Görüntü
Şeffaf Plak Kullanımı Gerekli Midir?
Şeffaf Plak Kullanımı Gerekli Midir?

Şeffaf plak tedavileri ile diş sorunlarınıza çözümler getirebilirsiniz. Tüm durumların analizi sağlarak ben şeffaf plak kullanabilir miyim sorusunu ele alabilmektesiniz. Yetişkinler için geçerli olan geleneksel diş tellerine bir alternatif olarak geliştirilmiştir. Şeffaf plaklar neredeyse görünmezdir. Yemek yemek, dişlerinizi fırçalamak ve diş ipi kullanmak için çıkarılabilir. Bu özelliği ile hijyen sağlanarak bireyler için kolaylıkla kullanılabilmektedir.

Ortodontik tedavilerdeki en son üretimi sağlanan gelişmelerden biridir. Şeffaf plakların seçilmesindeki en önemli etmen dişlerinizin kasılmalarını düzeltirken ortodontik tedavi sürecinde olduğunuzun belli olmamasıdır.

 

Şeffaf Plak Nedir?

Ortodontik tedavide kullanılmak üzere bilgisayar ortamında tasarlanan plaklara şeffaf plak adı verilmektedir. Dişlerin ideal bir konuma getirilmesi için her 1 veya 2 haftada bir değiştirilmektedir. Düzenli kontrolleriniz ile düzenleme sağlanmaktadır. Gelişiminiz takip edilerek gerekli düzenlemelerin kurulması önemlidir. Diş plağı kullanımında herhangi bir yaş sınırı bulunmamaktadır. Bu şeffaf plaklar ile dişler arasındaki boşluklar doğru ve hızlı bir şekilde kapatılabilir.

 

Şeffaf Plak Bakımı Nasıl Sağlanır?

Aparatlar soğuk su ile yıkanır ve fırçalanır. Kaynar su ile yıkamaktan kaçınmalısınız. Çay, kahve gibi sıcak içecekler alınırken plaklar çıkarılmaktadır. Çıkarılması temizlik süreçlerini kolaylaştırmaktadır. Bireylerin her gün düzenli bakımlarını sağlaması gerekmektedir. Bu bakımların eksik olması tedavi süreçlerini sekteye uğratabilmektedir.

 

Ben Şeffaf Plak Kullanmalı Mıyım?

Tedavi genellikle yetişkinler ve küçük çocuklar için başarı ile sonuçlanır. Doğru kararı vermeniz için diş hekiminiz tarafından muayene edilmeniz ve durum analizlerinizin sağlanması gerekilmektedir.Eğer kapanış probleminiz alt ve üst çene uyumu ile sağlanabiliyor ise ve çok fazla çapraşık dişlere sahip değilseniz şeffaf plak kullanımını sağlayarak tedavi süreçlerinizi ilerletebilirsiniz. Minimal bozuklukları düzeltebilir ancak kapanış problemi var ise plak tedavisi ile düzeltilemez. Tüm durumların ele alınarak nasıl düzenleme sağlanacağına karar verilmesi gerekir. Aksi durumda kullandığınız ürünler sizler için işlevsiz olabilmektedir.


Share: