Hastalarımız birde bizden dinleyin diyor...
Bizimle Neler Değişti?
Diş Teli Fiyatları info_outline Diş teli ile neler başarabiliriz ve değer mi? Taksitlerle ödemek nasıl olur ?
İmplant Fiyatları info_outline İmplant Fiyat / Performans Oranı Siz Ne Dersiniz ?
Diş Teli Nasıl Takılır info_outline Diş teli takarken acı olur mu ? Kısa sürer mi ?
Şeffaf Diş Teli info_outline Arkadaşınız Diş Telinizi Farketmedi mi ? Nasıl olur ?
Önce & Sonra info_outline Hastalarımızın Son Halleri ?
İmplant Nasıl Yapılır info_outline İmplant Sadece 10 dk !! Dolgu 3 Kat Kanal 5 Kat Daha Uzun Sürüyor
...
Hastalarımız Ne Diyor ?
format_quote
format_quote
" Başak hanımın enerjik ruhu ve Emre Bey'in ilgilisi bir diş kliniğini ancak bu kadar güzelleştirir.İlgi alaka süper, fiyatlar da diğer kliniklere nazaran daha uygun yalnızca muhasebeyle ilgilenen bayan yorgunluğunu her seferinde negatif yansıtmasa herşey 10 numara olur. "
format_quote
" Tesadüf eseri karşılaştığım ve bir cesaretle arayıp ulaştığım ama şu anda çokça memnun olduğum bir aile diyebilirim.😍 Tedirgin ve korkulu bir şekilde muayenehaneye gittim fakat kapının önünden içeriye kadar çok güzel bir ilgi alaka ile karşılaştım. 🙏🏻Muayene tertemiz ve yüzleri gülen insanlarla karşılastim Emre Bey işinde yetkin ve güven verici gerçekten güler yüzlü bir şekilde beni karşılayıp durumumu anlatti çıktıktan sonra tek düşündüğüm şey ne zaman tel tedavisine baslayabilecegim idi.😊 Hasta ile iletişim olağanüstü gerçekten her muayeneme yuzum gülerek gidiyorum çünkü öyle karşılanacağima adım gibi eminim.💐 Böyle bir ekiple karşılaştığım için ve tedavi olduğum için çok şanslı ve mutluyum. Her şey için teşekkürler Alpdent. 😍🙏🏻🙏🏻 "
format_quote
" Yaklaşık üç senedir dişlerimi tedavi ettirmek için özel-devlet hastane hastane gezdim. Ama boş yere para döktüm hiçbir netice alamadım. Gittiğim her doktor ayrı bir şey diyordu, hiçbiri kafama yatmıyordu ve benim kafam çok karışmıştı. En son internetten kendim dişlerim için en son çıkan teknolojileri incelemeye başladım. Ve o şekilde Alpdent internet sitesini buldum. Emre beyin videolarını izlerken dedikleri kafama yatmıştı. İletişim bilgilerine açarken dua ettim İstanbulda olsun burası diye. İstanbuldaydı ve hemen iletişime geçip gittim. Emre beyin nezaketi ve işini profesyonelce yapması ve asistanlarının da güleryüzlülüğü insana güven veriyor. Verdikleri güven sayesinde ben de, çevremde diş sıkıntısı olanlara Alpdenti güvenle tavsiye ediyorum. Dişlerime şeffaf tel takıldı ve çevremdekiler farkedemiyor dişlerimde tel olduğunu. Şu an dişlerim düzeliyor. Hepsi onların sayesinde. Teşekkürler 🙏🌺😁 "
format_quote
format_quote
" Yaklaşık 2 yıldır ,15 gün arayla her geldiğimde güler yüzlü ve samimi bir ortamda tedavime devam ediyorum. Son 2 ay 😇 Doktorum Emre Bey harika bir doktor. Asistanları son derece nazik ve kibar ve güler yüzlü. Onlarında ortodonti tedavisi olmaları sizin alışma sürecinize çok olumlu yansıyor. Sizi anlıyorlar. Benim ilk başladığım zamanlarda Emre Bey kullanıyordu 🙃 Gülebilmemi sağladıkları için onlara minnettarım 🙏 Not: 10dk geç kalırsanız randevunuz ileri bir tarihe erteleniyor ama İstanbul şartlarında zamanında yetismeyi öğreniyorsunuz.😉 "
format_quote
" 1.5 yıl süren tel tedavim süresince öncelikle doktorum Emre bey'e ve güleryüzlü,tatlı asistanlara sonsuz teşekkürlerimi iletiyorum. İlgi alaka istiyorsanız kesinlikle tavsiye ettiğim bir klinik :) "

Ortodonti tedavisinde sağlam dişi çekmek doğru mu

 
  Ortodonti tedavisi; dişlerdeki yer darlığından kaynaklanan çapraşıklığın dişlerin üzerine diş teli yapıştırılarak belirli bir süre içerisinde düzeltildiği bir tedavidir. 
  Ortodonti tedavisinde yer darlığından kaynaklanan yer darlığını düzeltebilmek için yere ihtiyaç vardır. Zaten bu yer olmadığı için dişler çıkması gereken yerlerde çıkamamıştır. Yer darlığını düzeltmek için ihtiyaç duyulan yeri elde etmenin 2 yöntemi vardır. Bunlardan birincisi ön dişlerin ileri itilerek yer kazanılması, ikincisi diş çekimidir. Her iki tedavi seçeneğide vakasına göre doğru olabilir. Çünkü her iki yönteminde avantaj ve dezavantajları vardır. Bu sebeple hangi yöntemin kullanılacağına doktorunuzun karar vermesi gerekir.
  Ön dişlerin ileri itilerek yer kazanılması yönteminin avantajları ve dezavantajlarından bahsedelim. Bu yöntem eğer yüz yapısı müsade ediyorsa çok güzel sonuç verir. Bu yöntemde dişler ileri doğru gittiği için yüzde daha belirgin görünürler. Bununla birlikte dişlerin ileri gitmesiyle dişlerin beslediği dudaklarda ileri gider ve hastamız aynı zamanda botox yaptırmış gibi olur. Dudakların ileri gitmesiyle dudak çevresi gerginleşir ve ileri yaşlarda dudak çevresinde oluşan kırışmalar daha geç yaşlarda örneğin 10 yıl kadar sonra oluşmaya başlar. Bunlar çekimsiz tedavinin avantajlarıdır. Bununla birlikte yüz yapısının müsade etmediği durumlarda dişlerin ileri doğru itilmesi dişlek bir görüntü oluşturur ve hasta da dudaklarını kapatmakta zorlanır. bu durum yer darlığının dişlerin ileri itilerek düzeltmesinin dezavantajlarıdır.
 
  Diş çekimi, yer kazanmak amacıyla ortodontik amaçlı yapılır ve yer kazanma yöntemlerinden birisidir. Başlangıçta sağlam dişlerini çekilmesi kulağa çok hoş gelmezken diş çekimi yapılarak tedavi sonunda gerçektende etkili sonuçlar elde edilebilir. Ortodontik amaçlı diş çekiminin yapılacağı durumlarda çok iyi düşünülüp karar verilmelidir. Çünkü diş çekiminin gere dönüşü yoktur. Diş çekimi yaptırarak ortodontik tedavi gören ve tedavisinden memnun olmadığı için kliniğimize gelen bazı hastaların diş çekimi yapılan yerleri boş bırakılarak tedavi bitirilmektedir. çünkü diş çekimi yapıldığında, dudakları besleyen dişler içeri doğru gittiği için dudaklarda da içeri doğru gitme yani incelme olur. Bununla birlikte dişler geriye doğru gittiği için dilin alanı daramakta, bu durumda ileri yaşlarda horlamaya sebep olmaktadır. Bütün bunların yanında diş çekiminin kaçınılmaz olduğu ve tedavi sonunda kusursuz sonuçlar alındığı durumlarda vardır.
  Sonuç olarak ortodontik amaçlı diş çekimi bilimsel bir gerçektir ve gönül rahatlığı ile uygulanır. Sadece doğru vakada kullanıldığına emin olunmalıdır.

Etiketler: Ortodonti ortodonti tedavisi diş teli tedavisi ortodonti tedavisinde diş çekimi diş çekimi

Yorum Yazın

3 Yorum

...

Sena Üstün · 1 Nis, 2015

Geçen gün doktorum iki sağlam dişimi çekilmesini söylemişti. Neden diye sorduğumda çok tatminkar açıklama yapmamış. Öyle olması gerekiyor biz ne yaptığımızı biliyoruz gibi bir tavır yakındı ve bu hiç hoşuma girmemişti. Bu yazı benim için çok açıklayıcı oldu teşekkür ederim. Tedaviyi karşılayacak param olsaydı size tedavi olmak isterdim.

...

Ali Kara · 1 Nis, 2015

Kafamdaki soru işaretlerini giderdi. Teşekkür ederim paylaşım için.

...

ozge · 31 Mar, 2015

Verdiğiniz degerli bilgiler icin tskler. Alpdent dental groupKampanyalarımızdan Haberdar Olun

İmplant, ortodonti tedavisi ve estetik diş uygulamarında yaptığımız kampanyalardan haberdar olmak için abone olabilirsiniz.

mail