Hastalarımız birde bizden dinleyin diyor...
Bizimle Neler Değişti?
Diş Teli Fiyatları info_outline Diş teli ile neler başarabiliriz ve değer mi? Taksitlerle ödemek nasıl olur ?
İmplant Fiyatları info_outline İmplant Fiyat / Performans Oranı Siz Ne Dersiniz ?
Diş Teli Nasıl Takılır info_outline Diş teli takarken acı olur mu ? Kısa sürer mi ?
Şeffaf Diş Teli info_outline Arkadaşınız Diş Telinizi Farketmedi mi ? Nasıl olur ?
Önce & Sonra info_outline Hastalarımızın Son Halleri ?
İmplant Nasıl Yapılır info_outline İmplant Sadece 10 dk !! Dolgu 3 Kat Kanal 5 Kat Daha Uzun Sürüyor
...
Hastalarımız Ne Diyor ?
format_quote
format_quote
" Başak hanımın enerjik ruhu ve Emre Bey'in ilgilisi bir diş kliniğini ancak bu kadar güzelleştirir.İlgi alaka süper, fiyatlar da diğer kliniklere nazaran daha uygun yalnızca muhasebeyle ilgilenen bayan yorgunluğunu her seferinde negatif yansıtmasa herşey 10 numara olur. "
format_quote
" Tesadüf eseri karşılaştığım ve bir cesaretle arayıp ulaştığım ama şu anda çokça memnun olduğum bir aile diyebilirim.😍 Tedirgin ve korkulu bir şekilde muayenehaneye gittim fakat kapının önünden içeriye kadar çok güzel bir ilgi alaka ile karşılaştım. 🙏🏻Muayene tertemiz ve yüzleri gülen insanlarla karşılastim Emre Bey işinde yetkin ve güven verici gerçekten güler yüzlü bir şekilde beni karşılayıp durumumu anlatti çıktıktan sonra tek düşündüğüm şey ne zaman tel tedavisine baslayabilecegim idi.😊 Hasta ile iletişim olağanüstü gerçekten her muayeneme yuzum gülerek gidiyorum çünkü öyle karşılanacağima adım gibi eminim.💐 Böyle bir ekiple karşılaştığım için ve tedavi olduğum için çok şanslı ve mutluyum. Her şey için teşekkürler Alpdent. 😍🙏🏻🙏🏻 "
format_quote
" Yaklaşık üç senedir dişlerimi tedavi ettirmek için özel-devlet hastane hastane gezdim. Ama boş yere para döktüm hiçbir netice alamadım. Gittiğim her doktor ayrı bir şey diyordu, hiçbiri kafama yatmıyordu ve benim kafam çok karışmıştı. En son internetten kendim dişlerim için en son çıkan teknolojileri incelemeye başladım. Ve o şekilde Alpdent internet sitesini buldum. Emre beyin videolarını izlerken dedikleri kafama yatmıştı. İletişim bilgilerine açarken dua ettim İstanbulda olsun burası diye. İstanbuldaydı ve hemen iletişime geçip gittim. Emre beyin nezaketi ve işini profesyonelce yapması ve asistanlarının da güleryüzlülüğü insana güven veriyor. Verdikleri güven sayesinde ben de, çevremde diş sıkıntısı olanlara Alpdenti güvenle tavsiye ediyorum. Dişlerime şeffaf tel takıldı ve çevremdekiler farkedemiyor dişlerimde tel olduğunu. Şu an dişlerim düzeliyor. Hepsi onların sayesinde. Teşekkürler 🙏🌺😁 "
format_quote
format_quote
" Yaklaşık 2 yıldır ,15 gün arayla her geldiğimde güler yüzlü ve samimi bir ortamda tedavime devam ediyorum. Son 2 ay 😇 Doktorum Emre Bey harika bir doktor. Asistanları son derece nazik ve kibar ve güler yüzlü. Onlarında ortodonti tedavisi olmaları sizin alışma sürecinize çok olumlu yansıyor. Sizi anlıyorlar. Benim ilk başladığım zamanlarda Emre Bey kullanıyordu 🙃 Gülebilmemi sağladıkları için onlara minnettarım 🙏 Not: 10dk geç kalırsanız randevunuz ileri bir tarihe erteleniyor ama İstanbul şartlarında zamanında yetismeyi öğreniyorsunuz.😉 "
format_quote
" 1.5 yıl süren tel tedavim süresince öncelikle doktorum Emre bey'e ve güleryüzlü,tatlı asistanlara sonsuz teşekkürlerimi iletiyorum. İlgi alaka istiyorsanız kesinlikle tavsiye ettiğim bir klinik :) "

Ortodonti tedavisinden sonra dişler bozulur mu

    Ortodonti hastalarımızın dişlerinin tedavi sonrası tekrar bozulacağı endişesi fazlaca olduğu için bu makalemizde ortodonti sonrası bozulmadan bahsedeceğiz.

 

   Ortodonti dişlerdeki çapraşıklığı, ayrıklığı, konum bozukluğunu düzelten bir tedavidir. Dişlerin tekrar bozulma ihtimalide dişlerin tedavi başlangıcındaki durumuna bağlıdır. Örneğin ayrık dişler ortodonti ile tedavi edildiğinde dişlerin tedavi sonrası tekrar ayrılma ihtimali çok fazladır. Bununla birlikte ön bölgedeki çapraz kapanış gibi vakalarında geri dönme ihtimali çok azdır. Sonuç olarak dişlerin bozulma ihtimali az yada çok her zaman vardır. Ortodonti tedavisinden sonra dişlerin bozulmasını engellemek gerekir.dişlerin bozulmasını engelleyen ve sabit tutan tedaviye "retainer tedavisi" yada "pekiştirme" tedavisi denir. Ortodonti tedavisi iki aşamadan oluşur. Bunlardan birincisi dişlerin yerini değiştiren aktif bir tedavi iken ikincisi  dişlerin yeni konumunu koruyan pasif bir tedavidir. Pasif tedavinin adıdır pekiştirme tedavisi. Dolayısıyla diş telleri çıkan hastalarımızın ortodonti tedavisinin bittiğini düşünmesi yanılgıdır. Sadece aktif tedavi bitmiştir çünki.
   Kliniğimizde diş telleri çıkarılan hastalarımıza önümüzdeki 1 yıl boyunca 2 ayda bir, akabindeki 3 yıl boyuncada 6 ayda bir randevu verilir. Ve pasif tedavi boyunca dişlerdeki bozulma takip edilir. Eğer hastamız pekiştirme tedavisinin randevularını aksatmazsa bu dönemdeki bozulmalar (olsa dahi) tekrar tel takmadan kliniğimizce düzeltilebilir.
    Pekiştirme tedavi her klinikte farklı uygulanmaktadır. Çok eskiden hawley plağı denilen bir damaklıkla yapılıyordu. Hawley plağının kullanımının zor olması ve dişleri tamamlamıyla sabitleyememesi sebebiyle artık kullanılmamaktadır.

 

   Günümüzde pekiştirme tedavisinde kullanılan yöntemler; lingual retainer ve şeffaf plaktır. Lingual retainer; ön 6 kesici dişin dile bakan tarafına diş dolgusu malzemeleriyle yapıştırılan ve dışarıdan görünmeyen ince tellerdir. Lingual retainer kullanıldığında en az 5 yıl çıkartılmaması gerektiğini düşünüyoruz. Çünkü rahatsızlık vermediği gibi ağız hijyeninde bozmazlar ve dişlerinizin bozulmasına etkili bir biçimde engel olurlar. 

 

  Pekiştirme tedavisinde diğer yöntemde şeffaf plaktır. Şeffaf plak takılıp çıkarılabilen apareylerdir. Şeffaf plağın dezavantajı tek başına kullanıldığında devamlı takıp çıkarmak zorunda olduğunuz bir apereyle birkaç yıl geçirmeniz gerekir. Tembellik edip takmadığınızda ise dişlerinizi koruyan hiçbir şey yoktur.Bu sebeple kliniğimizde alt çeneye ve üst çeneye  lingual retainer yapıştırıldıktan sonra şeffaf plak hazırlanmaktadır. Böylece şeffaf plağınızı takamadığınız dönemde lingual retainer dişlerinizin bozulmasına engel olur.
Etiketler: ortodonti ortodonti tedavisi retainer tedavisi

Yorum Yazın

2 Yorum

...

Klinikteki bir hasta · 3 Oca, 2018

Ben diş telini yaklaşık 1-1.5 ay önce taktırdım kliniğinizde dişlerimde değişim görebiliyorum hafif ancak bir de ön dişlerimden birinin daha önde olduğunu farkettim . Bu normal mi

64x64

Alpdent Dental Group · 22 Oca, 2018

Merhaba; Öncelikle bizi tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Tedavi başlangıcında daha şiddetli bozuklukları düzeltmek amacıyla çok ince teller kullanılır. Bahsettiğiniz problemin telleriniz kalınlaştıkça kendiliğinde düzeldiğini göreceksiniz.

...

mahmut · 28 Mar, 2015

Ortodonti tedavisi icin cok yipratmistim kendimi taa ki alpdent poliklingiyle tanisana kadar gayet memnunum tesekkur ediyorum..(artik rahatca gulebiliyorum 😀😀Kampanyalarımızdan Haberdar Olun

İmplant, ortodonti tedavisi ve estetik diş uygulamarında yaptığımız kampanyalardan haberdar olmak için abone olabilirsiniz.

mail