Görüntü
Diş Teli Fiyatları ve Etmenleri Nelerdir?
Diş Teli Fiyatları ve Etmenleri Nelerdir?

Alpdent olarak alanında uzman kadromuz ile bireysel değerlendirmeler çerçevesinde süreç takibi yapmaktayız. Bu yazımızda “Diş Teli Fiyatları ve Etmenleri Nelerdir?” Başlığına değineceğiz.

 

Ortodonti Nedir?

Ortodonti süreci pek çok aşamayı kapsayan, bireysel temelli ilerleyen, ana hedefin başvuran bireyin ağız yapısında istenen değişimi sağlamak olduğunu ifade eden tedavi yöntemi olarak ifade edilebilmektedir.

Diş teli tedavisinde ön plana çıkan unsurların bir bütün içerisinde değerlendirilerek düzen kurulması gerekmektedir. Süreçteki bütünsellik bozulduğunda ek sorunlar ortaya çıkabilmektedir. Bu durumun nedeni her etmenin iyice incelenmeden sürece dahil olması ve olumsuz sonuçlar da doğurabilmesidir.

Örneğin bireyin genel muayenesinde yapılacak bir atlama sebebi ile önceden kısa adımlarla çözümlenen bir problem durumu daha sonra daha kompleks bir şekilde karşımıza çıkabilmektedir.

 

Şeffaf ve Metal Diş Teli Arası Farklılıklar Nelerdir?

Süreç içerisinde pek çok etmenden ötürü bireyler farklı türde telleri tercih etmektedir. Bu durum diş teli fiyatları üzerinde etki sahibi iken diş teli fiyatları düşüşü veya artışına neden olabilmektedir. Süreç boyunca pek çok adım ön plana konulduğunda bireylerin sürece başlama veya geç başlama durumunda diş teli fiyatları durumunun önemli bir yer tuttuğu gözlemlenmektedir.

 

Şeffaf türde olan teller daha çok yetişkin bireylerce ele alınarak, görüntü kaygısının önüne geçerek estetistiksel düzenlemelerde karşımıza çıkmaktadır. Metal teller ise günümüzden beri en çok karşımıza çıkan ve hala popülerliğini koruyan türlerdendir. Diş teli fiyatları açısından değerlendirildiğinde metal türler daha ekonomik olmakla beraber, her bireyin istediği düzen ve doğrultuya göre de tel değişimi gözlemlenebilmektedir.

 

Diş Teli Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Diş teli fiyatları belirlenirken pek çok kriter üzerinde durmak gereklidir. Süreçte belirttiğimiz gibi Alpdent olarak her hastamızın muayeneleri ve onun getirileri üzerinden değerlendirmeler yapmaktayız. Bireylerin bulguları olmadan, incelenmeden fiyat ortaya koymak doğru değildir. Süreçte önemli olan bireysel değerlendirme ve onun getireceği maddi manevi yükümlülüklerdir. Bir diğer açıdan bakıldığında ürünlerin maliyeti, üretim yerleri ve ek sorunlar da tedavi sürecini etkilemektedir.

 

Ortodonti Tedavisinde Ele Alınacak Diğer Sorunlar Nedir?

  • Diş eti kanamaları
  • Çürümeler
  • Kanal tedavileri
  • Dolgular
  • Yaralar, iltihaplanmalar
  • Diş çekilmeleri vb.

Share: