Hastalarımız birde bizden dinleyin diyor...
Bizimle Neler Değişti?
Diş Teli Fiyatları info_outline Diş teli ile neler başarabiliriz ve değer mi? Taksitlerle ödemek nasıl olur ?
İmplant Fiyatları info_outline İmplant Fiyat / Performans Oranı Siz Ne Dersiniz ?
Diş Teli Nasıl Takılır info_outline Diş teli takarken acı olur mu ? Kısa sürer mi ?
Şeffaf Diş Teli info_outline Arkadaşınız Diş Telinizi Farketmedi mi ? Nasıl olur ?
Önce & Sonra info_outline Hastalarımızın Son Halleri ?
İmplant Nasıl Yapılır info_outline İmplant Sadece 10 dk !! Dolgu 3 Kat Kanal 5 Kat Daha Uzun Sürüyor
...
Hastalarımız Ne Diyor ?
format_quote
format_quote
" Başak hanımın enerjik ruhu ve Emre Bey'in ilgilisi bir diş kliniğini ancak bu kadar güzelleştirir.İlgi alaka süper, fiyatlar da diğer kliniklere nazaran daha uygun yalnızca muhasebeyle ilgilenen bayan yorgunluğunu her seferinde negatif yansıtmasa herşey 10 numara olur. "
format_quote
" Tesadüf eseri karşılaştığım ve bir cesaretle arayıp ulaştığım ama şu anda çokça memnun olduğum bir aile diyebilirim.😍 Tedirgin ve korkulu bir şekilde muayenehaneye gittim fakat kapının önünden içeriye kadar çok güzel bir ilgi alaka ile karşılaştım. 🙏🏻Muayene tertemiz ve yüzleri gülen insanlarla karşılastim Emre Bey işinde yetkin ve güven verici gerçekten güler yüzlü bir şekilde beni karşılayıp durumumu anlatti çıktıktan sonra tek düşündüğüm şey ne zaman tel tedavisine baslayabilecegim idi.😊 Hasta ile iletişim olağanüstü gerçekten her muayeneme yuzum gülerek gidiyorum çünkü öyle karşılanacağima adım gibi eminim.💐 Böyle bir ekiple karşılaştığım için ve tedavi olduğum için çok şanslı ve mutluyum. Her şey için teşekkürler Alpdent. 😍🙏🏻🙏🏻 "
format_quote
" Yaklaşık üç senedir dişlerimi tedavi ettirmek için özel-devlet hastane hastane gezdim. Ama boş yere para döktüm hiçbir netice alamadım. Gittiğim her doktor ayrı bir şey diyordu, hiçbiri kafama yatmıyordu ve benim kafam çok karışmıştı. En son internetten kendim dişlerim için en son çıkan teknolojileri incelemeye başladım. Ve o şekilde Alpdent internet sitesini buldum. Emre beyin videolarını izlerken dedikleri kafama yatmıştı. İletişim bilgilerine açarken dua ettim İstanbulda olsun burası diye. İstanbuldaydı ve hemen iletişime geçip gittim. Emre beyin nezaketi ve işini profesyonelce yapması ve asistanlarının da güleryüzlülüğü insana güven veriyor. Verdikleri güven sayesinde ben de, çevremde diş sıkıntısı olanlara Alpdenti güvenle tavsiye ediyorum. Dişlerime şeffaf tel takıldı ve çevremdekiler farkedemiyor dişlerimde tel olduğunu. Şu an dişlerim düzeliyor. Hepsi onların sayesinde. Teşekkürler 🙏🌺😁 "
format_quote
format_quote
" Yaklaşık 2 yıldır ,15 gün arayla her geldiğimde güler yüzlü ve samimi bir ortamda tedavime devam ediyorum. Son 2 ay 😇 Doktorum Emre Bey harika bir doktor. Asistanları son derece nazik ve kibar ve güler yüzlü. Onlarında ortodonti tedavisi olmaları sizin alışma sürecinize çok olumlu yansıyor. Sizi anlıyorlar. Benim ilk başladığım zamanlarda Emre Bey kullanıyordu 🙃 Gülebilmemi sağladıkları için onlara minnettarım 🙏 Not: 10dk geç kalırsanız randevunuz ileri bir tarihe erteleniyor ama İstanbul şartlarında zamanında yetismeyi öğreniyorsunuz.😉 "
format_quote
" 1.5 yıl süren tel tedavim süresince öncelikle doktorum Emre bey'e ve güleryüzlü,tatlı asistanlara sonsuz teşekkürlerimi iletiyorum. İlgi alaka istiyorsanız kesinlikle tavsiye ettiğim bir klinik :) "
 

Ortodonti tedavisinde yaş engel oluşturur mu?

 
  Ortodonti tedavisi; dişlerdeki konum bozukluklarının, çene kemiklerinin kafa kaidesine göre konumlarının ve alt ve üst çenenin birbirleri ile ilişkisinin düzeltildiği bir tedavidir. Ortodonti tedavisi çene ve alt yüz bölgesinde hem iskeletsel hemde dişsel düzenlemeler yaparak daha güzel bir gülüş kazandırır. Bununla birlikte çene kemiklerinin konumlarını da değiştirdiği için profil ve cephe görüntülerini de değiştirir. Yalnız ortodonti tedavisinin iskeletsel bir değişim yapabilmesi için ergenlik döneminin geçmemiş olması gerekir. Bazı çene bozukluklarında ergenlik döneminin ortasında tedaviye başlamak bozukluğun düzeltilebilmesi için yeterli iken bazı bozukluklarda, tedaviye , ergenlik dönemi başlangıcında hatta öncesinde başlanması gerekebilir. Çene bozukluğunun türüne ve miktarına bağlı olarak ortodonti tedavisine ne zaman başlanacağına doktorunuz karar verecektir.
  Dişsel bozukluklar ise her yaşta düzeltilebilir. Ortodonti tedavisinin temelinde dişleri saran kemik yüzeyinde erime ve yeniden kemik yapma yöntemiyle dişi hareket ettirmek vardır. Yaş ilerledikçe kemiklerde sertleşmede olur. Dolayısıyla sert kemiklerin içerisinde dişleri hareket ettirmek daha da zordur. Bu sebeple daha öncede söylediğimiz gibi ileri yaşlarda yapılan ortodonti tedavisi dişlerinizi düzeltir fakat ergenlik yada geçlik dönemindeki tedavi ile karşılaştırıldığında tedavi süresi biraz daha uzundur. 
 
  Peki 20 yaşının üzerindesiniz ve çene kemiklerinden ve dişlerinde çapraşıklığından kaynaklanan ortodontik probleminiz var ve çene kemiklerinin düzeltilebildiği ergenlik dönemini kaçırdınız, ne yapmalısınız?  İşte böyle bir durumda önünüzde izeyebileceğiniz iki yol vardır;
  1.   Bunlardan birincisi ortodonti tedavisini ortognatik cerrahi adı verilen yöntemle birlikte görmelisiniz. Ortognatik cerrahi çene kemiklerinin cerrahi olarak düzelildiği bir yöntem olup, genellikle plastik cerrahların yada çene cerrahlarının ortodonti doktoruyla koordineli olarak uyguladıkları bir ameliyattır. Genel anestezi altında yapılır. Hem ameliyat süresi hemde iyileşme süreci uzun süren bir uygulama olup aynı zamanda maliyetide yüksektir. Bütün bu olumsuz özelliklerinin yanında sonuçları estetik olarak değerlendirildiğinde mükemmeldir.
  2.   İkincisi ise dişlerinizdeki çapraşıklıkların düzeltilmesi ve çene yapısındaki bozukluğunda maskeleme yöntemiyle dikkat çekmeyecek hale getirilmesidir. Bahsettiğimiz maskeleme yöntemi çok basit bir yöntem olup bazı vakalarda gerçekten mükemmel sonuçlar vermektedir. Doğru vakada uygulandığında hem mükemmel sonuçlar verir hemde sizi ortognatik cerrahinin zahmetinden ve maliyetinden kurtarır. Kliniğimizde ancak ameliyatla düzeltilir denilen bir çok vaka, ameliyata ihtiyaç kalmadan sadece diş teli ile mükemmel bir sonuçla tedavi edilmektedir. Bununla birlikte bazı vakalarda da çene kemiklerindeki bozukluk maskeleme yöntemiyle düzeltilemeyecek düzeyde fazladır. Böyle durumlarda maskeleme yöntemi kullanılmamalıdır. Sizin için hangi yöntemin yada yöntemlerin uygun olduğuna doktorunuz karar verecektir.
  Sonuç olarak yalınız ortodonti tedavisi için engel oluşturmayıp dişlerinizin istediğiniz gibi görünmesi için, sizin için geliştirebileceğimiz bir çok yöntem vardır.
Etiketler: ortodonti ortodonti tedavisi ortodontide yaş diş teli tedavisi erişkin ortodonti

Yorum Yazın

0 YorumKampanyalarımızdan Haberdar Olun

İmplant, ortodonti tedavisi ve estetik diş uygulamarında yaptığımız kampanyalardan haberdar olmak için abone olabilirsiniz.

mail