Görüntü
Diş Teli Kullanmak Zorunda Mıyım?
Diş Teli Kullanmak Zorunda Mıyım?

Diş teli kullanımı bireysel tercihler sonucunda günümüzde çokça yaygınlaşmaktadır. Alanında uzman kadromuz ile sizlerden gelen talepler doğrultusunda uygun yönlendirme ve müdahale adımlarını tasarlamaktayız. Süreç içerisinde gerekli durum analizlerini gerçekleştirmekteyiz. Bu analizler bizleri diş teli fiyatları 2021 olanaklarına doğru ilerletmektedir. Fiyatlandırma 2021 sonuçlarına göre tedaviniz planlanmaktadır.

Diş Teli Nasıl Takılır?

Diş teli takımı süreç içerisinde pek çok durum analizi ile şekillenmektedir. Hangi braket türü tercih edilecek, kimler bu türden yararlanacak, süreç içerisinde gerekli durum analizi nasıl sağlanır gibi pek çok soru işareti olan bireyler için öncelikle braket nedir , hangi braket türü seçilmelidir sorularını cevaplandıralım.

 

Braket Türü Nasıl Seçilir?

Alpdent ile braket türleri seçimlerinde sizlerin görüşleri doğrultusunda hizmet sunmaya devam etmekteyiz. Alanında uzman ekibimiz ile süreç yönetimi kurmaktayız.

Braket türleri; metal braketler, şeffaf (görünmez) braketler ve lingual braketler olarak ayrılmaktadır. Braket türleri diş teli fiyatları 2021 düzenlemelerine karşı etkili olmaktadır.

 

Metal Braket Kullanmalı Mıyım?

Günümüz diş teli tedavilerinde en çok akla gelip tercih edilen türlerdendir. Paslanmaz çelikten üretimi sağlanmaktadır. Bazı bireyler diş teli paslanır mı diye kaygılanmaktadır. Braketlerin arasından teller geçmektedir. Bu teller ile dişler birbirine tutunarak uygun konumlara doğru hareket etmektedir. 

Yetişkin bireylerin tercihi süreç içerisinde şeffaf ve lingual türlere doğru kaymaktadır. Daha az görünen ve estetik durumu önemseyen türlere geçiş başlamaktadır. 

Metal türleri çocukların kullandığını ifade eden birey sayıları da fazladır. Bu durum kişiseldir. Her birey istediği kriterleri değerlendirerek sürece başvurabilmektedir.

 

Şeffaf ve Lingual Braket Farkı Nedir?

Şeffaf ve lingual braketler estetik anlamda etkili çözüm önerileri sunmaktadır. Bu bağlamda yetişkinlerin istek listelerinde daha çok yer almaktadırlar. Ancak ikisi arasında pek çok ayrım söz konusudur.

Şeffaf braketlerin görünürlüğü metallere göre daha azdır. Daha kırılgan yapıda oldukları da ifade edilmektedir. Ancak bu durumda etkili bakımın yapılması gerekir. 

Lingual yapıların ise görünürlüğü çok azdır. Çünkü dişlerin arka kısımlarında yer almaktadırlar. Dezavantajı ise dilde yaralanmaları yapmasıdır. Bu duruma dikkat ederek kullanılmalıdır. Yetişkinler görünmemesinden ötürü çokça tercih etmektedirler.

 

Diş Teli Fiyatları 2021 Düzenlemeleri

Diş teli fiyatları 2021 düzenlemeleri ile bireyler kendi ödeme planlarını görebilmektediler. Diş teli fiyatları 2021 düzenlemelerinde pek çok etmen iç içedir:

-Bireyin kendi problem durumu

-Uygulayıcının alan uzmanlığı

-Kullanılan malzeme niteliği

-Braket türü

-Ek müdahaleler bu kapsamda ele alınabilir. Tüm verilerin kontrollerin sonucunda diş teli fiyatları 2021 yılı düzenlemeleri ortaya konulmaktadır.

 

Alpdent olarak sizlere diş teli fiyatları 2021 yılı düzenlemelerine göre ödeme olanakları kurmaktayız. 

 


Share: