Görüntü
Diş TelininTemizliği
Diş TelininTemizliği

Diş teli tedavisi bireysel etmenlerce değerlendirilmektedir. Süreç içerisinde pek çok etmenin de etkisiyle şekillenen tedavi sürecinde temizlik önemli bir noktadır. Temizlenme adımlarının sağlıklı bir şekilde ilerletilemediği durumlarda ek sorunlar da meydana gelebilmektedir. Bu sebeple süreç analizinin etkili bir şekilde ilerletilmesi gerekmektedir.

 

Diş Teli Tedavisi Nasıl İlerler?

Ortodonti tedavisi bireysel süreçlerin değerlendirilmesi ile ilerletilmektedir. Gerekli olan tüm analizlerin yapılmasının ardından öncelikle muayene adımının sağlıklı bir şekilde ilerletilmesi gerekmektedir.

Muayene aşamasında ilk önce kişinin ağız yapısının incelenmesi gerekmektedir. Bireye uygun olan müdahale planının belirlenmesinde bireyin ağız sağlığının incelenmesi gerekir. 

Elde edilen bulgular ışığında sürdürülecek olan müdahale süreci ilerletilecektir. Bireylerin braket seçimleri burada ön plandadır. Braket türleri ihtiyaç ve beklentiler çerçevesinde seçilmelidir.

 

Braket Türünü Nasıl Seçmeliyim?

Braket türleri bireysel tercihler ile şekillenmektedir. Birey istediği braket türünü seçerken metal, şeffaf ve lingual türlerden seçim yapabilmektedir. Bu etmenler içerisinden en fazla tercih edilenler şeffaf türlerdir. Yetişkin bireyler estetik kaygılanmalardan ötürü şeffaf türü tercih etmekte ve linguas türlere de yönelmektedir. Lingual tel sahibi bireylerin bilmesi gereken bir diğer durum ise dişlerin arka kısmına takıldığından ötürü ilk bakışta gözle direkt görülememesidir. Ancak dilin arkasında yer almasından dolayı dil değdikçe yaralanmalar da gözlemelenebilmektedir. Bu durumların analiz edilerek süreç içerisinde tercih yapılması gerekmektedir.

 

Matel teller ilk çıkan ve hala tercihi yüksek olan tellerdir. Şeffaf ve lingual tellerin üretimi onu takip etmektedir. Süreç içerisinde tercih yapacak olan bireylerin tüm durumları artı ve eksi içerisinde değerlendirmekte ve karar vermektedir.

 

Diş Teli Fiyatları Nasıl Belirlenmektedir?

Diş teli fiyatları süreç içerisinde pek çok etmen ile şekillenmektedir. Bireylerin getirdiği problem durumu içerisinde ele aldıkları her etmen diş teli fiyatları değerlendirmeleri üzerinde etki sahibi olmaktadır. İçinde bulunulan ekonomik durumun yanına tedavi sürecinin ilerleneceği klinikler, bu kliniklerde görev alan ortodontistlerin deneyim süreci de diş teli fiyatları üzerinde etki sahibi olan etmenler arasında yer alabilmektedir.

Alpdent olarak tüm değerlendirme sürecinde sizlere destek sunmaktayız.


Share: