Görüntü
Diş Teli Bakımı Nasıl Sağlanır?
Diş Teli Bakımı Nasıl Sağlanır?

Diş teli tedavi alanında uzman ekibimiz ile sistemsel bir şekilde yürüttüğümüz tedavi şeklidir. Tedavi süreçlerinin ilerletilmesi için hasta ve doktor işbirliği önemli bir konu olmaktadır. Hastanın beklenti ve ihtiyaçlarının ele alınması ile tedavi süreci istenen düzeyde ilerleme göstermektedir. Bu ilerleme ile gerekli düzenlemelerin sağlanması sağlanmalıdır.

Diş teli tedavisinde ele alınan sorular ve verilen etkili cevaplar ile süreç istenen düzeyde ilerleme göstermektedir. Diş teli fiyatları da bu bağlamda şekillenmektedir. Diş teli fiyatları 2024 yılı düzenlemelerinde ele alınan durumların incelenmesinde hastanın bireysel olarak değerlendirme yapması önemli bir konu olmaktadır. Bu değerlendirmeler ile istenen sistemsel çözümlemeler sağlanmaktadır. Gerekli süreç yönetimi ile istenen sonuca ulaşmanız oldukça mümkündür.

Diş Teli Tedavisi Uygulamaları

Diş teli tedavisi alanıında uzman ortodontistler ile sağlanmaktadır. Alan uzmanları olarak gerekli hizmetlerin incelenmesi ile var olan ihtiyaçlar incelenmektedir. Pek çok noktanın ele alınması diş teli tedavisinde büyük öneme sahiptir. Diş teli tedavisi gerekli hizmetlerin ele alınıp incelenmesi ile yürütülmelidir. 

Diş teli tedavisinin uygulama süreçlerinde ele alınan ilk durum hangi bireye hangi diş teli uygulamasının yapılacağı olmaktadır. Her bireyin istek ve beklentileri farklılık göstermektedir. Bu durumun ele alınarak hangi hastanın hangi tür braket ile rahat edeceği belirlenmektedir. Bir sonraki durum ise diş teli bakımı nasıl sağlanır? sorusu olmaktadır. Diş teli türüne uygun bakım süreçlerini alanında uzman ortodontistiniz sizlere vermektedir.

 

Diş Teli Tedavisini Kim Uygular?

Diş hekimliği pek çok beceriyi bir arada sunan bir meslek alanıdır. Ancak diş teli tedavisini diş hekimi olan herkes yapamamaktadır. Diş hekimi olan alanında uzman ortodonti eğitimlerini almış ortodontistlerin gerekli becerileri alması ile tedavi ilerletilmektedir. Tedavi sürecini uygulayabilecek olan alanında uzman ortodontistinizin uzmanlığı diş teli fiyatları için de önemli bir yer tutmaktadır. Diş teli fiyatları 2024 yılı değerlendirmeleri pek çok noktayı kapsayarak şekillenmektedir. Diş teli fiyatları 2024 yılındaki düzenlemelerde ekonomik koşullar, bireylerin tedavi olanakları ve gerekli süreç hizmetleri ön planda olmaktadır. Bu noktaların ele alınıp incelenmesi diş teli fiyatları 2024 yılı düzenlemeleri için gerekli olmaktadır.

Diş teli tedavisi olarak bilinen ortodonti hizmetlerinden yararlanmak için bizlerle iletişime geçebilirsiniz.


Share:


Sıkça Sorulan Sorular

- Diş teli takma işlemi ağrılı bir işlem midir?

Diş teli takma işlemi tamamen ağrısız ve acısız toplamda yaklaşık 15-20 dakika süren basit bir işlemdir.

- Diş teli tedavisinde ağrılar ne kadar sürer?

Tedavi sırasında belli periyotlarda yaptığımız sıkma işlemleri ortalama 1 ile 3 gün arasında azalarak kaybolmaktadır. İşlem sırasında sıkma kuvvetine göre bazı zamanlar bir kaç dakika içerisinde tamamen geçer.

- Diş teli tedavisi ortalama ne kadar sürer?

Diş teli tedavisi kişinin ihtiyacına göre tek çene ve çift çene olarak ikiye ayrılır. Tek çene tedavilerde dişlerdeki bozukluk durumuna göre ortalama 6-8 ay, çift çene tedavilerde ortalama 12-18 ay sürebilmektedir. İstenilen estetik sonuca ulaşıldığında tedavi sonlandırılır.

- Diş teli tedavisinde kişisel bakımın önemi nedir?

Diş teli tedavisinde diş temizliği için uygun olan ortodontik fırçalarla birlikte dişlerin düzenli olarak fırçalanması, plak oluşumundan kaçınılması son derece önemlidir. Ağız hijyeni hem kişinin sağlığı hem de tel tedavisinde önemli bir etkendir.

- Şeffaf braketler tedavi süresini uzatır mi?

Şeffaf braketlerde kullanılan malzeme önemlidir. Bazı şeffaf braketler sert plastik gibi malzemelerden oluştuğu için tedavi süresini uzatabilme durumu var. Ancak kliniğimizde porselen braketler kullanılmaktadır.

- Şeffaf braketler daha çabuk mu sararır?

Şeffaf braketlerin sararması durumu tamamen kişisel bakımla ilgilidir. Kliniğimizde 3 haftalık aralıklarla muayene çağırdığımız hastalar arasında sanki yeni takılmış gibi bakımına özen gösteren hastalar mevcut.

- Diş telleri ağızda yaralar yaptığında ne yapılmalıdır?

Diş telleri zaman zaman yanak ve dudakların iç kısımlarında tahrişler yapabilir. Bu durumda tahrişe sebep olan bölgeyi kurulayarak bal mumu yapıştırdığınızda hissedilen acı seviyesini en aza indirebilirsiniz.

- Diş teli çıkartma işlemi ağrılı bir işlem midir?

Tel çıkartma işlemi herhangi bir şekilde uyuşturma işlemine ihtiyaç duymadan yapılan yaklaşık 30 dakika süren basit bir işlemdir

- Tedavi bittikten sonra dişler tekrar bozulur mu?

Tel tedavisi bittikten sonra pekiştirme tedavisi başlamaktadır. Pekiştirme tedavisi dişlerin yeni konumuna adapte olabilmesi için dişlerin iç kısmına koruyucu tellerin takılması ve hastaya pekiştirme plaklarının verilmesidir. Pekiştirme plaklarının tavsiye edildiği şekilde takılmadığı durumlarda ve periyodik kontrollere gelinmediği durumlarda dişler tekrar bozulabilir. Bu noktada hastanın tedavi bittiğinde de üzerine düşen sorumlulukları yerine getirmesi önemlidir. Aksi takdirde dişlerin tekrar bozulması kaçınılmaz olur.

Yorum Bırakın

En geç 3 gün içerisinde sorunuza cevap verilecektir.