Görüntü
Diş Teli Tedavilerinde Şeffaf Plaklar
Diş Teli Tedavilerinde Şeffaf Plaklar

Diş teli tedavisinde şeffaf plaklar önemli bir yer tutmaktadır. Alanında uzman kadromuz ile Alpdent olarak sizlere gerekli tedavi planları sunmaktayız. Tedavi süreçlerinde gerekli adım planlamaları sağlamaktayız. Bu planlamalar sizlerin gerekli tedavi süreçlerini kurmanız adına gereklidir.

 

Diş teli tedavisinde şeffaf plak kullanmak gerekli midir? diye düşünen pek çok birey bu tedaviye başvururken düşünmektedirler. Şeffaf plaklar gerekli tedavi sürecinde önemli bir adım atmaktadırlar. Plak kullanımı dişlerin kendilerine ait olan konumlarında sabitlenmesi için gereklidir.

 

Diş Teli Tedavisi Nedir?

Diş teli tedavisinde gerekli konumlandırma sorunlarına çözüm bulunarak çene kapanma sorunların çözüm getirilmektedir. Dişlerin alt ve üst çenelerde sağlıklı konumlandırmalarının sağlanması gerekir. Bu konumlara doğru hareket eden dişlerin yapılarını korumak, yerlerini sağlamlaştırmak için şeffaf plaklar tercih edilebilmektedir. Süreç içerisinde gerekli tedavilerin sağlanmasında son adım olarak plaklar kullanılarak kalıcılık sağlanmaktadır.

Braket kullanımı diş teli tedavisinde önemlidir. Braket türleri diş teli tedavi süreçlerinde farklılık göstermektedir. Her birey kendi sürecinde doktor onayı ve muayene bulgularına göre tercih edilebilmektedir. 

Braket kullanan bireyler hangi braket türünü tercih etmeliyim sorusunu çokça sormaktadır. Her braket türünün kendine ait özellikleri mevcuttur. En çok tercih alanında olan türler; metal, şeffaf ve lingual türler olarak değerlendirilir. Lingual teller kullanmalı mıyım diye düşünen bireyler için kısa bir bilgilendirme sağlamaktayız. Lingual teller bireylerin görünmez yapılarından ötürü tercihi yüksek olan türleridir. Lingual teller dişlerin arkalarına konumlandırılmakta ve böylece direkt gözlemlenmemektedir. Bu durum yetişkinler için önem arz etmektedir. Bu estetik görünümünün getirdiği avantaj yanında rahatsız edici bazı dezavantajları bulunmaktadır. Lingual diş teli türlerinin istenmeyen özelliklerinden bir tanesi de diş telinin dile değmesi ve burada yaralanmalara neden olabilmesidir. 

 

Diş Teli Tedavisi Fiyatları Nedir?

Diş teli fiyatları 2021 düzenlemeleri bireyler için önem arz etmektedir. Diş teli fiyatları 2021 düzenlemeleri bireylere göre ödeme koşulları ile değerlendirilmektedir. Tedavi sürecinin getirdiği planlama doğrultusunda diş teli fiyatları 2021 ödeme düzenlemeleri kurulur. Diş teli fiyatları 2021 düzenlemelerinde en büyük faktör bireyin tedavi sürecine getirdiği problem durumu olmaktadır.


Share: