütün çürük dişlerin dolgusu yapılmalı, diş taşları temizlenmeli ve ağız hijyeni iyileştirilmelidir. Dişler pırıl pırıl hale getirilmelidir. Daha sonra diş teli taktırdığınızın klinikte diş teli tedavisi boyunca dişlerinizi nasıl fırçalamanız gerektiği ile ilgili eğitim verilmelidir. Bu eğitim ile tedavi boyunca dişlerinizi etkili bir şekilde fırçalamalısınız.
  Diş fırçalama ortodonti tedavisi boyunca dişlerde çürük oluşumunu engellerken aynı zamanda da tedavi süresini kısaltır. Çünkü fırçalamanın yetersiz olduğu ağızlarda braketler ve ark telleri üzerinde oluşan diş taşları ve tartarlar diş tellerinizin üzerinde gereksiz sürtünme kuvveti oluşturur. Bu durumda dişlerin daha yavaş hareket etmesine sebep olur.
 
Peki ortodonti tedavisi sırasında dişlerimi nasıl fırçalamalıyım?
 
  Ortodonti tedavisinde diş tellerinin arasına girerek her yerin düzgün bir şekilde fırçalanabilmesi için üretilen özel diş fırçaları vardır. Bunlar ortodontik diş fırçası ve diş arası fırçasıdır.
  Ortodontik diş fırçasının üzerinde dil tellerinin oturacağı bir boşluk bulunur. Kullanımı normal fırçalar gibi olup dairesel hareketlerle dişler fırçalanır. Aşağıdaki videoda ortodontik fırçanızın nasıl kullanılması gerektiğini izleyebilirsiniz.

 

  Diş arası fırçası ise boy boydur. Dişlerinizin aralarına uygun olacak boy ve kalınlıkta olanı doktorunuz size tavsiye edecektir. Diş arası fırçasının kullanımından maksat dişlerinizin üzerine yapıştırılan braketlerin aralarını fırçalamaktır. Aşağıdaki videoda diş arası fırçasının nasıl kullanılacağını izleyebilirsiniz.

 
Ortodonti tedavisi sırasında elektrikli fırça kullanabilir misiniz?
 
  Ortodontik fırçanın yerine elektrikli diş fırçası kullanabilirsiniz.
 
Diş arası fırçasını kullanmasam?
 
  Diş arası fırçasını kullanmadan yaptığınız fırçalama hiçbir zaman tam anlamıyla amacına ulaşmaz. Ve istenilen ağız hijyenini sağlayamazsınız. Dişlerinizi günde 3 kere ortodontik fırçayla 3 kerede diş arası fırçanızla fırçalamak, günde 20 kere ortodontik fırça ile fırçalayarak yapacağınız temizlikten daha etkilidir.
 

Diş arası fırçası nasıl kullanılır? 

Etiketler: ortodonti ortodonti tedavisi diş teli tedavisi diş fırçalama ortodontide diş fırçalama

Yorum Yazın

0 YorumKampanyalarımızdan Haberdar Olun

İmplant, ortodonti tedavisi ve estetik diş uygulamarında yaptığımız kampanyalardan haberdar olmak için abone olabilirsiniz.

mail