Görüntü
Diş Teli Ücretsiz Yaptırılabilir Mi?
Diş Teli Ücretsiz Yaptırılabilir Mi?

Diş teli tedavilerinde bireylerin sorduğu pek çok sorular mevcuttur. Ben diş teli kullanabilir miyim? Diş teli fiyatları pahalı mıdır? Kimler diş teli kullanmalıdır? gibi sorular ile süreçlerini ilerletmektedirler. Peki diş telini ücretsiz yaptırmak mümkün müdür? Öncelikle diş teli nedir, nasıl diş teli uygulanır sorularını cevaplandıralım. 

 

Diş Teli Nedir?

Diş teli tedavisi bireylerin dişlerini uygun konumlarına iletilmesi için gerekli olan bir tedavi yöntemidir. Dişlerinin uygun konumlarda yer edinmesini önemseyen bireyler diş teli tedavi süreçlerine başvurabilirler. Diş teli tedavisi ile bizler hem sağlıklı ağız yapısına kavuşurken hem de estetik bir görünüm elde etmekteyiz.

 

Diş Teli Fiyatları 2021 Düzenlemeleri Nelerdir?

Diş teli tedavilerinde bireyler pek çok soru arayışına girerler. Bunlardan en önemlisi fiyat olmaktadır. Diş teli fiyatları 2021 düzenlemeleri nasıl sağlanır? Diş teli fiyatları üzerinde etkili olan etmenler nelerdir? gibi soruları düşünürler. Bu durumların değerlendirilmesinde bireyin getirdiği problem durumu ilk olarak ele alınmaktadır. Bu problem durumunun nasıl ilerleneceği, hangi klinikte tedavi yapılacağı, seçilen braket türü ve muayene bulguları önem taşımaktadır. Bireylere özel tedavi süreçlerine göre oluşturulan diş teli tedavi fiyatları 2021 düzenlemelerine göre diş teli ödeme fiyatları oluşturmaktayız.

 

Ücretsiz Diş Teli Tedavileri

Ücretsiz diş teli tedavileri bireylerin belirli yaş dönemlerinde gerçekleşebilmektedir. Sorunlarınızın tespiti ve muayene bulgularına göre 18 yaş altı bireylerin ücretsiz diş teli tedavileri yapımı mümkündür. Ancak SGK tarafından karşılanan 18 yaş altı diş teli tedavileri sadece bu dönemi içermektedir. Yetişkin bir birey olarak bu imkandan yararlanamamaktasınız. Devlet hastanelerinde çene yapısı bozuklukları, çarpık ve eksik dişler vb. problemlere sahip olan vatandaşlar için diş teli takımı sağlanmaktadır. Ancak kendi kişisel özelliklerinizi de düşünerek braket seçimi sağlamak, şeffaf veya lingual türleri değerlendirmek için bir merkeze başvurmanız önerilmektedir.    

 

Diş Teli Türleri Nelerdir?

Diş teli türleri bireylerin tedaviye başvuru süreçlerine göre değişim göstermektedir. Bireyler estetik bir görünüm kazanmak istedikleri için bu durumu tedavi süreçlerine de yansıtabilirler. Örneğin hiç tellerinin görünmesini istemeyebilirler. Bu durumda şeffaf veya lingual tel türüne ihtiyaç duyabilirler. Ancak genel anlamda hem metal, hem şeffaf teller amacınıza hizmet etmektedirler. 


Share: