Görüntü
Alpdent ile Diş Sağlığını Korumak
Alpdent ile Diş Sağlığını Korumak

Ağız ve diş sağlığını korumada alanında uzman kadrosu ile sizlere destek sunan Alpdent olarak sizlere gerekli süreç adımlarını sunmaktayız. Bireysel beklentileriniz ve ihtiyaçlarınız doğrultusunda hazırlanan muayene süreçleri ile tedavi adımlarını adım adım ilerletebilmektesiniz. Süreç içerisinde sizlere diş teli, ortodonti ve diş teli fiyatları 2024 düzenlemeleri hakkında bilgilendirmeler sunulmaktadır. Süreç hakkında bilgi sahibi olmak için yazımıza devam ediniz.

 

Diş Teli Fiyatları 2024 Düzenlemeleri

Diş teli fiyatları 2024 düzenlemelerinde pek çok etmen iç içedir. Bu etmenlerin ele alınarak bilgilendirmelerin sağlanması ile sağlıklı bir süreç işleyişi ele alınmaktadır. İlk olarak ele almamız gereken durum bireyin getirdiği problem durumudur. Alanında uzman kadromuz sizin getirdiğiniz problem durumunu ele alarak süreç analizlerini sağlayacaktır. Alpdent ile sağlıklı günler kazanmanız adımlarımız ile oldukça işlevsel olarak ilerleyecektir.

Diş teli tedavisinde alanında uzman kadromuz ile sağladığımız muayenelerde bireylerin ihtiyacı olan durumları saptanmaktadır. Saptanan bu sorunlara yönelik çözümlerle diş teli fiyatları 2024 düzenlemeleri ele alınmaktadır. Hangi braket türüne ihtiyacı var, ek müdahale gerekiyor mu gibi soruların cevaplandırılması ile süreç ilerlemektedir.

Diş teli tedavisinde bir diğer önemli adım da klinik seçimidir. İstanbul’da yer alan kliniğimiz olan Alpdent ile sizlere uzman kadromuzla hizmet vermekteyiz. Diş teli fiyatları 2024 düzenlemelerine göre de fiyatlandırmalar sağlayarak ödeme kolaylığı vermektedir.

Ek müdahaleleri diş teli fiyatları 2024 düzenlemelerinde etkilidir. Bu düzenlemeler dolgular, kanal tedavileri, kaplamalar veya temizleme işlemleridir. Bu süreçte temizlik adımına oldukça önem vermeli ve gerekli durumları düzenlemeliyiz. 

Sağlıklı Dişler İçin Beslenme

Sağlıklı gülüşlerin sırrı nedir diye soran kişiler için ele alınan bir diğer etmen de beslenmedir. Sağlıklı beslenme ve temizleme süreçleri bireylerin sağlıklı bir ağız yapısı oluşturmasına destek vermektedir. Bu süreçte doğru bilgilendirilmeler ile bakımların düzenli bir şekilde sürdürülmesine dikkat etmek gerekmektedir. 

Malzeme seçimlerinde doktorunuzun onayı büyük önem taşımaktadır. Diş ipleri, gargaralar gibi ürünlerin tercihi de süreç içerisinde gerekli durumlara göre seçilmektedir. 

Destek almak ve tedavi süreçleriniz hakkında bilgilendirilmelerin sağlanması ile işlemlerinizi sürdürmek için bizimle iletişime geçiniz.


Share:
Sıkça Sorulan Sorular
- Diş teli takma işlemi ağrılı bir işlem midir?

Diş teli takma işlemi tamamen ağrısız ve acısız toplamda yaklaşık 15-20 dakika süren basit bir işlemdir.

- Diş teli tedavisinde ağrılar ne kadar sürer?

Tedavi sırasında belli periyotlarda yaptığımız sıkma işlemleri ortalama 1 ile 3 gün arasında azalarak kaybolmaktadır. İşlem sırasında sıkma kuvvetine göre bazı zamanlar bir kaç dakika içerisinde tamamen geçer.

- Diş teli tedavisi ortalama ne kadar sürer?

Diş teli tedavisi kişinin ihtiyacına göre tek çene ve çift çene olarak ikiye ayrılır. Tek çene tedavilerde dişlerdeki bozukluk durumuna göre ortalama 6-8 ay, çift çene tedavilerde ortalama 12-18 ay sürebilmektedir. İstenilen estetik sonuca ulaşıldığında tedavi sonlandırılır.

- Diş teli tedavisinde kişisel bakımın önemi nedir?

Diş teli tedavisinde diş temizliği için uygun olan ortodontik fırçalarla birlikte dişlerin düzenli olarak fırçalanması, plak oluşumundan kaçınılması son derece önemlidir. Ağız hijyeni hem kişinin sağlığı hem de tel tedavisinde önemli bir etkendir.

- Şeffaf braketler tedavi süresini uzatır mi?

Şeffaf braketlerde kullanılan malzeme önemlidir. Bazı şeffaf braketler sert plastik gibi malzemelerden oluştuğu için tedavi süresini uzatabilme durumu var. Ancak kliniğimizde porselen braketler kullanılmaktadır.

- Şeffaf braketler daha çabuk mu sararır?

Şeffaf braketlerin sararması durumu tamamen kişisel bakımla ilgilidir. Kliniğimizde 3 haftalık aralıklarla muayene çağırdığımız hastalar arasında sanki yeni takılmış gibi bakımına özen gösteren hastalar mevcut.

- Diş telleri ağızda yaralar yaptığında ne yapılmalıdır?

Diş telleri zaman zaman yanak ve dudakların iç kısımlarında tahrişler yapabilir. Bu durumda tahrişe sebep olan bölgeyi kurulayarak bal mumu yapıştırdığınızda hissedilen acı seviyesini en aza indirebilirsiniz.

- Diş teli çıkartma işlemi ağrılı bir işlem midir?

Tel çıkartma işlemi herhangi bir şekilde uyuşturma işlemine ihtiyaç duymadan yapılan yaklaşık 30 dakika süren basit bir işlemdir

- Tedavi bittikten sonra dişler tekrar bozulur mu?

Tel tedavisi bittikten sonra pekiştirme tedavisi başlamaktadır. Pekiştirme tedavisi dişlerin yeni konumuna adapte olabilmesi için dişlerin iç kısmına koruyucu tellerin takılması ve hastaya pekiştirme plaklarının verilmesidir. Pekiştirme plaklarının tavsiye edildiği şekilde takılmadığı durumlarda ve periyodik kontrollere gelinmediği durumlarda dişler tekrar bozulabilir. Bu noktada hastanın tedavi bittiğinde de üzerine düşen sorumlulukları yerine getirmesi önemlidir. Aksi takdirde dişlerin tekrar bozulması kaçınılmaz olur.

Yorum Bırakın
En geç 3 gün içerisinde sorunuza cevap verilecektir.