Görüntü
Diş Sağlığında Alpdent
Diş Sağlığında Alpdent

Ortodonti tedavisi bireysel süreçlerle ilerleyen, dişlerin uygun konumlarına yavaş hareketler ile gelmelerine yardımcı olan bir tedavi sürecidir. Ağız ve diş sağlığı için ortodonti tedavisi büyük önem taşımaktadır. Uygun konumlarda yer edinmiş olan dişlerin temizlenme aşamaları büyük önem taşımaktadır. Daha sağlıklı ve temiz bir ağıza sahip olmanın yolu adımların sıkı takibi ile gerçekleşmektedir.

 

Ortodonti Tedavisi Nasıl İlerler?

Ortodonti yani diş teli tedavisi ilk olarak muayene süreci ile başlamaktadır. Muayene sürecinde doktorla ilk tanışma ve tedavi süreci ilerlemeleri hakkında konuşulmaktadır. Doktorunuzun muayene bulgularınıza uygun bir tedavi planı çizmesi, sizin de dahil olarak ilerleme göstermeniz ile süreç ilerlemiş olmaktadır. Muayene bulgularında eğer ek bir problem durumu mevcut ise bu durumun da sürece dahil edilerek düzenlenmesi diş teli tedavisi ve diş teli fiyatları açısından oldukça önem taşımaktadır. Diş teli fiyatları süreç içerisinde pek çok durumdan etkilenerek düzenlenmektedir.

Muayene bulgularından sonra gerekli analizlerin de yapılması ile braket türleri seçimi karşımıza gelmektedir.

 

Braket Türleri Nedir?

Braketler diş tellerinin üzerinde konumlanmış yapılardır. Bu yapılar dişlerin hareketlerini istenen konuma doğru hareket ettirmektedir. Ağız ve diş sağlığını korumada ön plana çıkan braketler ile istenen tür seçimini yaparak ilerleme sağlayabilirsiniz. Braket türleri metal, lingual ve şeffaf olarak ifade edilebilmektedir. 

 

Yetişkinlerde Diş Teli Kullanımı

Yetişkin bireylerin diş teli kullanımında başta kaygılar olsa da süreç boyunca gelişim gösteren pek çok adım ile düzenlenmektedir. Diş teli kullanımında metal teller ile başlayan süreç yetişkinlerce şeffaf ve lingual teller ile ilerleme göstermektedir. Avantajlar ve dezavantajlara göre istenene seçim uygun amaç doğrultusunda gerçekleşme göstermektedir.

 

Diş Teli Fiyatları Belirleme

Diş teli fiyatları süreç içerisinde en çok üzerinde durulan konudur. Diş teli fiyatları 2020 değerlendirmelerine göre uygulanan klinik başta olmak üzere alanında uzman olan ortodontistin niteliklerine kadar pek çok alanda değişme göstermektedir. Ek olarak en büyük etmen ise ortodonti tedavisinin uygulanacak olan bireyin getirdiği bireysel süreçlerdir. Bireysel problemlerin boyutu diş teli fiyatları üzerinde etki eden önemli bir etmendir.


Share: