Hastalarımız birde bizden dinleyin diyor...
Bizimle Neler Değişti?
Diş Teli Fiyatları info_outline Diş teli ile neler başarabiliriz ve değer mi? Taksitlerle ödemek nasıl olur ?
İmplant Fiyatları info_outline İmplant Fiyat / Performans Oranı Siz Ne Dersiniz ?
Diş Teli Nasıl Takılır info_outline Diş teli takarken acı olur mu ? Kısa sürer mi ?
Şeffaf Diş Teli info_outline Arkadaşınız Diş Telinizi Farketmedi mi ? Nasıl olur ?
Önce & Sonra info_outline Hastalarımızın Son Halleri ?
İmplant Nasıl Yapılır info_outline İmplant Sadece 10 dk !! Dolgu 3 Kat Kanal 5 Kat Daha Uzun Sürüyor
...
Hastalarımız Ne Diyor ?
format_quote
format_quote
" Başak hanımın enerjik ruhu ve Emre Bey'in ilgilisi bir diş kliniğini ancak bu kadar güzelleştirir.İlgi alaka süper, fiyatlar da diğer kliniklere nazaran daha uygun yalnızca muhasebeyle ilgilenen bayan yorgunluğunu her seferinde negatif yansıtmasa herşey 10 numara olur. "
format_quote
" Tesadüf eseri karşılaştığım ve bir cesaretle arayıp ulaştığım ama şu anda çokça memnun olduğum bir aile diyebilirim.😍 Tedirgin ve korkulu bir şekilde muayenehaneye gittim fakat kapının önünden içeriye kadar çok güzel bir ilgi alaka ile karşılaştım. 🙏🏻Muayene tertemiz ve yüzleri gülen insanlarla karşılastim Emre Bey işinde yetkin ve güven verici gerçekten güler yüzlü bir şekilde beni karşılayıp durumumu anlatti çıktıktan sonra tek düşündüğüm şey ne zaman tel tedavisine baslayabilecegim idi.😊 Hasta ile iletişim olağanüstü gerçekten her muayeneme yuzum gülerek gidiyorum çünkü öyle karşılanacağima adım gibi eminim.💐 Böyle bir ekiple karşılaştığım için ve tedavi olduğum için çok şanslı ve mutluyum. Her şey için teşekkürler Alpdent. 😍🙏🏻🙏🏻 "
format_quote
" Yaklaşık üç senedir dişlerimi tedavi ettirmek için özel-devlet hastane hastane gezdim. Ama boş yere para döktüm hiçbir netice alamadım. Gittiğim her doktor ayrı bir şey diyordu, hiçbiri kafama yatmıyordu ve benim kafam çok karışmıştı. En son internetten kendim dişlerim için en son çıkan teknolojileri incelemeye başladım. Ve o şekilde Alpdent internet sitesini buldum. Emre beyin videolarını izlerken dedikleri kafama yatmıştı. İletişim bilgilerine açarken dua ettim İstanbulda olsun burası diye. İstanbuldaydı ve hemen iletişime geçip gittim. Emre beyin nezaketi ve işini profesyonelce yapması ve asistanlarının da güleryüzlülüğü insana güven veriyor. Verdikleri güven sayesinde ben de, çevremde diş sıkıntısı olanlara Alpdenti güvenle tavsiye ediyorum. Dişlerime şeffaf tel takıldı ve çevremdekiler farkedemiyor dişlerimde tel olduğunu. Şu an dişlerim düzeliyor. Hepsi onların sayesinde. Teşekkürler 🙏🌺😁 "
format_quote
format_quote
" Yaklaşık 2 yıldır ,15 gün arayla her geldiğimde güler yüzlü ve samimi bir ortamda tedavime devam ediyorum. Son 2 ay 😇 Doktorum Emre Bey harika bir doktor. Asistanları son derece nazik ve kibar ve güler yüzlü. Onlarında ortodonti tedavisi olmaları sizin alışma sürecinize çok olumlu yansıyor. Sizi anlıyorlar. Benim ilk başladığım zamanlarda Emre Bey kullanıyordu 🙃 Gülebilmemi sağladıkları için onlara minnettarım 🙏 Not: 10dk geç kalırsanız randevunuz ileri bir tarihe erteleniyor ama İstanbul şartlarında zamanında yetismeyi öğreniyorsunuz.😉 "
format_quote
" 1.5 yıl süren tel tedavim süresince öncelikle doktorum Emre bey'e ve güleryüzlü,tatlı asistanlara sonsuz teşekkürlerimi iletiyorum. İlgi alaka istiyorsanız kesinlikle tavsiye ettiğim bir klinik :) "

Ortodonti dişlerle ilgili tüm estetik problemleri çözer mi?

 Ortodonti tedavisi dişlerdeki konum bozukluğunu; çapraşıklığı, eğriliği, ayrıklığı düzeltmeyi amaçlayan bir tedavidir. Ortodonti yaklaşık 200 yıldır uygulanan ve sürekli geliştirilen bir tedavi protokolüdür.
  Ortodontik tedavi birçok noktada estetik olarak istenilen sonuçları verirken bazı durumlarda tek başına yeterli değildir ve diğer tedavi protokolleri ile kombine edilerek multidisipliner tedavi uygulanmalıdır. Bu durumlar;
 
1) Dişlerinizin rengi güzel görünmüyorsa;
 

 
  Dişleriniz rengi sarıya yada griye dönükse ortodonti ile ne kadar düzgün bir dizilim elde edilirse edilsin istenilen estetik sağlanamaz. Yalnız ortodonti tedavisi sırasında dişlerin rengi iyi bir fırçalama yapmak zor olduğu için normalden sarı görünür. Telleriniz çıkarıldıktan sonra yapılan temizlikle dişleriniz bir miktar beyazlayacaktır. Bu temizliğe rağmen dişlerinizin rengi sarıysa ortodontik tedaviden sonra ihtiyaca göre 2-3 seans diş beyazlatma işlemi yapılabilir. Yukarıdaki videoda diş beyazlatma işleminin nasıl yapıldığını izleyebilirsiniz.
 
2) Dişlerinizin şekli ve formu güzel değilse;
 
  Ortodontik tedavi ile olması gereken yerine gelen dişlerinizin şekli;
-Bonding sistemleri ile
-Laminate vennerler ile
-Zirkonyum kronlar ile daha estetik görünmesi sağlanabilir.
  Bu sistemler içerisinde dişiniz için en koruyucu yöntem bonding sistemleridir. Bu sistem ile dişiniz üzerinde hiçbir kazıma işlemi yapılmadan dişiniz ile aynı renkte dolgu yapılır. Bu sistemin dezavantajı zayıf olduğu için kırılma yada düşme ihtimalinin olmasıdır. Yalnız düşse dahi dişiniz eski halinden daha kötü olmayacaktır.
  Laminate veneer restorasyonlar dişinizin sadece ön yüzeyine yapıştırılan (takma tırnak gibi) protezlerdir. Halk arası da yaprak diş olarakta bilinen laminate veneer kaplamalar sanatçıların tercih ettiği, doğal ve estetik görünümüyle protez olduğu fark edilmeyen bir uygulamadır. Dişinizin ön yüzeyinde mine düzeyinde (0,5 mm) aşındırma yapılarak uygulanır. Doğal bir görünümü olup bonding sistemlerinden daha sağlamdır. Dezavantajı ise kullanım alanının sınırlı olmasıdır.

  Zirkonyum kron uygulamaları ise laminate veneer restorasyonlarla düzeltilemeyen şekil bozukluklarında kullanılır. Zirkonyum kaplamaların en büyük dezavantajı dişlerin traşlanarak küçültülüyor olmasıdır. Işım geçirgenliği  dişlerinizin ışık geçirgenliğine yakın olduğu için kendi dişleriniz gibi görünürler. İçerisinde metal olmamasıda avantajdır. Yukarıdaki videoda dişlerinizin nasıl küçültüldüğünü izleyebilirsiniz.
 
3) Çene kemiklerinizde diş teli ile düzeltilemeyecek sorun varsa
 
  Çene kemiklerinizi de kapsayan ortodontik probleminiz varsa ve ergenlik döneminini kaçırdıysanız diş teli tedavisi ortognatik cerrahi olarak bilinen tedavi yöntemiyle kombine uygulanmalıdır.
  Ortognatik cerrahi; çene kemiklerinin birbirleri ile ilişkilerinin genel anestezi altında ameliyatla düzeltilmesidir. İstanbulda bu ameliyatı hakkıyla yapan cerrah sayısı bir elin parmağını geçmez. Ortognatik cerrahi sonrası zahmetli bir süreçtir. Ama sonuç inanılmazdır.
Etiketler: ortodonti ortodonti tedavisi diş estetiği diş teli

Yorum Yazın

0 YorumKampanyalarımızdan Haberdar Olun

İmplant, ortodonti tedavisi ve estetik diş uygulamarında yaptığımız kampanyalardan haberdar olmak için abone olabilirsiniz.

mail