Görüntü
Diş Teli Fiyatları Düzenlenmesi
Diş Teli Fiyatları Düzenlenmesi

Diş teli tedavileri insanların sağlıklı bir ağız yapısı oluşturmaları için gerekli tedavi yöntemlerini sunmaktadır. Alanında uzman ekibimiz ile sizlere gerekli tedavi adımlarını sunmaktayız. Diş teli tedavisi nedir? Diş teli fiyatları 2024 düzenlemeleri nasıl ele alınır? sorularının da değerlendirilmesi ile süreç analizleri sizlere adım adım sunulmaktadır.

Diş Teli Tedavisi Nedir?

Diş teli tedavileri alanında uzman bir ortodontist ile ilerlemektedir. Ortodontist, diş teli tedavisi ile ilgili özel eğitim alan, deneyimlere sahip olan kişilere verilen bir ünvandır. Ortodontistler işlem süreçlerini ilerletirken gerekli deneyimsel sistemleri kurgulamaktadırlar. Siz de Alpdent ile alanında uzman kadromuzla tanışabilir, sürecinizi sağlıklı bir şekilde ilerletmenize katkı verebilirsiniz.

Diş teli, braketlerin kullanımı ile sağlanan bir tedavi yöntemidir. Braketler dişlerin ağır ağır istenen yöne doğru hareketlerine destek olmaktadır. Diş teli tedavisinde braketler büyük öneme sahiptir. Braketlerin seçiminde pek çok etmen etkili olmaktadır. Diş teli tedavi süreçlerinde braket seçiminde diş teli fiyatları 2024 düzenlemeleri önemli bir etmen olarak karşımıza çıkmaktadır. Diş teli tedavisi pek çok avantaja sahip olmaktadır. Bu avantajlar bireylerin sağlıklı bir tedavi süreçleri geçirmelerine katkı sunmaktadır. Diş teli tedavisinde diş teli fiyatları 2024 düzenlemeleri büyük öneme sahiptir. 

 

Diş Teli Fiyatları Nasıl Hesaplanır?

Diş teli fiyatları alanında uzman ortodontistlerin muayene bulguları sonucunda ortaya çıkan sorun ve gerekli müdahale aşamaları ile şekillenmektedir. Diş teli fiyatları 2024 düzenlemeleri pek çok noktayı beraberinde getirmektedir. Siz de sizlerin sorunlarını değerlendiren bir sistem içindeki diş teli fiyatları 2024 düzenlemelerini ele alarak süreç akışlarını değerlendirebilirsiniz.

 

Sağlıklı Dişler için Diş Teli

Sağlıklı diş ve ağız gelişimi için gerekli pek çok durum mevcuttur. Bu durumların analizleri ile sizler için gerekli süreç ağlarını sizlere sunmaktayız. Diş teli fiyatları 2024 düzenlemeleri ve ödeme planları, braket seçimi, süreç için gerekli nokta analizleri gibi pek çok durumun değerlendirilmesi ile sizler için bilgilendirme akışlarını sunmaktayız. Ayrıntılı bilgilendirmeler ve süreç analizleri için bizlerle iletişime geçebilirsiniz. Alpdent ile sizler de sağlıklı işlemleme süreçlerini sürdürebilmektesiniz.


Share:


Sıkça Sorulan Sorular

- Diş teli takma işlemi ağrılı bir işlem midir?

Diş teli takma işlemi tamamen ağrısız ve acısız toplamda yaklaşık 15-20 dakika süren basit bir işlemdir.

- Diş teli tedavisinde ağrılar ne kadar sürer?

Tedavi sırasında belli periyotlarda yaptığımız sıkma işlemleri ortalama 1 ile 3 gün arasında azalarak kaybolmaktadır. İşlem sırasında sıkma kuvvetine göre bazı zamanlar bir kaç dakika içerisinde tamamen geçer.

- Diş teli tedavisi ortalama ne kadar sürer?

Diş teli tedavisi kişinin ihtiyacına göre tek çene ve çift çene olarak ikiye ayrılır. Tek çene tedavilerde dişlerdeki bozukluk durumuna göre ortalama 6-8 ay, çift çene tedavilerde ortalama 12-18 ay sürebilmektedir. İstenilen estetik sonuca ulaşıldığında tedavi sonlandırılır.

- Diş teli tedavisinde kişisel bakımın önemi nedir?

Diş teli tedavisinde diş temizliği için uygun olan ortodontik fırçalarla birlikte dişlerin düzenli olarak fırçalanması, plak oluşumundan kaçınılması son derece önemlidir. Ağız hijyeni hem kişinin sağlığı hem de tel tedavisinde önemli bir etkendir.

- Şeffaf braketler tedavi süresini uzatır mi?

Şeffaf braketlerde kullanılan malzeme önemlidir. Bazı şeffaf braketler sert plastik gibi malzemelerden oluştuğu için tedavi süresini uzatabilme durumu var. Ancak kliniğimizde porselen braketler kullanılmaktadır.

- Şeffaf braketler daha çabuk mu sararır?

Şeffaf braketlerin sararması durumu tamamen kişisel bakımla ilgilidir. Kliniğimizde 3 haftalık aralıklarla muayene çağırdığımız hastalar arasında sanki yeni takılmış gibi bakımına özen gösteren hastalar mevcut.

- Diş telleri ağızda yaralar yaptığında ne yapılmalıdır?

Diş telleri zaman zaman yanak ve dudakların iç kısımlarında tahrişler yapabilir. Bu durumda tahrişe sebep olan bölgeyi kurulayarak bal mumu yapıştırdığınızda hissedilen acı seviyesini en aza indirebilirsiniz.

- Diş teli çıkartma işlemi ağrılı bir işlem midir?

Tel çıkartma işlemi herhangi bir şekilde uyuşturma işlemine ihtiyaç duymadan yapılan yaklaşık 30 dakika süren basit bir işlemdir

- Tedavi bittikten sonra dişler tekrar bozulur mu?

Tel tedavisi bittikten sonra pekiştirme tedavisi başlamaktadır. Pekiştirme tedavisi dişlerin yeni konumuna adapte olabilmesi için dişlerin iç kısmına koruyucu tellerin takılması ve hastaya pekiştirme plaklarının verilmesidir. Pekiştirme plaklarının tavsiye edildiği şekilde takılmadığı durumlarda ve periyodik kontrollere gelinmediği durumlarda dişler tekrar bozulabilir. Bu noktada hastanın tedavi bittiğinde de üzerine düşen sorumlulukları yerine getirmesi önemlidir. Aksi takdirde dişlerin tekrar bozulması kaçınılmaz olur.

Yorum Bırakın

En geç 3 gün içerisinde sorunuza cevap verilecektir.