Görüntü
Hangi Çeneye Diş Teli Uygulanır?
Hangi Çeneye Diş Teli Uygulanır?

Diş teli tedavisinde bireylerin en çok merak ettiği konu tek çeneye diş teli tedavisi uygulanır mı sorusu olmaktadır. Diş teli tedavilerinde önemli noktalar arasında yer alan bu durum tedavi süreçlerini şekillendirmektedir.

Diş teli tedavisinde diş teli nedir? Diş teli neden kullanılır? Diş teli fiyatları 2021 düzenlemeleri nasıl ele alınır? gibi sorular sorulmaktadır. Bu sorular ile süreç şekillenmektedir. Bireylerin tedavi adımlarında öne çıkan durumları sizler ile paylaşalım:

 

Diş Teli Uygulaması Nasıl Sağlanır?

Diş teli tedavisinde diş teli takımı bireyleri heyecanlandırmaktadır. Diş teli nasıl takılır? diye soran bireyler için cevaplamak gerekirse braket adı verilen yapıların dişlerinize takılması ile diş teli takımı sağlanır. Diş teli tedavisinde braketler dişlerin önlerine yapıştırılan küçük kare yapılardır. Bu kare yapılar dişlerin kendilerine ait olan konumlarına doğru ilerlemesine katkı sağlamaktadır. 

Braketler; metal, şeffaf ve lingual türde olmaktadır. Bu braketlerin her türünün amacı dişleri uygun konumlara doğru ilerletme sağlamaktadır. Ancak yapıları birbirinden farklıdır. 

 

Braket Türlerinin Özellikleri Nelerdir?

Braket türleri bireylerin tedavi süreçlerinde önemlidir. Metal türler ilk çıkan türler olarak karşımıza çıkmaktadır. Çocuklarda da yetişkinlerde de tedavi süreçlerinde önemli bir rol sahiptir. Yetişkinler için günümüzde ek seçenekler gelişmiş ve metal türler yerini lingual ve şeffaf türler gözlemlenmiştir.

Şeffaf türler bireylerin metal türlere karşı tercih ettikleri yeni yöntemlerdendir. Şeffaf türler bireylerin tedavi süreçlerinde önem arz etmektedir. Direkt gözlemlenemeyen bu türler bireylerin tedavi süreçlerinde öne çıkmaktadır. Yetişkinler günümüzde şeffaf türleri daha çok tercih etmektedir.

Lingual teller bireylerin tedavilerinde yeni yeni gelmişlerdir. Bu tedavi türlerinde teller görünmezdir çünkü lingual teller dişlerin arkasında yer almaktadır. Dişlerin arkasında yer alan bu teller dile değdiği için bireyleri rahatsız etmektedirler. Tellerin dile zarar vermesinden ötürü bazı kişiler bunu tercih etmeyebilirler. Her braket türü tüm artı ve eksileri içerisinde değerlendirilmektedir.

 

Diş Teli Fiyatları 2021 Düzenlemeleri

Diş teli fiyatları 2021 düzenlemeleri braket seçiminde önemlidir. Braket türlerinin değişimleri diş teli fiyatları 2021 düzenlemelerinde etkilidir. Diş teli fiyatları 2021 düzenlemeleri ile bireylerin süreçte düzenlemek istedikleri problem boyutları değerlendirilmektedir. Ele alınan tüm bulgular değerlendirilmektedir.


Share: