Hastalarımız birde bizden dinleyin diyor...
Bizimle Neler Değişti?
Diş Teli Fiyatları info_outline Diş teli ile neler başarabiliriz ve değer mi? Taksitlerle ödemek nasıl olur ?
İmplant Fiyatları info_outline İmplant Fiyat / Performans Oranı Siz Ne Dersiniz ?
Diş Teli Nasıl Takılır info_outline Diş teli takarken acı olur mu ? Kısa sürer mi ?
Şeffaf Diş Teli info_outline Arkadaşınız Diş Telinizi Farketmedi mi ? Nasıl olur ?
Önce & Sonra info_outline Hastalarımızın Son Halleri ?
İmplant Nasıl Yapılır info_outline İmplant Sadece 10 dk !! Dolgu 3 Kat Kanal 5 Kat Daha Uzun Sürüyor
...
Hastalarımız Ne Diyor ?
format_quote
format_quote
" Başak hanımın enerjik ruhu ve Emre Bey'in ilgilisi bir diş kliniğini ancak bu kadar güzelleştirir.İlgi alaka süper, fiyatlar da diğer kliniklere nazaran daha uygun yalnızca muhasebeyle ilgilenen bayan yorgunluğunu her seferinde negatif yansıtmasa herşey 10 numara olur. "
format_quote
" Tesadüf eseri karşılaştığım ve bir cesaretle arayıp ulaştığım ama şu anda çokça memnun olduğum bir aile diyebilirim.😍 Tedirgin ve korkulu bir şekilde muayenehaneye gittim fakat kapının önünden içeriye kadar çok güzel bir ilgi alaka ile karşılaştım. 🙏🏻Muayene tertemiz ve yüzleri gülen insanlarla karşılastim Emre Bey işinde yetkin ve güven verici gerçekten güler yüzlü bir şekilde beni karşılayıp durumumu anlatti çıktıktan sonra tek düşündüğüm şey ne zaman tel tedavisine baslayabilecegim idi.😊 Hasta ile iletişim olağanüstü gerçekten her muayeneme yuzum gülerek gidiyorum çünkü öyle karşılanacağima adım gibi eminim.💐 Böyle bir ekiple karşılaştığım için ve tedavi olduğum için çok şanslı ve mutluyum. Her şey için teşekkürler Alpdent. 😍🙏🏻🙏🏻 "
format_quote
" Yaklaşık üç senedir dişlerimi tedavi ettirmek için özel-devlet hastane hastane gezdim. Ama boş yere para döktüm hiçbir netice alamadım. Gittiğim her doktor ayrı bir şey diyordu, hiçbiri kafama yatmıyordu ve benim kafam çok karışmıştı. En son internetten kendim dişlerim için en son çıkan teknolojileri incelemeye başladım. Ve o şekilde Alpdent internet sitesini buldum. Emre beyin videolarını izlerken dedikleri kafama yatmıştı. İletişim bilgilerine açarken dua ettim İstanbulda olsun burası diye. İstanbuldaydı ve hemen iletişime geçip gittim. Emre beyin nezaketi ve işini profesyonelce yapması ve asistanlarının da güleryüzlülüğü insana güven veriyor. Verdikleri güven sayesinde ben de, çevremde diş sıkıntısı olanlara Alpdenti güvenle tavsiye ediyorum. Dişlerime şeffaf tel takıldı ve çevremdekiler farkedemiyor dişlerimde tel olduğunu. Şu an dişlerim düzeliyor. Hepsi onların sayesinde. Teşekkürler 🙏🌺😁 "
format_quote
format_quote
" Yaklaşık 2 yıldır ,15 gün arayla her geldiğimde güler yüzlü ve samimi bir ortamda tedavime devam ediyorum. Son 2 ay 😇 Doktorum Emre Bey harika bir doktor. Asistanları son derece nazik ve kibar ve güler yüzlü. Onlarında ortodonti tedavisi olmaları sizin alışma sürecinize çok olumlu yansıyor. Sizi anlıyorlar. Benim ilk başladığım zamanlarda Emre Bey kullanıyordu 🙃 Gülebilmemi sağladıkları için onlara minnettarım 🙏 Not: 10dk geç kalırsanız randevunuz ileri bir tarihe erteleniyor ama İstanbul şartlarında zamanında yetismeyi öğreniyorsunuz.😉 "
format_quote
" 1.5 yıl süren tel tedavim süresince öncelikle doktorum Emre bey'e ve güleryüzlü,tatlı asistanlara sonsuz teşekkürlerimi iletiyorum. İlgi alaka istiyorsanız kesinlikle tavsiye ettiğim bir klinik :) "

Ortodonti tedavisinin kısa sürede bitmesi için neler yapılabilir

  Ortodonti tedavisi dişlerdeki konum bozukluğunu düzelten uzun soluklu bir tedavidir. Zaman zaman dişlerinizde ağrı yapması, yanaklarınızda ve dudaklarınızda yara yapması, yemek yerken aralarının yiyecekle dolması ve temizliğinin zor olması ortodonti tedavisi sürecini zorlaştırır. Bu sebeplerle bütün ortodonti hastalarımız diş tellerinden biran önce kurtulmak isterler. Peki tel tedavisi süresini kısaltabilecek uygulamalar, yapılabilecekler var mıdır? Bu yazımızla sizinle diş tellerinizden en kısa zamanda kurtulabilmeniz için yapabileceklerinizi paylaşacağız.
 

 

1) Seans aralıkları
 
  Ortodonti kontrolleri bazı kliniklerde ayda bir iken bazı kliniklerde 15 günde birdir. Ortodonti kontrollerinin 15 günde bir olması toplam tedavi süresini kısaltır.
 
2) Diş fırçalama alışkanlığı
 
  Diş teli tedavisi süresinde dişler yeterince fırçalanmadığında braketlerin üzerinde diş taşı oluşur. Oluşan bu diş taşları sürtünme kuvveti oluşturur ve ark teli braketler üzerinde kayarak hareket edemez. Buda tedavi süresini uzatır.
 
3) Yeme içme kurallarına uyulması
 
  Diş teli tedavisinde kullanılan braketler dişlere çok kuvvetli yapıştırıcılarla yapıştırılırlar. Yalnız bazı şeyleri yemeniz braketlerinizin kırılmasına sebep olur. Yokuş yukarı itilen bir top bırakıldığında nasıl hızla aşağı düşüyorsa, braketi kırılan dişte aynı hızla bozuk konumuna geri döner ve bu diş tekrar düzeltmek zaman alır. Bu durum tedavi süresini uzatan önemli bir faktördür
 
4) Ortodontik elastiklerin önerilen miktarlarda kullanılması

 
 
   Ortodonti tedavisinde tedavi süresinin uzamasının en önemli sebebi ortodontik elastiklerin istenildiği gibi takılmamasıdır.
 Ortodonti tedavisinin ilk aşaması dişlerdeki çapraşıklıkların düzeltmek iken ikinci aşaması alt ve üst dişlerin birbirleri ile güzel bir ilişki kurmasını sağlamaktır. Bu ikinci evre ortodontik lastikler ile sağlanır. Ortodontik lastiklerin günde en az 20 saat kullanılması gerekir. İlk taktığınızda ağzınız açılmıyormuş ve konuşmanızı engelleyecekmiş gibi hissedersiniz. Birkaç saat sonra bu his geçecektir. Nasıl diş telleriniz ilk takıldığında dişlerinize kuvvet uyguladığı için ağrı yaptıysa, ortodontik elastiklerde ilk taktığınızda dişlerinizde ağrı yapacaktır. Ağrı yapıyor diye lastiklerinizi çıkarmamanız gerekiyor. Dişleriniz lastiklerinizin oluşturduğu kuvvete alıştıkça ağrılarınızda geçecektir. Hatta lastiklerinizi çok iyi kullanırsanız dişleriniz lastiklerinizi çıkardığınızda ağrıyacaktır.
  Kliniğimizde 24 ay sonra tedavisini bitirmeyi düşündüğümüz bir hastamızın elastiklerini çok iyi takması sebebiyle tedavisini 15 ay sonra tamamlarken, tedavi süresini 18 ay olarak hesapladığımız bir hastamızın tedavisini lastiklerinini düzensiz taktığı için 30 ay sonra tamamladık. Lastik kullanımının olumlu olumsuz sonuçlarına bakıldığı zaman ciddi zaman farkı oluşturmaktadır.
Etiketler: ortodonti ortodonti tedavisi tedavi süresi ortodonti süresi

Yorum Yazın

0 YorumKampanyalarımızdan Haberdar Olun

İmplant, ortodonti tedavisi ve estetik diş uygulamarında yaptığımız kampanyalardan haberdar olmak için abone olabilirsiniz.

mail