Hastalarımız birde bizden dinleyin diyor...
Bizimle Neler Değişti?
Diş Teli Fiyatları info_outline Diş teli ile neler başarabiliriz ve değer mi? Taksitlerle ödemek nasıl olur ?
İmplant Fiyatları info_outline İmplant Fiyat / Performans Oranı Siz Ne Dersiniz ?
Diş Teli Nasıl Takılır info_outline Diş teli takarken acı olur mu ? Kısa sürer mi ?
Şeffaf Diş Teli info_outline Arkadaşınız Diş Telinizi Farketmedi mi ? Nasıl olur ?
Önce & Sonra info_outline Hastalarımızın Son Halleri ?
İmplant Nasıl Yapılır info_outline İmplant Sadece 10 dk !! Dolgu 3 Kat Kanal 5 Kat Daha Uzun Sürüyor
...
Hastalarımız Ne Diyor ?
format_quote
format_quote
" Başak hanımın enerjik ruhu ve Emre Bey'in ilgilisi bir diş kliniğini ancak bu kadar güzelleştirir.İlgi alaka süper, fiyatlar da diğer kliniklere nazaran daha uygun yalnızca muhasebeyle ilgilenen bayan yorgunluğunu her seferinde negatif yansıtmasa herşey 10 numara olur. "
format_quote
" Tesadüf eseri karşılaştığım ve bir cesaretle arayıp ulaştığım ama şu anda çokça memnun olduğum bir aile diyebilirim.😍 Tedirgin ve korkulu bir şekilde muayenehaneye gittim fakat kapının önünden içeriye kadar çok güzel bir ilgi alaka ile karşılaştım. 🙏🏻Muayene tertemiz ve yüzleri gülen insanlarla karşılastim Emre Bey işinde yetkin ve güven verici gerçekten güler yüzlü bir şekilde beni karşılayıp durumumu anlatti çıktıktan sonra tek düşündüğüm şey ne zaman tel tedavisine baslayabilecegim idi.😊 Hasta ile iletişim olağanüstü gerçekten her muayeneme yuzum gülerek gidiyorum çünkü öyle karşılanacağima adım gibi eminim.💐 Böyle bir ekiple karşılaştığım için ve tedavi olduğum için çok şanslı ve mutluyum. Her şey için teşekkürler Alpdent. 😍🙏🏻🙏🏻 "
format_quote
" Yaklaşık üç senedir dişlerimi tedavi ettirmek için özel-devlet hastane hastane gezdim. Ama boş yere para döktüm hiçbir netice alamadım. Gittiğim her doktor ayrı bir şey diyordu, hiçbiri kafama yatmıyordu ve benim kafam çok karışmıştı. En son internetten kendim dişlerim için en son çıkan teknolojileri incelemeye başladım. Ve o şekilde Alpdent internet sitesini buldum. Emre beyin videolarını izlerken dedikleri kafama yatmıştı. İletişim bilgilerine açarken dua ettim İstanbulda olsun burası diye. İstanbuldaydı ve hemen iletişime geçip gittim. Emre beyin nezaketi ve işini profesyonelce yapması ve asistanlarının da güleryüzlülüğü insana güven veriyor. Verdikleri güven sayesinde ben de, çevremde diş sıkıntısı olanlara Alpdenti güvenle tavsiye ediyorum. Dişlerime şeffaf tel takıldı ve çevremdekiler farkedemiyor dişlerimde tel olduğunu. Şu an dişlerim düzeliyor. Hepsi onların sayesinde. Teşekkürler 🙏🌺😁 "
format_quote
format_quote
" Yaklaşık 2 yıldır ,15 gün arayla her geldiğimde güler yüzlü ve samimi bir ortamda tedavime devam ediyorum. Son 2 ay 😇 Doktorum Emre Bey harika bir doktor. Asistanları son derece nazik ve kibar ve güler yüzlü. Onlarında ortodonti tedavisi olmaları sizin alışma sürecinize çok olumlu yansıyor. Sizi anlıyorlar. Benim ilk başladığım zamanlarda Emre Bey kullanıyordu 🙃 Gülebilmemi sağladıkları için onlara minnettarım 🙏 Not: 10dk geç kalırsanız randevunuz ileri bir tarihe erteleniyor ama İstanbul şartlarında zamanında yetismeyi öğreniyorsunuz.😉 "
format_quote
" 1.5 yıl süren tel tedavim süresince öncelikle doktorum Emre bey'e ve güleryüzlü,tatlı asistanlara sonsuz teşekkürlerimi iletiyorum. İlgi alaka istiyorsanız kesinlikle tavsiye ettiğim bir klinik :) "

Ortodonti tedavisinde ağız bakımının önemi

 
  Ortodonti tedavisi; dişlerin üzerine braket adı verilen metal yada estetik aparatların yapıştırılmasıyla ve braketlerin üzerine ark teli dediğimiz süper elastik tellerin geçirilmesiyle oluşturulan ortodontik kuvvet ile dişlerdeki eğriliklerin düzeltildiği bir tedavidir. Ortodonti tedavisinde dişlerin üzerinde diş teli olduğu için ağız bakımı ektra bir önem kazanır. Çünkü diş telleri ekstra gıda retansiyonu alanları oluşturur ve yediğiniz yiyecekler telleriniz ve dişlerinizin arasında kalır. Nasıl bir yemeği 2-3 gn dışarıda bıraktığımızda bozuluyorsa Diş tellerinin arasında kalan bu yiyecek artıkları da temizlenmezse aynı dışarıda kalan yemekler gibi bozulur ve kokar, aynı zamanda bakteri odağı haline gelir.
  Ortodonti tedavisinde ağız bakımı; ağız sağlığı, yapılan tedavinin kalitesi ve toplam tedavi süresini etkileyen önemli bir kavramdır. Şimdi ağız bakımının neden bu kadar önemli olduğundan bahsedelim.
  Ortodonti tedavisinde ağız bakımı yeteri kadar yapılmadığında diş tellerinin arasındaki yiyecek artıklar,ı kare şekilli braketlerin etrafında diş çürükleri oluşturmaya başlar. Bu çürüme çok sinsi ilerlediği için tedavi sırasında çok ilerlemedikçe farkedilmez. Böyle bir durum başınıza geldiğinde, diş tellerinizin çıkacağı gün çok güzel bir manzara ile karşılaşacağınızı umarak tellerinizi çıkartırsınız ve dişlerinizin üzerinde çürüğün şiddetine göre beyazlı, kahverengi ve siyahlı lekelerle karşılaşırsınız. Böyle bir durumda moraliniz çok fazla bozulacak ve bütün dişlerinize dolgu yaptırmanız gerekecektir.
   Ortodonti tedavisinde ağız bakımı yeterli seviyede yapılmadığında ark teli ve braketlerinizin arasında diş taşları oluşur ve bu diş taşları sürtünme kuvvetini artırarak ark telinin braketlerin içerisinde kaymasına engel olur. Bu durumda tedavi süresinin uzamasına sebeptir.
  Sonuç olarak hem ağız kokusu problemi yaşamamanız için, hem tedavi sürenizin gereksiz yere uzamaması için hemde dişlerinizde çürümeler oluşmaması için ortodonti tedavisi sırasında dişlerinizi çok iyi fırçalamalı ve ağız bakımınızı çok iyi yapmakısınız.

 
Etiketler: ortodonti ortodonti tedavisi diş teli tedavisi ortodonti tedavisinde diş fırçalama diş teli

Yorum Yazın

0 YorumKampanyalarımızdan Haberdar Olun

İmplant, ortodonti tedavisi ve estetik diş uygulamarında yaptığımız kampanyalardan haberdar olmak için abone olabilirsiniz.

mail