Görüntü
Diş Teli Fiyatları 2021 Yılında Ne Kadar?
Diş Teli Fiyatları 2021 Yılında Ne Kadar?

Diş teli fiyatları içinde bulunduğumuz dönemsel koşullar ile bireyim getirdiği problem durumu ele alınarak düzenlenmektedir. Bireyler hem alt hem de üst çeneye ayrı ayrı tel tedavisi uygulayabilmektedirler. Önemli olan muayene bulgularına uygun bir süreç değerlendirmesini ortaya koyabilmektir. 

Ortodonti Nedir?

Ortodonti, diş ve çenede genetik veya dış etmenler nedeni ile meydana gelebilecek olan yamuk, ayrık veya çapraşık diş yapısını düzenlemek için yapılan tedavidir. Diş teli fiyatları bireylerin en çok üzerinde durduğu konu olmaktadır. Diş teli hakkında bilinen pek çok durum bazı yanlış bilgileri de içerebildiğinden ötürü öncelikle bireylerin doğru bilgilendirme ile sürece başlaması gerekmektedir.

Diş Teli Fiyatları 2024 Yılı Üzerindeki Etmenler

Diş teli iki veya tek çeneye mi uygulanacak?

Hastanın tedaviye ihtiyacı olan sorunlarının boyutu nedir?

Dişler ayrık mı?

Diş eti problemleri mevcut mudur?

Ek müdahaleler gerekir mi?

Tedavi sürecinde ihtiyaç duyulacak malzemenin niteliği nedir?

Hekimin alanında uzmanlığı nedir?

Hangi klinikte uygulama yapacağım?

Gibi soruların cevapları diş teli fiyatları 2024 fiyat düzenlemelerinde etkili olacaktır.

İstanbul’da Yer Alan Kliniklerde Ücretler Nasıldır?

Diş teli fiyatları İstanbul içerisinde yer alan kliniklerdeki uzman doktorlarca şekillenebilir. Ancak yukarıda ifade ettiğimiz kriterler baz alınarak fiyatlar belirlenmektedir. İstanbul’da yer alan kliniğimize uğrayarak ayrıntılı bilgi alabilmektesiniz. 

Diş Sağlığını Korumada Alpdent

Alpdent olarak sizlere ağız ve diş sağlığınızı korumak adına gerekli müdahale yöntemlerini sunmaktayız. Alanında uzman kadromuz ile aklınıza takılan ve bilinmesi gereken tüm yönleri belirlemekteyiz. 

Diş Teli Nasıl Çalışır?

Diş teli dişlerinize sürtünme kuvveti uygulayarak adım adım istenen konuma doğru hareket sağlamaya çalışmaktadır. Bu noktada braket türleri önemli bir konumda yer almaktadır. 

Yetişkinler Tel Kullanabilir Mi?

Diş teli tedavisi çocuk ve yetişkinlere uygulanabilmektedir. Çocukların kemik yapılarının oturmaması nedeni ile diş teli takımında daha kısa sürede sonuç alınmaktadır. Dişlerin hareketleri daha hızlı olmaktadır. Bireyin muayene ve ihtiyaçlarına göre düzenlenecek olan tedavide diş teli çeşitleri değerlendirilmektedir. Tüm artı ve eksiler ele alınarak süreç düzenlenmektedir.


Share:
Sıkça Sorulan Sorular
- Diş teli takma işlemi ağrılı bir işlem midir?

Diş teli takma işlemi tamamen ağrısız ve acısız toplamda yaklaşık 15-20 dakika süren basit bir işlemdir.

- Diş teli tedavisinde ağrılar ne kadar sürer?

Tedavi sırasında belli periyotlarda yaptığımız sıkma işlemleri ortalama 1 ile 3 gün arasında azalarak kaybolmaktadır. İşlem sırasında sıkma kuvvetine göre bazı zamanlar bir kaç dakika içerisinde tamamen geçer.

- Diş teli tedavisi ortalama ne kadar sürer?

Diş teli tedavisi kişinin ihtiyacına göre tek çene ve çift çene olarak ikiye ayrılır. Tek çene tedavilerde dişlerdeki bozukluk durumuna göre ortalama 6-8 ay, çift çene tedavilerde ortalama 12-18 ay sürebilmektedir. İstenilen estetik sonuca ulaşıldığında tedavi sonlandırılır.

- Diş teli tedavisinde kişisel bakımın önemi nedir?

Diş teli tedavisinde diş temizliği için uygun olan ortodontik fırçalarla birlikte dişlerin düzenli olarak fırçalanması, plak oluşumundan kaçınılması son derece önemlidir. Ağız hijyeni hem kişinin sağlığı hem de tel tedavisinde önemli bir etkendir.

- Şeffaf braketler tedavi süresini uzatır mi?

Şeffaf braketlerde kullanılan malzeme önemlidir. Bazı şeffaf braketler sert plastik gibi malzemelerden oluştuğu için tedavi süresini uzatabilme durumu var. Ancak kliniğimizde porselen braketler kullanılmaktadır.

- Şeffaf braketler daha çabuk mu sararır?

Şeffaf braketlerin sararması durumu tamamen kişisel bakımla ilgilidir. Kliniğimizde 3 haftalık aralıklarla muayene çağırdığımız hastalar arasında sanki yeni takılmış gibi bakımına özen gösteren hastalar mevcut.

- Diş telleri ağızda yaralar yaptığında ne yapılmalıdır?

Diş telleri zaman zaman yanak ve dudakların iç kısımlarında tahrişler yapabilir. Bu durumda tahrişe sebep olan bölgeyi kurulayarak bal mumu yapıştırdığınızda hissedilen acı seviyesini en aza indirebilirsiniz.

- Diş teli çıkartma işlemi ağrılı bir işlem midir?

Tel çıkartma işlemi herhangi bir şekilde uyuşturma işlemine ihtiyaç duymadan yapılan yaklaşık 30 dakika süren basit bir işlemdir

- Tedavi bittikten sonra dişler tekrar bozulur mu?

Tel tedavisi bittikten sonra pekiştirme tedavisi başlamaktadır. Pekiştirme tedavisi dişlerin yeni konumuna adapte olabilmesi için dişlerin iç kısmına koruyucu tellerin takılması ve hastaya pekiştirme plaklarının verilmesidir. Pekiştirme plaklarının tavsiye edildiği şekilde takılmadığı durumlarda ve periyodik kontrollere gelinmediği durumlarda dişler tekrar bozulabilir. Bu noktada hastanın tedavi bittiğinde de üzerine düşen sorumlulukları yerine getirmesi önemlidir. Aksi takdirde dişlerin tekrar bozulması kaçınılmaz olur.

Yorum Bırakın
En geç 3 gün içerisinde sorunuza cevap verilecektir.